Kredi Kartı Dolandırıcılarına Kanmayın!!!

wilyimc

Daimi Üye
Adı
Tayfun Aktürk
Modeli
Renk
Metalik Siyah
Merhaba ailem.

Bu yoğun gündemimde bir de bu gerizekalılarla uğraşıyorum. Size de tecrübe olsun istedim. Anlatacaklarım bizzat başıma gelmiştir, kesinlikle kanmayın!

Az önce 0850 288 82 08 numaralı bir telefondan aranarak, kredi kartıma düzenli ödeme yaptığım için 1 yıllık ücretsiz verilen ferdi kaza sigortamın süresinin dolduğu ve bu sigortayı uzatmak istersem ücretli olacağı söylendi. Arkadan gelen çağrı merkezi sesleri ile olaya resmiyet havası da katmaya çalışmışlar. Ben de öyle bir sigortam olmadığını, yaptırmadığımı söyledim. Onlar da bunu kredi kartımı düzenli olarak ödediğim için ücretsiz kendilerinin yaptıklarını söylediler. İptal etmek isteyip istemediğimi sordu ben de et kardeşim ne sigortası dedim. Güya bilgilerimi doğrulamam gerekiyormuş. Bu yüzden beni telesekretere yönlendirdi. Burada da bilgisayar sizden kredi kartı bilgilerinizi istiyor. Saçmalığa bakın benim kimliğimi doğrulamak için kredi kartı bilgilerimi istiyorlar. :D Kapadım telefonu hiç bir bilgi girmeden. Bankayı aradım. Böyle birşeyin olmadığını, kesinlikle bilgilerimi paylaşmamam, olaya kanmamam gerektiğini söylediler.

Buraya sizlere de uyarı olsun diye yazıyorum. Senaryoyu farklı kurabilirler, numaralar farklı olabilir! O yüzden kesinlikle bankadan bile aransanız kredi kartı bilgilerinizi kimseyle paylaşmayın! Böyle bir şey olduğunda suratına kapatın telefonu gidin şubede halledin işinizi.

Mümkün olduğunca bunu da yayarsak daha fazla kişiye ulaşmış oluruz.

akın33doblo

Aktif Üye
Adı
akın karadiken
Meslek
öğrenci
Modeli
Renk
beyaz
aynısı benımde başıma gelmişti hayat sigortası yapmışlar ve süresi bitmiş güya bnden 350 tl para istediler bnde borcum falan yok deyip kapattım :):D

akın33doblo

Aktif Üye
Adı
akın karadiken
Meslek
öğrenci
Modeli
Renk
beyaz
bide ustam bana dedilerki o sigorta yapıldığı zaman ses kayıtlarım mevcutmuş ellerinde o zaman dinletin bana dedim o ses kayıtlarını 350 tl ödedikten sonra göndeririz dediler kendilerini çok akıllı sanıyorlar :D:harika:

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
ayıp ayıp yazıklar olsun bunlara sahtekarlar

ali0635

Onursal Üye
Adı
ali aydın
Modeli
Diğer Model
Bizim yaşlı komşuyuda kandırıp altınları istemişler 5 dk sonra kapıya gelmişler tam teyze verirken ben denkgeldim biraz itiştik komşularda ayaklanınca kaçtılar bir tane daha güçlü adam olsaydı binanın kapısını kilitleyecektim ama binada adam yok

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
Bi ortamda otururken tanimadigim iki kisi konuşuyordu.Sozde akil vermesi gereken aynen su cümleyi kullandı.E madem ellerinde ses kaydin bile var demekki doğru ödemek zorundasin ödemeyi yap kurtul. :) Zavalli kendince bilen birine danisiyor dolandirici mi değiller mi diye.Allah var adamlarin dolandirici olduğuna ikna etmek benim için kolay olmamisti.E ama ismimi nerden biliyorlar sorusu hep aklimda ;) .

wilyimc

Daimi Üye
Adı
Tayfun Aktürk
Modeli
Renk
Metalik Siyah
Aynen öyle arayan kişi de benim adımı soyadımı biliyordu.

cozenc

Misafir
Adı
Çağlar Özenç
Renk
Beyaz
Adınızı soyadınızı hatta eşinizin yada çocuğunuzun adını bilmeleri sizleri şaşırtmasın, sosyal medya kullanan kişileriz kolayca bulunabilen bilgiler bunlar.

Çoğu kişinin zaten kişisel bilgileri internette dolaşıyor. Hatta öyle ki kredi kartınızın ilk dört ve son dört rakamını söyleyenlere dahi inanmayın, sizin kişisel bilgilerinizi daha önce alışveriş yaptığınız sitelerden satın almış yada o siteleri hack edip o verilere ulaşmış olabilirler. Telefon üzerinden yapılan aramalarda kişisel bilgilerinizi paylaşmayın hele ki ödeme süreçlerine kesinlikle gerçekleştirmeyin.

ali0635

Onursal Üye
Adı
ali aydın
Modeli
Diğer Model
Yukarda anlattığım olayda teyzenin telefonda doğduğu yeri kızının çalıştığı yeri aldığı maaşı kaç dairesi olduğunu emekli maaşını nerden çektiğini Kızının boşanma davası olduğunu torununun araba aldığını 5 adet bileziği aldığı tarihi ve kuyumcuya kefen parası olarak sakladığı parayı V.s neler söylemişler sanki fal bakar gibi kadın şok olmuş ve hemen eve gelmişler mutlaka yakın bir yerde yaptılar bu aramayı

Bütün bilgiler ellerinde ve biz çok güvenli bir ülkeyiz! Herşey günlük güneşlik!
Dinleme cihazı böcek falan varmı diye şüphelendim ama dünkü sözcü gazetesinde bir haber okumuştum http://www.sozcu.com.tr/mobil/home/detay?post_id=1092962

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@ali0635
bu tip haberlerle birşey yapamazlar ama biz kendimiz onay vermezsek.

anlatılan olay aynı şekilde benimde başıma geldi iptal etmezsem paranın kesileceğini söylediler.bende kesebiliyorsanız kesin ben geri almasını bilirim dedim. o zaman telefonu kendileri kapattı.bizler kendimizden emin olmalıyız ya da çevremizdekilerden. annemide terör için aramışlar ben anlamam oğlumu arayın demişler tık yok. çevremizdekileri bilinçlendirmek lazım ama insan gaflette bulunuyor demekki. profosörümüzü bile kandırdılar gerisin siz düşünün.

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
bilgi için teşekkürler.

ceyhungulen

Fenomen Üye
Adı
Ceyhun GÜLEN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Sigortacı
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
BEYAZ
Arkadaşlar konu açılmışken bende söylim,

Sigorta acentesiyim müşterilerim arayıp duruyor,
Yaptırdığınız sigorta poliçesinden kampanya gereği 2000 TL veya 1500 TL kazandınız diye sms gönderiliyor.

Sakın inanmayın arkadaşlar.
Hiç bir sigortanın böyle bir uygulaması yok.
Olsa bile müşterilere acenteleri dönüp bilgi verir...

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
Arkadaşlar bu günlerde yeniden çıkmaya başladı bu tarz haberler. Dikkatli olalım diye bu konuyı tekrar gündeme alalım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@serdarengin
teşekkürler. ve kimseye kart bilgilerinizi vermeyin.