Mevsimlik Lastik

zencireis

Aktif Üye
Adı
Serkan Dehmen
Modeli
Renk
Gri
Arkadaşlar d3 doblomuza mevsimlik lastik alıcaz 195-60-16 ölçülerinde ne önerirsiniz önerilerinizi bekliyorum

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
Hususi kulaniyosaniz.bence 205.55.16 takrim ama yok orj dersen. lassa bristongibi tak prelli traj zaten

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
@premio2012_55
ben kis basinda 205 55 16 ya gecis yapmamla cukurlara cok sert girmeye basladi ve alt tarftan ekstra sesler gelmeye basladi 8 aylik doblo tecrubem kesinlikle orjinal olculer diyor dun fiyat arastirmasi yapiyordum bende ilk firsatta orjinal olcuye geri donus yapip araci bakima goturucem

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
Ekstra konu acmadan burada yazmak istedim tanidikta doblo fabrikadan ciktiginda ustundeki orjinal lastiklerden markayi hatirlamiyorum takim halinde yuzde 75 diyebilecegim lastikler var sifirlari baya pahaliymis kaca alsam iyi olur

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
@sukru56

beyler çok anlatıyorum ama özellikle modifiye meraklısı arkadaşlar inatla ısrar ediyor.önerilenden geniş taban lastik size zarardan başka hiçbirşey getirmez.

geniş taban lastikler arabanın yürür takımını,aktarma gurubunu ve motorunu zorlar.aracın erken yıpranmasına neden olur.yağışlı havada aracın kontrolünü zayıflatır.araç içerisine gelen gürültü ve titreşimi arttırır,konforu bozar.çok anlatmaya çalıştım kimseye dinletemedim.

orijinl ebatlı lastiklerden şaşamayın ama hız ve yük endexlerini arttırabilirsiniz.

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
@RAPTOR
Tamamen katiliyorum gerci Siirt te cukur yuvasi olmus yollar ama yine de eskiye gore inanilmaz ses geliyor aractan bazen traktor suruyorum gibi geliyor :) ben anlamam ama bilenler viraj lastikleri gitmis diyor pahali birsey degilmis allahtan

Yay_60

Daimi Üye
Adı
ali yilmaz
Modeli
Renk
beyaz
@sukru56
Kesinlikle katiliyorum benim onler 205.40.16 arkalar 215.40.16 arac cukurlara sert giriyo arti bozuk yollarda konfor sifira dusuyor cunki lastik ince oldugu icin esneme payi yok

EAB53

Onursal Üye
Adı
Ekrem Bal
Modeli
Renk
Beyaz
Şimdi ben de çelik jant alacağım. Ama orijinal lastik ebatlarını değişmeyi düşünmüyorum. Demek ki hepsinin bir hikmeti var.

zencireis

Aktif Üye
Adı
Serkan Dehmen
Modeli
Renk
Gri
Biz ölçü olarak orjinali değiştirmek istemiyoruz 195-60-16 iyidir. Marka model olarak ne önerirsiniz mevsimlik lastik için

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
Tavsiyem ;
Michelin agilis 51
Continental vanco contact 2
Goodyear cargo vector 2
Goodyear cargo marathon

Yolgezer

Onursal Üye
Adı
Salih YILDIRIM
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Elektronik Servisi
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Beyaz
@Yay_60
Evet arabada görüntü ve şıklık isteyen modifiye meraklıları geniş ve ince lastik tercih ediyorlar
Bu durum aracın görselini şıklaştırırken aracın yolla temasını arttırıyor ve aracı sertleştiriyor
buda süspanyiyon eksikliği ve aracın eskisine göre dahada büyüyen tekerlerini taşımak için daha fazla güç harcayarak daha çok yakıt yakmasına sebeb olacaktır .
Düşünün ayağınıza tam oturmayan bir ayakkabı bile sizi yolda yürürken veya koşarken nasıl zorluyor ya ayağınız acıyor yada eskisi gibi sorunsuz gitmenizi engelliyor .
Burda tavsiyem orjinal olarak fabrikanın taktığı boyutları tercih etmeliyiz fakat lastik markası olarak araştırıp isteğimize göre yumuşak veya sert yol tutuşuna göre lastik seçebiliriz. Hayırlı yolculuklar dileriz.

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
Modifiye suc deyil yasam tarzi diyelim
Herkez.herseyin bilincinde ewet dedikleriniz.dogru ama zevk meselesi is de saygi duyarim sadece
takana da takmayana da

zencireis

Aktif Üye
Adı
Serkan Dehmen
Modeli
Renk
Gri
Diğer aracımızın lastikleri 225-40-18 görüntü gerçekten mükemmel oluyor bende modifiye severim ama doblomuzu değiştirmiycez ölçülerini 195-60-16 lastik bakıyoruz bulabilirsem birde 16 opc jant takmak istiyorum Bursa'da bu işlerle ilgili bilen varmı ya da bu işle uğraşan varmı aramızda

Yay_60

Daimi Üye
Adı
ali yilmaz
Modeli
Renk
beyaz
@www.akdenizelektronik.org
Bilgi icin tesekkurler abi

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
@sukru56
Az once 160 tl ye aldim takdirdim gayette iyiler sadece birinde bir yama var o kadar balans ayari gerekiyor sanirim hemen sonrasinda alt takim icin ustaya gittim amortisor takozu diye bir parca yaninda yoktu hafta ici onu halledip ardindan rot balans ve bir daha olcu degisimi yapmam 205 55 16 larda balkonda dursun seneye cetin bir kis beklenirse belki bir iki ayligina takarim

Ultralion

Saygın Üye
Adı
KAYHAN GÜMÜŞ
Modeli
Renk
BEYAZ
Ben kışlıkları Kumho marka 205/60/R16 taktım gayet de memnunum.Orijnal ebatı bulmak zor bulsan da pahalıya çıkıyor fazla satılmadığından.205/55/R16 da takılabilir ama 60 yanağa göre çukurları biraz daha hissettirir.Bu ebatı düşünürseniz internet alışveriş sitelerinde gayet uygun fiyatlı modeller mevcut...

zencireis

Aktif Üye
Adı
Serkan Dehmen
Modeli
Renk
Gri
Teşekkürler arayıştayız. Diğer araçtan dolayı büyük lastiğe alışkınız bulamazsak 205 taban bakarız ama Bursa bu sektörde geniş bir satıcı kitlesine sahip bulabiliceğimizi düşünüyorum orjinal ebatları

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
@Ultralion
Aynen bende kumho kullanıyorum orjinal ölçülerde birde hava yerine hidrojen bastırırsan hem yol tutuşun artıyor hemde cukurlardaki sesler belirgin ölçüde azalıyor

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
yeni dobloda orjinal ebat gerçekten sıkıntı.hele arç ilk çıktığnda zaten lastik yoktu piyasada.bende 205 lik kışlık taktım.sıkıntıda yaşamadım.yazlıklar değişeceği zamanda büyük ihtimal 205 alacam. çünkü 195 lerin etiket değerleri ve fiyatları çok uçuk.orjinal birazda uygun adam gibi lastik olsa bende orjinal yanlısıyım aslında.birde cargolarda 195 65 15 ebatlarda var. 15 jantada inmek jant falan hepten sıkıntı.