Egr Valfi Yağ Yaktırır Mı ?

Berkekrm3

Azimli Üye
Adı
Berke
Kan Grubu
A RH -
Modeli
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
selamın aleyküm arkadaşlar 2010 model Yen'i kasa 1.3 Doblo aracım var yanlış usta yüzünden 6 tane turbo yaktım en sonunda doktoru buldum aracım düzeldi şimdi ise usta egr valfi tıkalı diyor ve katölizör temizlenmeli dedi araç şuan yağ eksiltiyor 2 gün önce 1 kilo ilave ettim 300 km yaptım bugün kasistten geçince bile motor yağ basıncı düşük lütfen motoru kapatın uyarısı veriyo ustayla iletişime geçemedim şuan size bi danışmak istedim acaba egr tıkalı diye motor yağ eksiltiyor olabilirmi yağ çubuğuna bakıyorum yağdan eser kalmamış gözükmüyor ileri geri yapınca full gösteriyo oda sarsıntıdandır diye düşünüyorum bi bilginiz varsa yardımcı olabilirmisiniz araç daha 170 binde

Ethem

ESKİŞEHİR YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Adı
Ethem GÜN
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2009
Renk
granit gri
Egr parçası manifoldun ilerisindedir. Yani en fazla tıkanirsa basınç yapar parçalanır. Yağ yakmayla egr taķanmasının alakası yoktur

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
olmaması lazım.

Berkekrm3

Azimli Üye
Adı
Berke
Kan Grubu
A RH -
Modeli
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Yani yağ eksilttiğine göre motormu hasta bu sabah baktım kara duman atıyo gaza basınca ilk 2 3 saniye kadar

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
kara duman yakıtı fazla alıyor demek(filtreler, turbo,enjektör vb. bir çok sebebi olabilir.). yağ eksiltmesini göstermeniz lazım.dikkat edin daha fazla sıkıntıya yol açmadan gösterin.

Berkekrm3

Azimli Üye
Adı
Berke
Kan Grubu
A RH -
Modeli
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
7 bin km'de 6 kere turbo yaktım hep yağ değiştirdim içersi kurum doludur ama yağ eksiltmesi beni korkutuyor ve satmama soğumama Yol açıyo :(

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Yağ eksiltmesinin birçok nedeni olabilir.Piyasada birsürü sahte yağ var.Yağ alırken öncelikle hangi marka yağ alıyorsanız internet sitesinden distribütöründen almaya başlamanızı tavsiye ederim.Araçta yağ kaçağı var mı yok mu detaylı inceleme yaptırın.Yağ yakan araç egzozundan yanık yağ kokusu gelir.Aracın çekişi düşer.Özellikle tavsiyem fiat yetkili servisten ayrılma işin ehli bir usta bulmanız masrafınızı ve zihin yorgunluğunu minimum seviyeye düşürecektir.Bu araçlar kötü değil aracın dilinden anlamayan eline tornavida alan şahin doğan tamir eden usta olduğunu zanneden kişiler yüzünden bu haldeler.Bulunduğum yerde 450 binde doblo var periyodik bakım haricinde servise girmeye daha orijinal turbo ile çalışan araç var.

Berkekrm3

Azimli Üye
Adı
Berke
Kan Grubu
A RH -
Modeli
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Hocam kadoilin 5-30 yağsını koydu bu usta pek beğenmiyorum ustayı ama elinden geldi aracımı düzeltti şuan çekişten düşüklük var farkediliyo soğukken her kasiste veya gaza basıp yada ayağımı çekinde uyarı veriyo yağ basıncı düşük falan sıcakken sadece çok sert kavşaklarda yaptı Çarşamba günü katolizörle egr yi temizletmeyi düşünüyorum gittiğim usta 750 ye egr yi temizlerim demişti bi abim 250 ye temizletmiş anlamıyorum bu pahalı ustalar hep banamı denk geliyo servise gitmiştim en son turboda motoru indirmemiz lazım dedi yağ eksilttiği için daha 170 binde motor indirmek çok saçma olur bu egr ve katölizör ne kadar tutar bi bilginiz varmı

arda2000

Saygın Üye
Adı
Arda
Modeli
Renk
Saklı Bahçe
Kardeşim geçmiş olsun.
Turbodan fazla gelen yağı, geri yollayan minik bir hortum var. Aracın altına dikkatli bakın. Belki bundandır . Bahçe hortumu bile yerine takılır.

