Geri vitese çok sert geçiyor

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
Bu akşam biraz dolaşayım dedim doblo ile neyse çalıştırdım geriye taktım çıktım ara sıra gırjjjj diye giriyordu geri vitese ve dolaşırken girdiğim yol yanlış yolmuş geri vitese taktım ve girmedi yine gırjj yaptı üç beş derken dedim ya vitesi elimize alıcaz ya da inip iticez sert bi şekilde geri vitese takmayı başardım... Her ihtimale karşı siteye geri geri girdim ne olur ne olmaz diye.. Bu arada arabayı aldığımdan beri vites geçişleri sert ve baskı balatadan şüpheleniyorum bu geri vitesin bu şekilde çok zor ve sesli vitese girmesi de baskı balatadan olabilir mi ? İleri viteslerde ses yok sadece geçişleri sert..

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
@berat
berat aynı dertten ben de müzdaribim
6 vites var hepside debrayaja sonuna kadar basıyorum kapacak gibi oluyor rahat geçmiyor

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
Geri vites dişlisine zarar vermekten korkuyorum abi... Olmadı arabayı sokakta bırakacağım.

asaglam

Onursal Üye
Adı
Ahmet
Meslek
Makine Mühendisi
Modeli
Renk
Siyah
@berat

arabanın tam durduğundan (fren+debriyaj) emin olun öyle bi deneyin.

fedai

Azimli Üye
Adı
serdar
arkadaşlar aracta bulunan geri vites dişlisi düz dişlidir diger vites dişlileri ise helisel dişlidir buyuzden zor geciyor ilk önce birinci vitese takın sonra gerşncş vştese tekrar deniyin ozaman biraz daha rahat gecicektir eger aracın km yüksek deilse şanzuman dişlilerinde bir sorun olabilir d3 ilk cıktıgında kronik olarak vitese zor gecme şikayetleri vardı ama şuan iyileştirildi

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
@fedai

Araç 80.000 de abi 1.3 lerde şanzıman sorunu yok diye biliyorum.

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
@fedai
Hafiften bi sertlik var..

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
@fedai
benim sert

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
1.3 lerin baskı balata seti ne kadar bilen var mı ?

fedai

Azimli Üye
Adı
serdar
kardeşim ben 160 tl alıyorum opar kutulu olduğuna bakma içinden cıkan malzemenin markası valeo olucak

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
@fedai

d2 ile d3 ün baskısında fiyat farkı varmıdır ki?

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
@berat
berat yarın hatırlatırsan orjinal parcacı arkadaşım var fiyat alırım

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Büyük ihtimal baskı balatadır diger viteslere rahat geçsede pedalda sertlik varsa balatanın ömrü doluyordur şemsiye denen kısım sertleşiyor ısıdan dolayı tam basamıyoruz buda aşınmasına neden oluyor yanlız balata degiştirirken geri vites dişlisinede bir baktırın ben baskıyı ve volanı degiştirdim ama geri vites dişlisini kontrol etmek aklımıza gelmedi balata ve volan yeni olmasına ragmen geri vites dişlisi aşınmış oldugundan dolayı geriye geçmekte oldukça zorlanıyor sizinde böyle zorlanıyorsa bir an önce şanzumana baktırın sonra masraf gittikçe büyüyor

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
beyler hidrolik merkezlerine baktırın.baskı balata davası değil.debriyajınız kaçırmıyorsa boşuna söktürmeyin.direkt debriyaj merkezlerine baktırın.debriyajlarda sertleştiğine göre debriyaj merkezi kuvvetle muhtemel.

250 şer lira hazırlayın.

efesvndk

Azimli Üye
Adı
EFE
Modeli
Renk
BEYAZ
Benımkındede o sorun var berat. ama tam durdugumda rahat geçiyor. tam durduguna emin ol bıde öyle dene.

Benımkıde normal giderken 3 e bazen zor geçiyor

yenidoblocu

Daimi Üye
Adı
Berkay
Modeli
Renk
siyah
ben arabayı aldığımdan beri zaten bu sorun var.debriyaj balatası yeni değişti biraz yumuşar gibi oldu.ben 1e takıp sonra geriye taakıyorum o zaman ses yapmıyor ve kolay geçiyor..

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
Bugün yine dolaştım araba ile.. Arabayı yeni çalıştırdığıum zaman sıkıntı yok sert geçiyor ama ses yok.. Dolaşınca ısınınca yani bu sıkıntıyı çıkarıyor.. Bi seferinde kontak kapadım attım geriye debriyaja basıp çalıştırdım vitese geçmişti.. Ben baskı balatadan şüpheleniyorum çünkü diğer viteslerede sert geçiyor bazen..

İlhan68aksaray

Saygın Üye
Adı
ilhan
Modeli
Renk
Bordo
Günaydın arkadaşlar evet bazı modellerde vites sıkıntısı kabul ama bazende kendimiz sıkıntı çıkarıyoruz genelimizin yaptığı hata ben de aynı şeyleri yapıyorum vites geçişlerini çok seri yapmaya çalışıyoruz bizim araçlarımız yük taşımaya yönelik üretilmiş araçlar spor kullanım için değil o yüzden geri vitese takacağımız zaman aracın tam durduğundan emin olun vites değiştireceğimiz zaman vites aralarındaki boşluğu alın şanzımanı rahatlatın hilaller aşıklar yerine otursun her vites geçişinde bunu deneyin inşallah sorun bunlardır. Başka sorunlar var ise baktırın. Benim anlattıklarımı yük taşıyan yolcu taşıyan uzun yol şoförleri anlar bilir.

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
Zaten araç durduğu yerde bu sıkıntıyı yaratıyor..