Isininca Titreme Sorunu.

L3c0q

Azimli Üye
Adı
Omer Ozturk
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Teknikeri
Modeli
Araç Yılı
2007
Arkadaslar selam. 2500 km once aracimda baski balata zincir pompa enjektor tamiri yaptim. Tum motor takozlarini degistim. Fakat bana garip gelen bir durum söz konusu. Normalde arac sogukken gaz vermeden kalkinca bir sorun yok ama motor normal sıcaklıga ulasınca kalkista ufak bir titreme oluyor. Ufak ufak gaz verirsem hissedilmiyor. Aracina bakan biriyim fakat bunu anliyamadim. Burada da takilma onemli degil diye gecistiriyorlar. Ben biraz takıntılıyım maalesef. Başına gelen yada tecrübe eden varmı acaba ?

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@L3c0q
Aynı olay bendede var 5e yakın aracta test ettim aynı

Burak004

Azimli Üye
Adı
Burak
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
@L3c0q
Abi benim araçta da hararet tam yarı olunca kırmızı Işık'ta falan rölantide aracın motoru titriyor bide siz dediğiniz o değişim malzemelerini kaça yaptınız

L3c0q

Azimli Üye
Adı
Omer Ozturk
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Teknikeri
Modeli
Araç Yılı
2007
Baski balata 310tl verdim. Standart olmuyormus farkliymis bendeki. Zincir takimi 180tl pompa ve enjektorde abilerim bu isi yapiyor 330tl tuttu :) Kizdirma bujilerine 80tl verdim. Govdeye yapisan 3 kizdirma bujisini sokturmek icin 300 tl verdim. Motor takozunun ikisine 160 tl verdim. Bu malzemelerin degisimi icin 500 tl verdim. Islerimi hep dosthane cozerim. Bilmedigim yere gitmem. Tekirdag da olan arkdas varsa yardimci olurum

L3c0q

Azimli Üye
Adı
Omer Ozturk
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Teknikeri
Modeli
Araç Yılı
2007
@Burak004

Rolantide dalgalanma oluyor mu dikkat ettiniz mi. Enjektor kutugunun ucunda cok ufak bir filtre var. Onu temizledim. Birde hava akismetre sensoru var. Onu temizledim sorun ortadan kalkti

ulas

Azimli Üye
Adı
ULAŞ
Kan Grubu
AB RH -
Meslek
Öğrenci ve çalışan
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
ÇELİK GRİ
Bu kutu tam olarak nerede acaba.

L3c0q

Azimli Üye
Adı
Omer Ozturk
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Teknikeri
Modeli
Araç Yılı
2007
Motor ustundeki plastik kasayi soktugunde enjektorlerin arkasinda kalin bir boru var. Onun ucunda