Egr iptali

volkan guney

Fenomen Üye
Adı
volkan güney
Kan Grubu
A RH -
Meslek
metal işleri
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
gri
@Anilyucee
Sadece arıza lambası silmeye 500 lira istemez bi yanlışınız olmasın. Bize özel yazılım o fiyat çünkü

Anilyucee

Yeni Üye
Adı
Anıl
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2012
@volkan guney
Ben egr den dolayı motor arıza lambasının yandığını belirttim egr yi iptal edip arızayı sildiricem dedim 500 tl dedi bende şaşırdım fiyata teyit ettim sadece egr den dolayı arıza lambası silinicek dedim evet 500 tl dedi

generalmurat55

Daimi Üye
Adı
Murat
@Zorbey777
Bence aracin orjinalligiyle hic oynamayn derim,koskoca tofas muhendisleri bunu dusunmemismi hocam

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
@generalmurat55
Fiat mühendisleri için avrupa standartları önemli motorun durumu değil egr nin tek görevi emisyonu düşürmek egr iptal edilince kurumlanma 0 a iniyor ve km yükseldikçe düşen motor performansı ortadan kalkıyor motorun her türlü ömrü uzuyor. Gruptan kaç kişinin manifolt egr temizliği yaptırdım sonrasında araç yeniden doğmuş gibi oldu 7 8 lerden 5 litreye düştü yakıt ve egr kapalı olduğu için bidaha sıkıntı yaşanmayacağı kesin. Bu yöntem senelerdir taksiciler tarafından kullanılmakta.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@Sezgin Tok
1.3 D3 lerde EGR iptali nasıl yapılıyor?

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
@Dobloo46
E4 e5 e göre durum değişiyor mekanik anlamda müdahale gerekiyor e5 ve üstünde. Aracınızda yazılım varsa yazılımcınıza danışın.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@Sezgin Tok
Cevap için teşekkür ederim.Yazılım yok E5 motor.

Yolgezer

Onursal Üye
Adı
Salih YILDIRIM
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Elektronik Servisi
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Beyaz
@Anilyucee
Egr kodlama ile iptal olmaz iptal için aracının yazılımının okunup okunan yazılım içinden
egre iptal edilerek iptal edilmiş yazılımın aracına yeniden yüklenmesi lazım
madem bunu yaptıracaksın aynı zamanda aracına yazılımda yüklet

Yolgezer

Onursal Üye
Adı
Salih YILDIRIM
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Elektronik Servisi
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Beyaz
@Sezgin Tok
Aynen Sezgin'im
Herkez mühendisler yaparlardı diyor mühendisler böyle yaptılar diye olmak zorunda ve öyle kullanmak zorunda değiliz
Mühendisler bazı şeyleride sırf bağlı olduğu şirketin parasal menfaatlerini düşündüğü için o şekilde davranıyor biz son kullanıcı vatandaşları düşündüklerinden değil

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@Yolgezer
Aynen öyle eğer öyle olsaysı triger kayışı ve zinciri kullanmaz dişli sistemini kullanıp ömür boyu değişim olmadan daha az masrafla araçlarımızı kullanırdık fakat servislerine bağlamak ve yedek parça satmak öncelikli olunca önceleri trigerde zincir kullandılar daha sonra kayışa döndüler.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@Dobloo46
1,3 lerde hala zincir 1,6 larda kayış. kayış kullanma nedenlerinden birinin motor sesini gürültüsünü azaltmak olduğunu araç programlarından birinde dinlemiştim.

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
@Dobloo46
E5 motorun egr iptali için katalizörün partikül kısmı kırılıyor boşaltılıyor custom yazılım yazılması gerekir paket yazılımda partikül dolar 160hp civarı güç alınabilir.

