KIŞ LASTİĞİ KULLANALIM ARKADAŞLAR... (Devamı Yazıda)

Lütfen Size Uygun Seçeneği İşaretleyiniz?

• Ben İyi Şoförüm. Çıkartırım, Durdururum Arabayı.

• Toplam katılım
    49
  • Anket kapandı .

Musa ATASEVEN

Onursal Çankırı Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Musa
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2009
Bugün sabah çocukların servis aracını iteklediği, çok az eğimli bir yokuşta ışıkta durmama rağmen KIŞ LASTİĞİ YOLDA BIRAKMADI... O anda Arka tarafta AMBULANS vardı, ama ne yazık ki bilinçsiz şoförler ve kış lastiğini bilinçli olarak gereksiz gören insanlar yüzünden AMBULANS ışığı geçemedi (Servis dahil, araçların kış lastikleri yoktu). KIŞ LASTİĞİNDE MARKA ÇOK ÖNEMLİ DEĞİL. EN KÖTÜSÜ BİLE YAZ LASTİĞİNDEN İYİDİR. Yeter ki yazın kullanılmamış ve yıpranmamış olsun. Üzerinde Kar İşareti olan F1 görüntüsünde lastik kullananlarda çok ülkemizde. Neymiş ceza yemezmiş. Daha önce Ambulans geç geldiği için 4 dk yüzünden hayatını kaybeden birini duymuştum. Bugün bu durumu yaşamam beni çok üzdü. LÜTFEN KIŞ LASTİĞİ KULLANALIM.

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
2006 dan beri kış lastiği kullanıyorum kisin oraya gitsek mi burdan çıkar miyiz surdan ine bilir miyiz derdim hic olmadı. Bas marsa yürü. Kesinlikle kış lastiği kullanılmalıdır.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bizde 2006 yılındanıtıbaren kış lastiği kullanıyoru ve gerçekten çok önemli

bu sabah sokak cam gibi buz hafifte kar var d3 ü ilk aldığımızda sulu karda 1 metre gitmemişti bu sabah kış lastikleri ile yokuşta durdum kalktım harika tutuuyor yola kış lastiği gerçekten çok nemli

bu arada sava markasını tavsiye eden RAPTOR abiye tekrar teşekkürler gerçekten harika bir lastik

efsane05

Onursal Üye
Adı
Ahmet KELEŞ
Modeli
Renk
SİYAH-VİP
kış lastiği arabalar için vazgeçilmez ama bir gerçek varki kış lastiği takan araçlar buzlu yoldada aynı performans göstereceğini sanıyor ama kazalarda bu oranda artıyor.Kış lastiği buzda ne yazik ki sanıldığuı kadar etkili değil ha faydalımı elbette yaz lastiğine göre çok etkili ama kış laztiği buz lastiği değil kar lastiğidir.Bu asla unutulmamalı...

rahatsuz61

Saygın Üye
Adı
Recep Kuzu
Meslek
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Matematik-Bilgisayar Öğrencisi
Modeli
Renk
Çöl Grisi
Bizim D3 maxiye kış lastiği alacaz orası kesin ama hangi marka almalıyız. Fiyatı da önemli. 205/55/16 veya jantıma uyacak ölçülerde ?

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
Kesinlikle kis lastiği şart.. Ama bizim milletimiz sadece cezaya odakli.. Cezadan yirtarsam takmam diyor...

efsane05

Onursal Üye
Adı
Ahmet KELEŞ
Modeli
Renk
SİYAH-VİP
Arkadaşlar benim dobi ruhsatta hususi kamyonet olarak geçiyor kış lastiği mecburimi?
çevirmede ceza alırmıyım sizce
mali_55 şunua açıklayım cezadan korktuğum için değil şuan maddi sıkıntıdan dolayı takamıyorum.Ama lastik parasınca ceza yemekte koyar adama

menesay

Daimi Üye
Adı
M.Enes
Modeli
Renk
çöl gri
kış lastiği şuan hususi kamyonet tüm modellere zorunlu diye biliyorum...

Musa ATASEVEN

Başka Araç
Adı
Musa
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2009
@efsane05

Ankette size uygun bir cevap var. Oylayabilirsiniz. Bakalım sonuçta durum ne çıkacak.

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
@efsane05
Konu maddiyat ise tabiiki diyecek bir şey yok.. Ama şu da var kendi adıma yaz lastiği takılı iken bir kaza atlattım, o olaydan sonra ne kadar gerekli olduğunu anladım...

