Lastik Patlamasına Karşı Alınabilecek Önlemler Nelerdir?

senged

Aktif Üye
Adı
celal
Modeli
Renk
Beyaz
Arkadaşlar şehir içi lastik patlarsa bir lastikçi bulmamız çok kolay, hatta stepneyi değiştirmeye gerek bile kalmayabilir. Ama lastik hiç patlamasın ya da stepneyle uğraşmayalım dersek neler yapılabilir? Lastik içine sıkılan sıvılar olduğunu biliyorum ama hangisi güvenilir, kullanan var mı aramızda? Bu konudaki fikir ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. Akıllı vida beton çivisi lastiğe girdiğinde mesela tekerin inmemesini sağlar mı?

DobLoPremio

Veloce
Başka Araç
Adı
S.Asil
Kan Grubu
0 +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2002
Renk
Azzuro Blu
En güvenli yöntem stepnedir. Lastik Tamir Spreyi Bence Anlık Bir Çözüm Örneğin ;

Gece Saat 2 Civarlarında Trafiğin Olmadı Dağlık Bir Şehir Dışı Alanda İlerliyorsunuz Ve Aracınız Birden Yalpalamaya Başlıyor , Araçtan İnip Baktığınızda Sol Arka Lastiğin Patlamış Olduğunu Görüyorsunuz , Lastiğe Hızlı Bir Göz Attıktan Sonra Bir Çivi Girdiğini Görüyorsunuz , O Issız Ortamda Stepne İle Uğraşmak Değilde Lastik Tamir Spreyi Kullanmak Daha Çok İşinize Geliyor Ve Gelecektir Diye Tahmin Ediyorum. Çünkü Öyle Bir Yerde Durmak Kimsenin Hoşuna Gitmez Doğal Olarak.

Son düzenleme:

senged

Aktif Üye
Adı
celal
Modeli
Renk
Beyaz
@DobLoPremio
Lastik tamir spreyi dışında ürünler de mevcut mu acaba? Azot gazı gibi baştan lastik içine enjekte edilebilen.

doblo3535

Fenomen Üye
Adı
m.i
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Gıda toptancısı
Modeli
Araç Yılı
2017
Hemen benzinlikte hava basarsın o seni lastikçiye kadar götürür

Akifer19

Aktif Üye
Adı
Mehmet Akif Özer
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Öğrenci
Modeli
Araç Yılı
2004
Renk
Gri
Ben kullanmıştım ama ismini şuan tam hatırlam8yorum ama nasıl kullandın ve işe yaradımı dersen hemen söyleyim , siboptan jeli içine aktarıyosun ve artik kullanmaya basliyon çivi veya dedigigin gibi beton çivisi girmicek sekil alıyor ,yumusak, sekil alabilen, bir tabaka ,katman olduğu icin hava kacirmasini engelliyor tabi bu jelin kalitesini bağlı inşallah anlatabilmişimdir biraz karısık oldu sanki benim bildiklerim bu

DobLoPremio

Veloce
Başka Araç
Adı
S.Asil
Kan Grubu
0 +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2002
Renk
Azzuro Blu
@senged

Benim bildiğim başka yöntem maalesef yok :(

Abdullah313

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
Ibrahim
Kan Grubu
B RH -
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Elegance
Motor
1.9 Td
Araç Yılı
2002
Ben hayatımda lastik değiştirmedim ve becerebileceğimi de zannetmiyorum. 1 adet sprey ve 1 adet de aşağıdaki üründen almıştım öyle duruyor arabada, hiç kullanmak nasip olmadı çok şükür.
Taşınabilir 6 Adet/takım Araba Tubeless Lastik Lastik Delinme Tak Tamir Araçları Kitleri Araba Oto Aksesuarları Motosiklet Bisiklet Kauçuk Çimento
http://s.aliexpress.com/UVZzi6be
(from AliExpress Android)

senged

Aktif Üye
Adı
celal
Modeli
Renk
Beyaz
Teşekkürler. Lastik tamir spreyi aliexpress teki üründen daha kolay kullanılabilir gibi görünüyor. Ben de kullanabileceğimi pek sanmıyorum önerdiğiniz ürünü.

senged

Aktif Üye
Adı
celal
Modeli
Renk
Beyaz
@Akifer19
Bir de ürünü ne deyip almıştınız hatırlasanız çok güzel olacakmış :) ilginiz için teşekkür ederim.

DobLoPremio

Veloce
Başka Araç
Adı
S.Asil
Kan Grubu
0 +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2002
Renk
Azzuro Blu
@senged
Bende STAC ITALY markası var, kullanmadım ama çoğu kişi iyi diyor

Akifer19

Aktif Üye
Adı
Mehmet Akif Özer
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Öğrenci
Modeli
Araç Yılı
2004
Renk
Gri
@senged
Önceden Gidip geldiğim yollar kötü olduğu için lastik patlamaları kötü oluyordu sürekli yama yapmada iyi deil akrabam lastikci oldugundan surekli ona ugrardım oda artık bunla uğraşmayalım diye boyle bisey kullanmisti dedigim gibi ismini felan bilmiyorum yardımcı olmuşumtur inşallah eğer öğrenirsem bilgilendirim sizi:harika:

YASİNAÇIKYER

Saygın Üye
Doblo
Adı
YASİN
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
EMLAK TAHAKKUK
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
BEYAZ
ankara da gimsa marketten aldım iki defa kullandım lastik tamir kitini 1.si motorsikletimin lastiği çok kısa sürede iniyordu kullandım yaklaşık 1 yıl boyunca neredeyse kontrol bile etmedim süper etkili 2. doblomun lastiği patladı onda da hala kullanıyorum lastiğe sıktığınızda nerede kaçak yer varsa kapatıyor hava kaçırma olaylarını da çözüyor bana göre çok etkili

Abdullah313

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
Ibrahim
Kan Grubu
B RH -
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Elegance
Motor
1.9 Td
Araç Yılı
2002
Siz bu spreyle 1 yıldır mı kullanıyorsunuz :eek: hani 50-60 km lastikçiye kadar idare etmek içindir, yoksa lastiklerin hamurunu ve elastikiyetini bozar diyorlardı sürekli.

YASİNAÇIKYER

Saygın Üye
Doblo
Adı
YASİN
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
EMLAK TAHAKKUK
Aracınız
Doblo
Modeli