Klima sorunu

edim55

Yeni Üye
Adı
adem köksal
Öncelikle herkese merhaba araniza yeni katilmis bulunuyorum. 2006 model yeni kasa galiba d2 doblom var. Sorunum klima ile ilgili. Gecen hafta aracima klima gazi koydurdum. Ilk once kacak tespiti yaptilar ve hortumun bir parcasinda delik tespit ettiler ve degistirdiler ama kilcal kacak varsa onu tespit edemiyoz dediler. Neyse 3 gun serin serin gezdim ama sonrasinda sanki klima acik degilmis gibi uflemeye basladi polen filtresini söktüm bugun degistirecem polen filtresini cikartip o sekilde klima denedim ilk actigimda sanki soguk ufluyor sonra tekrar normal klimasiz olarak ufluyor. Konu ile ilgili fikir verecek arkadaslara simdiden tesekkur ederim.

Ethem

ESKİŞEHİR YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Adı
Ethem GÜN
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2009
Renk
granit gri
aramıza hoşgeldin keyifli forumlar dilerim. beimde d2 doblom var ama ole bi sorunla karşılaşmadım. polen filtresiyle alakalı değildir muhtemelen. bnce sen gaz bastırdığın yere gidip sor. onlar hatayı çözebilirler belki.

siremen

Azimli Üye
Adı
bülent
Modeli
Renk
beyaz
@edim55

3 gün içerisinde klima soğutmamaya başladıysa kılcal kaçakdan daha büyük kaçak vardır.bendede 2008 doblo vardı uzun yıllar kullandım ama hiç gaz doldurmaya gerek kalmadı çünkü kaçak yoktu sistemde.eğer gaz kaçağı varsa bunu bulup onartmadan istediğin kadar gaz doldur yine kaçacaktır.Polen filtesi yada başka yerle alakalı değil sistemde kaçak olduğu kesin gibi.kaçaklar genelde radyatörde olabiliyor taş gelmesinden ufak delinmeler olabiliyor yada kompresör kasnak keçelerinde saten sizin hortumlara bakmışlar

#Raşitemmi

Fenomen Üye
Adı
Raşit DEVE
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Demirci
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
gri granit
@edim55
Hoş geldin arkadaşım keyifli formlar aynı sorun bendede var adam gibi tamirci yok habire gazmı bastıcaz aleminyum boru patlamış kaynattı orayı bir hafta gitti yine soğutmuyo

edim55

Yeni Üye
Adı
adem köksal
@H.Raşit DEVE
Aynen öyle klimaciya selam veriyon ver 100 kagit. İşi gucu birak git sanayiye ve sanki parayi biz sokakta kazaniyoz. Tabi bu lafim adam gibi işini yapana degil onlarin aldigi para son kurusuna kadar helal olsun.

#Raşitemmi

Fenomen Üye
Adı
Raşit DEVE
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Demirci
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
gri granit
Geçenlerde kaza yapmıstım arabayı topladılar gaz bastırdım caliştı kılimam su an gayet iyi

edim55

Yeni Üye
Adı
adem köksal
Arkadaşlar aracımdaki arıza klima komprosorundeymiş. Aranızda çıkma parça satan varsa özellikle samsunda bu işi yapan varsa fiyat hakkında bilgi verirmisiniz.

Şevkiakif

Azimli Üye
Adı
Şevki Sakı
Merhaba.arabamı çalıştırdığımda fan hemen devreye giriyor.klima borusu üzerinde soketi var çıkarıyoruz duruyor.klimada hem soket takılıyken hem sökükken devreye girmiyor.daha dün turbo yaptırdım .ondan sonra oldu .problem nedir acaba.