İmkanlar ölçüsünde alınabiliyorsa kış döneminde şart.. Konya' da kışın sert geçtiği yer.. Tercih senin...

rahatsuz61

Saygın Üye
Adı
Recep Kuzu
Meslek
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Matematik-Bilgisayar Öğrencisi
Modeli
Renk
Çöl Grisi
Bizim araçlara yazılan ceza 510 tl mi 88 tl mi Hususi- yük nakli (panelvan)

efsane05

Onursal Üye
Adı
Ahmet KELEŞ
Modeli
Renk
SİYAH-VİP
@Musa_06-18

Kış Lastiğim Yok. Ama Alacağım diye oylamıştım.Dediğim gibi şuan yok ama bütçeye göre almayı düşünüyorum en az 2 olsun diyorum emin değilim karar verirkende hem trafikte rahat edeyim risk taşımayım hemde yasaya uysun istiyorum.Ayrıca bütçemide kasmasın istiyorum hepsi bi arada olan bir seçenek varmı acaba :)

efsane05

Onursal Üye
Adı
Ahmet KELEŞ
Modeli
Renk
SİYAH-VİP
Aracınız kışa hazır değilse benimkisi gibi kışı parkta geçirmesini tercih edebilirsiniz.Ama ne kadar parkta beklesede acil durumlarda kullanmak zorunda kalıyoruz.Tamamen karmaşa yani

efsane05

Onursal Üye
Adı
Ahmet KELEŞ
Modeli
Renk
SİYAH-VİP
@menesay
şayet öyle ise yandık . :D

Musa ATASEVEN

Başka Araç
Adı
Musa
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2009
@efsane05

Böyle bir durumda kazanın vereceği maddi ve manevi kayıp emin olun lastik fiyatından fazla olacaktır. Atalarımız ne demiş: Eşeğini sağlam kazığa bağla sonra Allah(cc) emanet et :) Karar Sizin!!!

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
hususi kamyonetlere zrunlu değil sadece tcari amaçlar mal ve insan taşıyoan araçlara zorunlu ki bu kanun böyle değildi tüm binek ticari herkese zorunlu idi ki bence böylede olmalı ama malesef Türkiye de kanunlar işlemiyor insan canı önemli değil sadece pra gelsin diye ceza kesiliyor TÜrkiye de

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
@rahatsuz61
biz sava eskimo aldık kesinlikle tavsiye ederim goodyearın malı ver karda buzda gerçekten başarılı ben çok memnun kaldım

Abd-ullah

Saygın Üye
Doblo
Adı
ABDULLAH
Kan Grubu
0 +
Meslek
serbest
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
beyaz
İlk kış lastiğim sava eskimo idi D1'de. Çok ama çok memnundum. Bu sefer yerli üretim petlas aldım. Şimdilik iyi. tanesi 125 TL ve 6 - 8 taksit seçeneği var. Ayrıca takma ve balans ücretsiz. Parasal sıkıntı çeken arkadaş için öneririm.
Her Kış lastiği altı buz üstü bol kar olan zeminlerde özellikle yokuş yukarı zincir isteyebiliyor. Bir kaç defa başıma geldi. Hatta bugün Connectle pirelli kış lastikleri ile çıkamadım dik yokuşu mesela. Yalnız pirelli gerçekten kış lastiğinde kötü.
Bugün bursada küçük sanayi ve ataevler metro ist. arasındaki hafif yokuşu yaz lastiği ve kabak lastiği olanlar yüzünden bir çok insan çıkamadı ve koskoca ana arter tıkandı sabah saatlerinde. Ben o sırada metrodaydım. Aynı şekilde geçen hafta Akhisar-Balıkesir arasında tam 17 saat yolda kaldık sırf sorumsuz araç sahipleri ve işini iyi yapmayan meteoroloji-emniyet ve karayolları yüzünden. Biz yine şanslıydık geri dönüp soma-edremit- balıkesir yolunu kullandık. Ama o yol tam 48 saat sonra açıldı. Kadınların ve çocukların hali perişandı. Allah lkimsenin başına vermesin.
Özetle kış lastiği iyidir, Sava on numaradır, Petlas da iyidir ve ucuzdur yerli üretime şans verilmeli bulunduğunuz kış şartlarına göre.

eKibaroglu

Azimli Üye
Adı
Enver Kibaroglu
Modeli
Renk
Beyaz
Kış lastiğini, yaz mevsiminde almalısınız. Fiyatlar daha uygun oluyor. Ben 500 liralık lastiği 400'e aldım.

oktay_1975

Fenomen Üye
Adı
oktay
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
Spor mavi metalik
kış lastiğim yok , alıcam fakat bu sene değil. seneye kesin almayı düşünüyorum . bu sene ve muhtemelen seneye de şirket aracım olacak ve de şirket aracımda 1 aralıkta her yıl kar lastiği takarız. şirket aracı olduğundan genelde doblo mu kullanmıyorum bile .
birkaç gündür yolda ne rezaletler gördüm , arkamdan kesinlikle konuşturmam...
ford transit panelvan karda buzda arka yüksüz çıkmış yola buz kar .... gerisini zaten biliyorsunuz
saygılar