GÖSTERGE PANELİ AYDINLATMASI İLE İLGİLİ BİR SORUNUM VAR

siesta

Yeni Üye
Herkese merhaba.
Yaklaşık bir hafta önce Fiat Doblo Premio 1.3 (2014) aldık.
Aslında çok düşündüğüm bir model değildi. Daha önceki arabam citroen c3. Onu da sıfır almıştım. 2 yıl kullanıp sattım ve bir zaman sonra da bu aracı aldım. Henüz alışamadım.
Benim sizlere bir sorum olacak. Kitapçığa baktım ama orada da göremedim.
Gösterge paneli aydınlatması, kısa ya da uzun farları yakmadan yanmıyor. ben o aydınlatmanın sürekli açık olmasını istiyorum. yani farlar yanmazken de. citroen c3 de gösterge paneli aydınlatması farlara bağlı değildi. Kontağı çalıştırdığımda yanıyordu.
Bu panelin aydınlatması ile ilgili bilgi sahibi olanlar varsa lütfen bu konuda yardımcı olabilirler mi??
Ayrıca aracı ruhsata hususi olarak kaydettirdik. fakat buna rağmen vergisinin çok yüksek olduğu söyleniyor. Bu doğru mu?

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
hoşgeldiniz malesef doblolarda gösterge aydınlatması kontağa bağlı değil bende sürekli bağlı olmasını isterdim

aracınızın 6 aylık vergisi 429tl bi binek araç ile ilk 3 yıl aynı vergiyi ödersiniz

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
hoşgeldiniz.aracınız hayırlı olsun.

siesta

Yeni Üye
Cevap için teşekkür ederim. Gösterge panelinin farlara bağlı olması çok kötü olmuş. her ayrıntıyı düşünüp bunu nasıl atlamışlar hayret.

ben aracımı 2 yıl kullanıp satmayı düşünüyorum. Dolayısıyla vergi konusu bir sorun olmayacak inşallah.

Citroenin vergisi bile bundan daha yüksekti. 2 yıl önce altı aylık 450 kadar para ödemiştim.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
insanların dediği gibi ticarilerin vergiler diğer araçlardan çok yüksek değil ama tabi keşke daha düşük olsa ve binekler gibi 3 yılda yaştan düşse

nezih24

Aktif Üye
Adı
nezih
Merhaba, gösterge paneli ışığının farlari açmadan yanması için bir ayar var mıdır öyle birşey duydum doğru mudur acaba 2010 d3

#Raşitemmi

Fenomen Üye
Adı
Raşit DEVE
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Demirci
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk