HASAR KAYDI

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
hasar kaydı olan araçlar sıkıntı çıkarır mı ileride ve hasar kayıtlı araçlar alınmamalımıdır

geremy

Onursal Kurucu
hasarın durumuna göre değişir.
pahalı hasarlar iyi hasardır.uzak durmak lazım.
en güzeli ustalara dört dörtlük bakıtmak lazım.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
hasar kaydı olan araçları satmak zor oluyor

mesela siz şimdi araç alacaksınız plaka hasar kaydı sorgulattınız 3000 tllik hasar kaydı mevcut

aracı alır mısınız?

ama şuda var.
mesela benim araç ufak çapta zincirleme kaza yaptı. Sadece arka bagaj kapağı ufak lokal boya yapıldı. Ama sigortayı aradım ne işlem yapılmış aracıma diye. Bi de ne söylesinle arka tampon, arka tampon içi demir, park sensörü vb. şeyler alındı gözüküyor halbuki bunlar yok.

Ustanızı iyi seçin....

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
peki abi diyelimki 2000 tl lik hasarı var yada 3000 sıkıntı olur mu tabili ustaya göstermek şartıyla

geremy

Onursal Kurucu
şimdiki 40-50 milyarlık arabaları sürtmeden dolayı servisde yaptırsan 2000 tl yazarlar zaten.
kaza şaselere kadar girdiyse ayrıca boyada tavanda varsa uzak durmak lazım.

örnek önden kazalı araç nerede kimin tarafından yapılırsa yapılsın illaki bir iz bırakıyor.

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
orası öyle abi peki aracın neresinde ne kadar boya var neler değişmiş sigorta şirketi söylermi

geremy

Onursal Kurucu
sigorta şirketinin kayıtlarında hasarlı parça ve yapılan yapılacak masraf yazar tabi bulabilersen

geremy

Onursal Kurucu
yanlız sigortada pert gözüken araçdan özellikle uzak durun.

geremy

Onursal Kurucu
otomobil piyasasında artık herkes kurt oldu kuzu bekliyor.
sigortalarda bile bi dünya oyun dönüyor.

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
abi desene bizim d2 satılmaz bir ton
hasar kaydı var 700 bini geçti peh pehh

geremy

Onursal Kurucu
satılmaz diye bir kaide yok
kör satıcının kör alıcısı olur
fiyat ona göre belirlenir.
mühim olan hasarı çok olan aracı ucuza alabilmek diğerleriyle aynı fiyata alırsan zarar edersin.
konyada 1999 şahin var taksi çıkması 5000 tl
1990 orjinale yakın var 7500 tl
araba var araba var yani.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
aga ben sigortaya mesaj atarım.sadece aracın pert kaydı varmı ona bakarım.gerisi seni alacağın arabadan eder.yada yanıltır.

şimdi plaka sorgusunun iki yanıltıcı yönü var.

misal benim arabada iki parça boya var.ama hasar kaydı 4000 tl!çünkü servis parayı almak için alabildiğine kaptırıyor faturaya.aynı işi sigortayı karıştırmadan yaptırsan 600 lira.

ikinci sorun da şu ki;kardeşim her kaza yapan arabasını sigortadan mı yaptırıyor?hayır.araba kaza yapmıştır,değişen boyanan parçaları vardır ama sigortanın haberi bile yoktur.niye?çünkü sanayide yapılmış.

arabanın zaten çok ağır bir kazası oldumu iki hava yastığı açıyor.iki hava yastığı açtığı gibi topido komple değişecek...kaporta şase derken astarı yüzünü geçiyor.sonuç: Pert!

pert arabayla kolay kolay işim olmaz!gerisi hikaye!

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
16000 falan diyorlaar abi giderine otomobil ruhsatlı 2006 model çift airbag

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
arabamı alacan.perti yoksa çek servise,ver 150 lirayı,al detaylı ekspertizi,gönül rahatlığıyla sür gitsin.

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
aga ben sigortaya mesaj atarım.sadece aracın pert kaydı varmı ona bakarım.gerisi seni alacağın arabadan eder.yada yanıltır.

misal benim arabada iki parça boya var.ama hasar kaydı 4000 tl!çünkü servis parayı almak için alabildiğine kaptırıyor faturaya.aynı işi sigortayı karıştırmadan yaptırsan 600 lira.

ikinci sorun da şu ki;kardeşim her kaza yapan arabasını sigortadan mı yaptırıyor?hayır.araba kaza yapmıştır,değişen boyanan parçaları vardır ama sigortanın haberi bile yoktur.niye?çünkü sanayide yapılmış.

arabanın zaten çok ağır bir kazası oldumu iki hava yastığı açıyor.iki hava yastığı açtığı gibi topido komple değişecek...kaporta şase derken astarı yüzünü geçiyor.sonuç: Pert!

bir seferinde köpeğe çarpmıştı abi sağ far sağ far çitası ve 2 airbagda açılmıştı

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
doldurmuştu ama pert kaydı yok sanırım abi pert olunca sigorta kasko yapıyor mu ?

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
yapar ama çok pahalı olur.1 yaşını doldurmadıysa perte ayırmayabilirler.ekspertize kalmış.bazen anlaşmalı olarak ayırıyorlar.bazen araç sahibi "toplayın ben böyle kullanırım"diyor.topluyorlar.

bu köpek işine de uyuz oluyorum.malatya dönüşü benimde önüme atladı.zor kurtardım...

araba ducato falan olsa ne direksiyonu kırarım,ne ayağımı gazdan alırım,vurur geçerim,hiç ipimde olmaz!

Diren

Azimli Üye
doldurmuştu ama pert kaydı yok sanırım abi pert olunca sigorta kasko yapıyor mu ?
Aracının değeri noter sözleşmesinde nekadarsa o fiyatın yarısını geçerse kaza miktarı o araç perte ayrılır

Diren

Azimli Üye

abi sattıgım connect marka aracımda pert kaydı vardı expertiz raporunda sol yolcu kapısı sol şöför kapısı sol orta direk sol camurluk ve tampon 10.158 tl hasar kaydı vardı ve perte ayrılmıstı bukadar gerçekten para tutarmı 5 parça degisenı olan