Duman Ve Gaz Sorunu

ikuru

Yeni Üye
Adı
İsmail
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2006
Merhabalar Doblo ailesine yeni katıldım.2006 D2 kasa araça sahibim 1 yıldır kullanıyorum.Aracımda bazı sorunlar var bunları tek tek paylaşacagım yardımlarınızı bekliyorum en önemlisi araç s sogukken çalıştırdıgımda cok fazla duman cıkartıyor ve 1 inci vistesde gaza sonuna kadar bastıgımda bir müddet sonra yani 300-500 mt sonra gaz yiyiyor.Sonra normale dönüyor normale dönününce çekişinde herhangibir sorun yok Eşkişehir de ustaya götürdüm enjektörleri temizledi ve mazot basınç regülatör müşür valfi ni değiştirdi.parça kendinden 700 tl aldı sorun devam ederse gel dedi ve sorun devam ediyor götürdüm ustaya aracın beynini söküp teste gönderecegini bi iki parcasından bahsetti onlar arızalı ise 60-100 tl mal olacağını değilse komple beyin değişecegini 1500 tl olacagını söyledi arabadan anlamam tecrübelerim yok bana mantıklı gelmedi.Araça binen arkadaşlarım piston vuruyo bu araba diyor ustanın boyle bi teşhisi yok.Araç piston vuruyorsa bu kaça mal olur.
2 inci sorun
Araçın gecen kış kaloferi çalışıyordu ama cok gec ısınıyordu yazında kliması çalıştırdıgımda ilk zamanlar sorun yoktu sonra klima suyu sag koltugun altına akıyor gecen konya ya gittim kalorfer hiç çaışmıyor araba usta enjektör temizlemek için verdiğim de mi sorun oldu bilmiyorum.şu anda hiç sıcak üflemiyor.Eskişehirde iyi bir usta tavsiyeniz var mi.Şimdiden Teşekürler

tolgakmg

Daimi Üye
Adı
Tolga
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğretmen.
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2009
Renk
Kahverengi
İyi geceler. Öncelikle geçmiş olsun. Aracınızın ilk çalıştırmanızda çıkardığı duman siyah mı? beyaz / mavi arası bir duman mı? İlk çalıştırmada sihay duman gelmesi durumunda aracınızda çekiş olmaz, tekleme sorunu ortaya çıkar. Kalorifer sorununuzdan da bahsetmişsiniz. Aracınızda büyük bir ihtimalle hararet müşiri ve termostatı arızalıdır ve beyne yanlış bilgi veriyor olabilir. Araç çok soğuk bir havada çalıştığını algılayıp fazla mazot püskürtüyor olabilir. Aracınızın suyunda eksilme yoksa (ki su eksikliğinde de aracınız ısıtmaz) termostat arızası sebebiyle aracınız motor suyu sıcaklığını hiç okuyamıyor, o bölgeye hiç su gelmiyor olabilir. Basitçe öncelikle termostatınızı kontrol ettirin derim. bu en hafifi ve basit arıza ihtimali...

Ancak, aracınızda piston vuruyor gibi bir ifade varsa, aracınızda ciddi rektefiye sorunları var olabilir. Segmanlarınız aşınmış sabah gördüüğünüz duman yağ buharı yada düşük kompresyona bağlı fazla yakıta bağlı siyah duman olabilir. Aracınızın yağ seviyesini ve su seviyesini kontrol ettirerek çözüme gitmeyi öneririm. Yatak /piston v.s. derken bu durum size en az 4.000TL'ye varabilir.

ikuru

Yeni Üye
Adı
İsmail
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2006
arac beyaz duman atıyor cok fazla sokagi dumana kaplıyor biraz gidince tamamen kesiyor dumani su yag seviyelerim normal

MESUT ŞEN

Ezine Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Doblo
Adı
Mesut
Kan Grubu
0 +
Meslek
özel sektör yönetici
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Klima suyu içeri vermesi nedeni
Klima tahliye yerinin toz vb nedenle tıkanıyor ve su dışarı akmadığı için bağlantılar dan içeri geliyor temizlemek basit bir işlem lakin motor soğuk olmalı elleriniz yanmasın
Yağ çubuğunun arkasında araç gövdesinde yönü aşağı doğru dirsek

ikuru

Yeni Üye
Adı
İsmail
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2006
ilginiz icin teseskurler peki Eskisehir iyi bi usaya nereye gosterebiliriz