Kamyonet ruhsatlı araçlar otomobil ruhsatına çevirebilme yasası çıkıyor mu?

ANLOVE

Onursal Üye
Aracım Yok
Adı
QQQQ QQQQ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Q
Aracınız
Aracım Yok
Renk
Metalik Siyah
Devletimiz kendini sokmaz.

Durduk yere niye vergileri düşürsün ? ha şöyle olur toplu para verirsin o zaman belki...

ama muayene belki 2 yıl olabilir işte o zaman müthiş olur.

yada şöyle yapsınlar.

Bu dobloları ticari taksi ve şirket üstüneyse 1 yıl şahıs üstündeyse 2 yıl muayene girsin.

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
Abiler arkadaşlar merhaba,
Az önce telefon geldi babam aradı, bi arkadaşı galeriden oblo, kango, berlingo almak için bakınırken berlingo almış. Neyse galerici demiş ""abi yılbaşından sonra bu tür araçlar hususi kullanılıyorsa camlı koltukluysa binek ruhsatına çevirilebilecek, yılbaşında tekrar bu yasa çıkıyor"" demiş

Siz ne diyorsunuz bu duruma biliyosunuzki 2004 ten önce bu yasa vardı tekrar gelir miki?
sevgili kardeşim...bende 7 koltuk tescilli Hyundai starex var geçen hafta muayeneye gittim....iki sene olarak tescillediler....bir yanlışlık olmasın diye sordum hemen ...abi 9 koltuk ve altı husisi kullanımlı ticarilerin tescili iki yıl oldu dediler....
ciddenmi süper o zaman aga?

P4TR10

Azimli Üye
İnşallah diyelim.Aslında olması gerekende bu.Ben sadece geniş aile aracı diye aldım.Sonuçta ticaret yapmıyorum.Yük,eşya yada insan taşımacılığı için kullanmıyorum ama devlet baba ticari araç vergisi alıyor.Baştan saçmalık zaten.

Devletin yaptığı hangi iş düzgünkü ? Adamın şirketi var sıfır araba alıyor vergi indirimli. daha sonra peşin paraya sıkışıyor geri satıyor.. zararsız hemde..

sa1970

Azimli Üye
Modeli
Renk
beyaz
Merhaba Arkadaşlar,

Araç cinsi Minibüs olup koltuk sayısı 9 kişiye kadar olan araçlar Otomobil oldu. Araç cinsi Kamyonet olan Doblo, Kangoo, Caddy v.s halen 1 Yıl olarak yapılmaktadır.
+1

Merhaba arkadaşlar Ruhsatta ticari olan hususi Doblosunu 2 yıllık muayene ettirebilen varmı ?

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Merhaba Arkadaşlar,

Araç cinsi Minibüs olup koltuk sayısı 9 kişiye kadar olan araçlar Otomobil oldu. Araç cinsi Kamyonet olan Doblo, Kangoo, Caddy v.s halen 1 Yıl olarak yapılmaktadır.
+1

Merhaba arkadaşlar Ruhsatta ticari olan hususi Doblosunu 2 yıllık muayene ettirebilen varmı ?

ticari olan hususi Doblo olmaz.hususi ya da ticari doblo olur.iksinin muayenesi de 1 yıldır.

sa1970

Azimli Üye
Modeli
Renk
beyaz
Bizim Doblo da Cinsi KAMYONET (Panelvan)
Kullanım amacı YÜK NAKLİ-HUSUSİ

Aynen bu şekilde yazıyor.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
tamam doğrusu bu zaten bizlerdede bu şekilde yazıyor

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
hepimizde aynı beya:)

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
açıklamada çift sıra koltuklu camlı van diye yazabilir

metekose

Saygın Üye
Adı
Mete Köse
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Esnaf ve Sanatkar
Modeli
Araç Yılı
2005
İnşallah diyelim.Aslında olması gerekende bu.Ben sadece geniş aile aracı diye aldım.Sonuçta ticaret yapmıyorum.Yük,eşya yada insan taşımacılığı için kullanmıyorum ama devlet baba ticari araç vergisi alıyor.Baştan saçmalık zaten.
işin saçma olmayan tarafı aracı sıfır km. alırken otomobil ruhsatlısına göre 10 BİN TL. devlet babanın sana ötv indirimi yapmış olması.
her yıl muayeneye girdiğinde devletin payı, mtv sinin pahalı olması, hız sınırından geçirilen cezalar da toplandığında 15-16 yıl sonra 10 BİN TL. yapıyor işte..

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
devlettwe bunlardan az vergi alsın ne olacakki bi iyilik yapıyor gerisinde iki katı geri alıyor yani kaşıkla verip kepçe ile almak buna deniyor:)