Egr iptali

sinka251

Daimi Üye
Adı
Sinan
Modeli
Renk
kutup mavisi
Bunu yazılımsal iptal ettiğimizde egr ye giden egzoz gazınıda kapatmamız gerekiyormu, nasıl olsa yazılımla egr valfi kapalı konumda kalacak.

hasan Adıgüzel

Fenomen Üye
Adı
hasan
Modeli
Renk
kahverengi
@dodoylmz
Niye daha once yaptirmamisim dedim kendi kendime dusuk devirde canlanma daha cabuk hizlanma eskisi gibi yuksek devirlerde cok bagiriyordu onda azalma yakit derseniz hemen hemen ayni sonuc mrmenunum bi zararini gormedim suana okadar ileride ne olur bilmiyorum

Jdm06

Aktif Üye
Adı
Mehmet
Meslek
Barmen
Modeli
Renk
Yildiz Mavisi
@Sezgin Tok
Valla başkan benim araç 273 binde şuanda ben şu zamana kadar hiç katalizör felan temizletmedim motorda her parça orjinal.Vede çekiş güç hızlanma olsun 40.000 de ne ise aynı halen.Bakımını düzgün yaptıktan sonra hiç birine gerek kalmıyor benim yağ bakımı 8.000 km geçmez 7.000 de bile değiştirdiğim oluyor ve 4.000 km civarında hava filtresini tekrar değiştiririm.

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
@Jdm06
Motorda düşüş yavaş yavaş olur kendini hissettirmez. Farkı yeni araca binince anlarsın. Zaten normal şartlarda katalizör dolmaz. Egr iptal edilirse dolar oda temizleniyor zaten. Düzenli bakım iyidir nice 273 bin km lere.

Jdm06

Aktif Üye
Adı
Mehmet
Meslek
Barmen
Modeli
Renk
Yildiz Mavisi
@Sezgin Tok
Katalizör tam nerede oluyor ya ben karıştırada olabilirim.Bakım iyidir bakım kafam estikçe dizel katkısı ile enjektör temizleyici atarım tabi ki würt marka.Ama bir daha ki bakıma şu Motorsilk motor katkısından atacam bakalım.

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
@Jdm06
273 bindeki araca ne würth at nede motorsilk i zaten hiç atma. Würth zamanla biriken tortuları motora sokar attığına atacağına pişman olursun.

Jdm06

Aktif Üye
Adı
Mehmet
Meslek
Barmen
Modeli
Renk
Yildiz Mavisi
@Sezgin Tok
Motorsilk hiç atmadım zatende enjektör temizleyici ile mazot katkısını uzun süredir atarım bizim araç öyle km bakılacak bi araç değil tek elden uzun yolda kullanıldı hiç yorulmadı ben trigeri 240.000 km ilk kez değiştirdim ve 5 tane usta tektek ellerinde dolaştırıp baktılar daha yeni bu diye adamlara 240.000 diyom kimseyi inandıramadım .Maşallah diyelim hiç bir sıkıntısınada görmedik tosunun

Dosyalar

• image.jpeg
    image.jpeg
    113,4 KB · Okunma: 12

cihatbayir

Onursal Üye
Adı
cihat
Modeli
Renk
beyaz
@Jdm06
araçlar seri yani günlük km leri yüksek olduğunda arıza oranı azalarak km leri yükseliyor bakımlarıda zamanından önce yaptırdığında tadından yenmiyor ben servis işindeyim d2 lerim 300.000 i devirdi ama bir çok düşük km li araçtan daha iyiler o yüzden sana hak veriyorum :)

Jdm06

Aktif Üye
Adı
Mehmet
Meslek
Barmen
Modeli
Renk
Yildiz Mavisi
@cihatbayir
İşte benimde demek istediğim bu bakarsan bağ bakmasaan dağ olur ben boşunamı erken değiştiriyorum yağı filtreleri boşunamı 8.000 km 2 sefer hava filtresi değiştriyorum.Herkes bi tutturmuş 200.000 üstü ölür diye maşşallah daha nice km yapacağız.

Mehmet Akif

Saygın Üye
Adı
Mehmet Akif Gülbaş
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
Siyah
Egr yi yazılımsal olarak nerelerde iptal ettirebilirim

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@Sezgin Tok
Abi egr iptal olunca araç euro 4 mü oluyi

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
@yunus0635
Abi e4 e5 aynı motor sadece egzozdaki filtre sistemi değişince euro numarası yükseliyor. Zamanı gelince sende iptal ettirirsin.

beyaz24kartal

Daimi Üye
Adı
mesut
Kan Grubu
0 -
Meslek
Öğretmen
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
beyaz
@Sezgin Tok
motorlarda farklılık yok o konuda şüpe yok. Peki neden e4 ler daha seri daha az yakıyor tamamen eksozdanmı?