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
@Yolgezer
Abi mühendisler bilmiyor mu yürütmeyi adama yasal sınırları kaldır emisyon muhabettini kaldır bak nası yürütüyorlar arabayı :D

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@MEHMET78
''O sebep''bizleri rahatlatmak için söylenmektedir.Otomotiv üreticilerinin en önemli dayanakları yedek parça satış servis hareketliliğidir.Bir zaman hiç kopmayan kayış üretildiği söylenmişti görebildik mi?iç kopmayan kayış nano teknoloji mümkünüdr fakat böyle olunca her araç kayış değiştirmeyecek servislerde 1000 TL gibi bir kayıp yaşayacak ayrıca kayış kopmadığı için subap eğilmesi üst kapak hasarları meydana gelmeyeceği bu parçalarında satışına gerek kalmayacak.Yağ değişimi için çoğu kişi yetkili servisi tercih etmediğini düşünrsek servisler nereden para kazanacak?Uzun lafın kısası ekonomik nedenler 1.önceliklidir.1.3 multijet aracım var renaul DCİ kayışlı motordan daha sessiz.Traktör gibi çalışan DCİ 1.5 ler ve ford motorları(PSA dizel) peki nereye sığıyor?

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@MEHMET78
1.3 dobloyu almamdaki neden zincirli olmasıdır.Yıllık 5-10 bin km yapan biriyim uzun sürede km yapamadığım için sürekli kayış değişimiyle uğraşmamak için 1.3 tercih ettim.Bayide 1.6 ile 1.3 test ettikten sonra 1.3 aldım.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@Dobloo46
kayış içinde servise gitmek zorunda değil kimse. zincirde olsa km dolunca değiştirilmesi gerekiyor zaten. diğer firmaları bilmem ama dediğiniz gibi olsa fiat 1,3 lerdede kayış yapardı milleti servise çekmek için. herhalde mühendislerin bir bildiği vardır. ama dediğiniz gibi kopmayan kayış yapsalardı iyi olurdu.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@MEHMET78
Kopmayan kayış yapıldı piyasaya sürülmedi.1.3 lerin yapılma amacı esnaf(ticari taksi vs.) içindir.Değişim periyodu daha uzun Zincirde ses gelene kadar kullanım imkanı sağlıyor kayışta sessiz bir şekilde kopuyor.Zincirin ömrünü kısaltanda yine bakımın geciktirilmesi ve kaliteli yağ kullanılmamasıdır.200 bin km de ilk triger zincir değişini yapan araçta var 160-170 binde kopan zincirde var.Piyasada sahte yan sanayi binlerce yedek parça varken sanayide triger kayışı değiştirmek cesaret ister.Triger de sorumluluğu kimse kabul etmez ne usta ne yedek parça satan yer sadece yetkili serviste garantilidir.Orada da değişim ücreti sanayidekine oranla 3-4 kat fazladır güvence verdiği için.1.3 lerde kayış olsa birçok kişi tercih etmezdi ve satamazlardı.Benim 1.3 tercihimin ilk nedeni yıllık km 5-7 bin arasında yapıyorum 160 bin km ye ALLAH(CC) nasip ederse inşaALLAH 16-20 yıl arasında anca ulaşırım.Yani yıla bağlı olmaksızın km ile değişimdir.Uzun lafın kısası otomotiv üreticilerinde sağlamlık 1.planda olsaydı emin olun yıllarca bozulmadan çalışan araçlar yaparlardı.Fakat amaç hem araç satıp kazanmak hem yedek hem de servisten kazanmaktır.Kamyonlarda kullanılan dişli sistemini bile yapabilirlerdi ama yapmıyorlar.Turbo bozulmalarına yönelik motor durduğunda turboyu yağlayacak sistemi de yapabilirlerdi ama yapmıyorlar çünkü yedek parça olarak 1500-2000 TL lik turboyu kime satacaklardı turbo bozulmazsa?

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@Dobloo46
sadece triger değişiminin geç olması uygun anlamına gelmez. ben trigeri serviste değiştirdim set halinde 600 küsür bir şeye geldi. dışarıda da hemen hemen aynıydı.hayırlısı olsun. 20 sene bir araca binilmez gibime geliyor.şeytan gıdıklar adamı.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@MEHMET78
Yetkili servis değişim fiyatı bence daha pahalıdır 2 katına kadar serviste değiştirmeyi tercih ederim fakat 2 katından daha fazla isterler ama sormak lazım değişim zamanında.Ayrıca yetkili serviste değişen mazot filitresi opar aracın fabrikason üzerinde çıkan mazot filitresi ufi(İtalyan) yani serviste ki yedek parçada bile kalite fabrikasyon parça gibi değil.Opar da kalitelidir ona sözüm yok fakat üzerinde ki kadar kaliteli değil gibime geliyor.