Kamyonet ruhsatlı araçlar otomobil ruhsatına çevirebilme yasası çıkıyor mu?

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
Abiler arkadaşlar merhaba,
Az önce telefon geldi babam aradı, bi arkadaşı galeriden oblo, kango, berlingo almak için bakınırken berlingo almış. Neyse galerici demiş ""abi yılbaşından sonra bu tür araçlar hususi kullanılıyorsa camlı koltukluysa binek ruhsatına çevirilebilecek, yılbaşında tekrar bu yasa çıkıyor"" demiş

Siz ne diyorsunuz bu duruma biliyosunuzki 2004 ten önce bu yasa vardı tekrar gelir miki?

geremy

Onursal Kurucu
ilk defa duydum
çıkarsa güzel olur
ama vergi kaybı olacağından zannetmiyorum

iissoo

Onursal Üye
Adı
İsmail
Meslek
iklimlendirme
Modeli
Renk
Beyaz
valla bizim potronda yılbaşından sonra bzim araçlar husisi olucak dedi.. dükkan arabasına reklam yaaptırtıyoduk k belgesi lazım degil mi d e sordum

ahmet-42

Daimi Üye
Adı
AHMET
Kan Grubu
A RH +
Meslek
MEMUR
Modeli
Araç Yılı
2004
Renk
BEYAZ
bizim buradaki sigortacılarda öyle söylüyorlar

mali_55

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
Guzel haber insallah gerceklesir...

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
yaşadık o zaman desenize :) merak ettiğim bişey var doblo panaromanın akibeti ne olur acaba :) üretimden kalkar sanırım.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
ben duymadım ama eğer olursa harika olur ve en mantıklısı olur bence ama olacağını bende sanmıyorum ama inşallaj olur

doblo panoroma kalmaz heralde

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Az önce telefon geldi babam aradı, bi arkadaşı galeriden oblo, kango, berlingo almak için bakınırken berlingo almış. Neyse galerici demiş ""abi yılbaşından sonra bu tür araçlar hususi kullanılıyorsa camlı koltukluysa binek ruhsatına çevirilebilecek, yılbaşında tekrar bu yasa çıkıyor"" demiş

Siz ne diyorsunuz bu duruma biliyosunuzki 2004 ten önce bu yasa vardı tekrar gelir miki?
sevgili kardeşim...bende 7 koltuk tescilli Hyundai starex var geçen hafta muayeneye gittim....iki sene olarak tescillediler....bir yanlışlık olmasın diye sordum hemen ...abi 9 koltuk ve altı husisi kullanımlı ticarilerin tescili iki yıl oldu dediler....

mystan45

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Modeli
Renk
Siyah
İnşallah böyle birşey vardır çok sevindim.17 aralıkta bizim doblonun muayenesi var inşallah 2 yıllık yaparlar:D

Samed38

Saygın Üye
İnşallah olur ama olursa yine bizim cebimizden para çıkartacak bişey bulurlar.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
2. el doblo fiyat artar ozaman

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ

sevgili kardeşim...bende 7 koltuk tescilli Hyundai starex var geçen hafta muayeneye gittim....iki sene olarak tescillediler....bir yanlışlık olmasın diye sordum hemen ...abi 9 koltuk ve altı husisi kullanımlı ticarilerin tescili iki yıl oldu dediler....
sadece muayenede farklılık olacak o zaman hususi kullanıldığı için, yine iyi abi acaba 1. köprü işi ne olur

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bizimde aralıkta muayne inşallah böyledir süper olur vallahi

bencede doblo ve bu sunuf arçların satışı dahada hızlanır inşallah 1. köprüdende geçerler

mfaydin

Daimi Üye
Aralık'ta muayenesi olan arkadaşlar haberlerinizi bekliyoruz. Bakalım gerçekten böyle bir uygulama var mı? Muayenenin 2 yıl tescilli olması bile büyük bir adımdır.

NOFEAR_57

Yeni Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Araç cinsi Minibüs olup koltuk sayısı 9 kişiye kadar olan araçlar Otomobil oldu. Araç cinsi Kamyonet olan Doblo, Kangoo, Caddy v.s halen 1 Yıl olarak yapılmaktadır.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Merhaba Arkadaşlar,

Araç cinsi Minibüs olup koltuk sayısı 9 kişiye kadar olan araçlar Otomobil oldu. Araç cinsi Kamyonet olan Doblo, Kangoo, Caddy v.s halen 1 Yıl olarak yapılmaktadır.

otomobil olmaz.sahipleride kabül etmez çünkü o araçların en küçügü 2,0 motor üstü.yani vergi fena çarpar.muayenesi 2 yıl olmuştur.

NOFEAR_57

Yeni Üye
Merhaba Arkadaşlar,

otomobil olmaz.sahipleride kabül etmez çünkü o araçların en küçügü 2,0 motor üstü.yani vergi fena çarpar.muayenesi 2 yıl olmuştur.

Evet aynen öyle :)

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
ben dün sorduttum trafiğe böyle birşey yokmuş malesef

Mekanhatay

Yeni Üye
İnşallah diyelim.Aslında olması gerekende bu.Ben sadece geniş aile aracı diye aldım.Sonuçta ticaret yapmıyorum.Yük,eşya yada insan taşımacılığı için kullanmıyorum ama devlet baba ticari araç vergisi alıyor.Baştan saçmalık zaten.