Berkekrm3

Azimli Üye
Adı
Berke
Kan Grubu
A RH -
Modeli
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Sağolun. Şimdi kalktım işe gittim soğukken her kasistte gazı kesmemde uyarı veriyo müşürmü bozuk acaba diye düşünüyorum hep kendimi böyle ufak şeylerle tatmin etmeye çalışıyorum ama galiba ufak bi sorun değil bu :))

ufukeser

Daimi Üye
Adı
ufuk
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Tekstil
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
Siyah
@Ethem
Sevgili ethem,araçta sabah ilk çalıştırmada beyaz duman veya buhah gibi bir şey geliyor egzoz da .
Bir kaç gün oldu ve sonunda motor arıza ışığı yandı,motoru kontrol et uyarısı birlikte.
Akabinde araç 30km.fazla gitmemeye başladı.

Pazar olduğunda usta net bir şey demedi egr olabilir haricinde.
Aracı resetledim akü başlığını çıkartarak araç normale döndü,motor arıza ışığı gitmedi sabah ustaya gidecektim ki motor arıza ışık yok.

Cihaza bağlatmadım henüz.
Bu durumda cihaza bağlatmak gerekli mi.
Varsa arıza beyinde kalırmı acaba.
Teşekkürler.

Berkekrm3

Azimli Üye
Adı
Berke
Kan Grubu
A RH -
Modeli
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
@ufukeser
Hocam bendede öyle sendede büyük ihtimalle egr tıkalı bak dün akşam eve giderken arıza yanıyordu üstümü değiştirip kahveye gittim arıza sönmüş yarın bidaha yanar büyük ihtimal egr sıkıştığı zaman arıza veriyo

ufukeser

Daimi Üye
Adı
ufuk
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Tekstil
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
Siyah
@MEHMET78
Sevgili Mehmet 78,araç 1.6mylife.sabah ilk çalışmada beyaz duman buhar karışımı tam anlayamadım geliyor egzoz da.
Sayfadaki bir arkadaş normal dedi partikül kendini temizliyor demişti.
1.6larda varmı böyle bir şey.
Yoksa nedeni ne olabilir acaba.
Teşekkürler.

ufukeser

Daimi Üye
Adı
ufuk
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Tekstil
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
Siyah
@Berkekrm3
Merhabalar arıza yandığında araç gsz yetiyor mu.
Benim araç 30km.fazla bir türlü gitmiyordu.
Akü başlığı çıkart tak düzeldi bir gün sonra arıza ışığı giti.
Bakalım inşallah çıkmaz bir daha.
Ayrıca egr.yeniletmiş 4ay evel kısa sürede tıkanmaz sanırım.

Ahmet5353

Daimi Üye
Doblo
Adı
Ahmet
Kan Grubu
A RH +
Meslek
market
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@Berkekrm3
Ustam arcin motor istiyr egr yag yakmaz 6tina turbo yaktin iyrsn turbo yanimca motora baski yapiyr

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@Berkekrm3
Kadoil nedir?Mobil1 5w30 koyunuz onuda yetkili satcısı dışında başka bir yerden almayın.Yağ pompasında,müşürde sorun olailir çok önemli.Fiat'tan ayrılma sağlam usta arayın öncelikle.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@Berkekrm3
Deneme yanılma yolu ile arabaya verdiğiniz para kadar para harcatır vicdansız işten anlamayan ustalar.Hangi ildesiniz?

Berkekrm3

Azimli Üye
Adı
Berke
Kan Grubu
A RH -
Modeli
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
@Dobloo46
Tekirdağ

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@Berkekrm3
5w30 kadoil yağ internetten baktım yarı sentetikmiş.Bu yağı kesinlikle kullanmayın ve bir an önce değiştirin mobil1 ESP 5w30 kullann bu yağıda;
http://www.mobil1.com.tr/nereden-alabilirim.aspx
Bu linkten temin edeceğiniz yeri bulabilirsiniz.Turbonun,intercooler'ın ve motorun can damarıdır motor yağı.

Berkekrm3

Azimli Üye
Adı
Berke
Kan Grubu
A RH -
Modeli
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
@Dobloo46
Yarın izinliyim sabah kalktığım gibi ilk işim katölizör temizletmek ve yağını değiştirmek çok sağolun arkadaşlar