Esc Devre Dışı Ve Hıll Holder Devre Dışı Uyarısı

Yasincaldiran

Yeni Üye
Adı
Yasin
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2014
Arkadaşlar, merhaba, dün 1.6 multıjet doblo premio aldım, 2014 model 39 binde garantisi devam ediyor aracı bakarken kızdırma bujısı hatası verıyordu serviste satıcı değiştirdi, bugun araca bindim bismillah dedik ama 3-4 kez çalışmadı, hillholder devre dışı airbag arızası dedi, aküyü kontrol ettirdim hemen 72 amper çelik alü ile yeniledik fakat akşam yolda giderken esc devre dışı, hill holder devre dışı dedi yine durdum atop ettim çalıstırdım hata kayboldu sizce neden yapıyor olabilir ? Satıcı arkadaşı aradım bende oyle vi uyarı hiç vermedi servise gidelim baksınlar dedi, bi kaç gün daha takip edeceğim, tecrübelerinizle yardımcı olursanız sevinirim

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@Yasincaldiran
Merhaba hoşgeldiniz profil ayarlarınızdan avatar yüklermisiniz

Yasincaldiran

Yeni Üye
Adı
Yasin
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2014
Bugün sabah yine aracımın başına geldim, besmelemizi çektik ama önce kadrana ısıklar gelmedi arabada tık yok bir daha marşa bastım elektrıkler ölüde olsa geldi, 3. De elektrıkler kadranlara tamamen geldi ön kızdırma bujisi hatası verdi ve araç çalıstı ciddi manada canım sıkılıyor aracımı o kadar begenerek ve hevesle aldım alır almaz aküyüde değiştik ama her sabah çalışmama ile başbaşayız tecrübelere ihtiyacım var abiler

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@Yasincaldiran
ustaya yada servise götür baktır

Yasincaldiran

Yeni Üye
Adı
Yasin
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2014
Sıkıntıyı çözdüm şükür şase kablosundan oldugunu tahmin ediyordum çünkü şase elektriği olan her aksamın yol bilgisayarında hata vermesinden belliydi aslında durum çok ucuz ve küçük bi operasyonla sıkıntımı çözdük