Göğüs Sökmek

mam

Yeni Üye
Adı
Mam
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Araç Yılı
2003
Arkadaşlar herkese merhaba. öncelikle güzel bir forum olmuş, bilgili arkadaşlar var, benim sorum şu ;
Aracım 2003 model 1.9 Actuel Doblo araba klimasız
Aracın kaloriferi çalışıyo fakat çok az hava üflüyor, elektrikçiye gösterdim. kalorifer peteklerine pislik dolmuş bu yüzden az üflüyor bunun komple göğüsü sökmek lazım dedi. işçilik ne alırsın dedim 200 tl dedi. elim az çok alet edevat tutar. kendim sökebilirmiyim kendim sökebilirsem basınçlı hava filan var.onunla temizleyebilirim. daha önce göğüsü sökmüş olan arkadaşlar varsa nerden başlayacağımı tarif ederse memnun olurum şimdiden teşekkürler

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@mam
Foruma hoşgeldin profil ayarlarından avatar yüklemesi yaparsan Memnun oluruz.
Ayrıca oto klimacılarda göğsü Sökmeden kimyasallarla petekler ve radyatör temizleniyo bi oto klimacı ile görüş ve araştırma yap derim

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Ön konsol söküldükten sonra kim takarsa taksın eskisi gibi olmaz tıkırtı ve sesten çok rahatsız olursunuz kesinlikle söktürmeyin.Yunus beyinde söylediği gibi söktürmeden temizlenebilir.Acele etmeyin araştırın.

Necati Keskin

Alaşehir Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Doblo
Adı
Necati keskin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Manisa damızlık birliği
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Bizim buralarda Oto yikamacilarda bile var.
Küçük bir sprey yada duman bombası gibi bişey
araç Calisir iken klima açık bu spreyi basılı olarak aracın içine koyuyorlar daha sonra sprey boşalana kadar bekliyorsunuz bu kadar. Kolay bir yöntem

berkayy

Daimi Üye
Doblo
Adı
Berkay
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Şöför
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Beyaz
Slm maslak İstanbul da sanayide radyatörcü bu işi yapıyor sökmeden kimyasallar la temizleniyor.

mam

Yeni Üye
Adı
Mam
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Araç Yılı
2003
Öncelikle kıymetli cevaplarınız için teşekkür ederim fakat aracım belirttiğim gibi klimasız bu yüzden göğüsün komple sökülmesi gerektiğini söyledi usta gözeneklerdeki pislikleri temizlemekgerekiyormuş

berkayy

Daimi Üye
Doblo
Adı
Berkay
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Şöför
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Beyaz
Klima ile bir alakası yokki aracın kalorifer radyatörüne bağlıyor girişi ve çıkışı sistem temizliği yapıyor

mam

Yeni Üye
Adı
Mam
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Araç Yılı
2003
Bu kimyasal işini araştıracam. eğer sorun hallolursa burdan, nasıl hallettiğimi paylaşırım. teşekkürler

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
Babamin clio sunda benzer sıkıntı vardi.Uflemesi fena değildi ama sicak uflemiyordu.Borular tikanmis dediler.Klimaya gaz basan alet benzeri birseyle temizlettiler.Gayette güzel oldu.Siirt te bile olan makina her yerde vardir .Elinizden geldiğince araç göğsünü sokturmeyin.Yukarıda arkadasin biri de çok güzel söylemiş.Kim geri takarsa taksın illa ki çileden cikartan gıcırtılar kalici hale geliyor.

ceyhungulen

Fenomen Üye
Adı
Ceyhun GÜLEN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Sigortacı
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
BEYAZ
Beyler eski aracımda buna benzer olay olmuştu.
Araç klimalıydı fark edermi bilmiyorum ama
Torpido altında radyatöre benzer birşey var onun değişmesi yetti.
Göğsü söktürmeden yapma imkanı varsa iyi olur.
Sonrasında çok ses olur.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
kalorifer radyatörü değişecek gerekirse.sökmeden değiştirenler var.söktürmeyin derim ben. benimde 2003 model doblomda su kaçırıyordu petekten serviste sökmelerine rağmen bir sürü sıkıntı oldu.

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
Bazı araçlarda torpido mecbur sökülüyor. Torpido sökülmesinde sıkıntı yok ama işi bilen birisi yaparsa iyi olur bide geniş zamanda yapsın acele etmeden. Bide torpido sökülmüşken niye eski radyatör temizlemeyi düşünüyorsunuz direk yenisini alın ilerde bide radyatör tıkanır veya delinir uğraş dur bidaha hiç gerek yok direk yenisini alın.

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
İstanbul daysan usta açısından yardımcı olurum servis adamıdır güzelce yapar teslim eder daha önce çok değiştirmişliği var.

ahmt

Daimi Üye
Adı
ahmet
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2006
Renk
yıldız mavisi
Az hava üflemesinin sebebi polen filtresindeki pislik polen filtresini değiştir bence aynı şeyi bende yaptım bide yaptıktan sonra fan çalışırken dışarıdan gelen hava sirkülasyonunu kapat çünkü hava iki kat daha şiddetli gelir hemde fandan gelen hava boşuna dışarıya gitmez kabine yayılır

ynsdgn06

Azimli Üye
Adı
yunus
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
aynı sorun bendede vardı güçsüz üflüyordu aracım klimalı olduğu için polen filtresi var torpido altında onu değişirdim 10 15 tl bişeydi şimdi düzeldi şükür arkadaşlarında dediği gibi göğsü sökmek ustaya kolay gelir önemli olan sökmeden temizletmek yoksa gacır gucur ses yapar

Abdullah313

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
Ibrahim
Kan Grubu
B RH -
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Elegance
Motor
1.9 Td
Araç Yılı
2002
4-5 kişi göğüsü kim söküp takarsa taksın ses yapar demişler. Allah'tan bunları daha önce okumamışım, cesaret edemezdim herhalde sökmeye. D3 ün göğüsü geçen ay söktüm plastidiple boyayıp beyenmeyince boyayı söküp, tekrar monteledim göğüsü. Sıkıntı yok çok şükür. Bu sabah tekrar söktüm, sanayi de akrilik sprey yaptırıp boyamak için, bitince konu açarım. Tüm vidaları sert sıkınca sıkıntı olmaz, tırnak da kırmazsanız. Bu arada d3 lerde sesi şuradan yapar. Daha önce garantide iken yetkili servis bunu yapmıştı. Teybin tam üzerindeki siyah gözlük koymak için olan plastik ses yapar genelde. Onu çıkarıp cam tarafına ince kadife bez parçası koyunca tamam.