Dolandırıcılık

Seloo

Daimi Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Elektronik teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Ateş kırmızı
Herkese iyi akşamlar öncelikle
iş arkadaşlarımdan birinin başına gelen talihsizliği anlatıcam.
Bundan 3 ay önce 2004 model opel vectra arac satın aldı. Alırkende hem şase hemde plaka numarasını 5664 e mesaj attı. İşte şu kadar hasar 5. ay 2015 tarihte 145000 km de muayeneye girdiği hem şasede hem plakada aynı çıktı. Geçen hafta tesadüfen aramızda konuşurken tekrar mesaj attı bu sefer opel kullananlar bilir şase numarası WOLO diye başlar. W0L0 ( O HARFİ YERİNE 0 SAYISINI YAZMIŞ) göndermiş araba 2011. Yılında 179000 de muayeneye girmiş. Avukatla konuşup aracı aldığı yere gitmişler. Aracı biraz araştırdıklarında muayene istasyonunda tek plaka iki farklı şase numarası gözüküyor. Biri WOLO ile başlıyor diğeri W0L0 ile başlıyor. Neyseki satan galeri zoeluk çıkarmamış parasını ve masraflarını geri verdi.
Bundan sonra araç alırken iyi araştırın...

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
O da birşey mi canımmmm.Ben yetkili serviste baktirmistim dobloyu saftrik eleman bilgisayarda kontrol etmeden onaylamisti km orijinal diye.40000 km dolandirildim.Allah akil fikir versin elemani da işinden etmek istemedim.Adama parasini vermiştim yabancı memlekette peşine düşmek istemedim. Ahirette sorulacak hesap vardır elbette.

hsnertugrul

Azimli Üye
Adı
hasan ertuğrul
Modeli
Renk
füme
2014 8. ayda aldım doblomu şase plaka 5664 e gönderdim hasar kaydı yok çıktı şimdi satmaya kalktım gelen abi sana güveniyorum dedi abi gönder dedim ısrarımla yolladı araç 2013 8. ayında kaza yapmış 3965 tl hasar kaydı çıktı gülermisin ağlarmısın 5664 e güvenmeyin karşıma muhattap bile bulamadım mail attım hatta küfür bile yazdım yinede dönen olmadı.........

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Geçmiş olsun uyanık olmamız gerekiyo

kaan_akcay

Daimi Üye
Adı
Kaan AKÇAY
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Bilişim
Modeli
Araç Yılı
2018
Renk
KURŞUN GRİ
@hsnertugrul
2010 Senesinde sıfır aldığım aracımda plaka çıktığı gün kaza çıkmıştı :) ben de o günden bu güne hiç güvenmiyorum 5664 e plaka değişerek plakaya hasar çıkmamasını sağlıyorlar vs vs en temizi yetkili servise göstermek oluyor diye düşünüyorum. Bende kısmet olursa yarın D4 sahibi olacağım yetkili servise götürmeyi düşünüyorum kontrol için 5664 e hiç bir kaydı çıkmıyor.

volkan guney

Fenomen Üye
Adı
volkan güney
Kan Grubu
A RH -
Meslek
metal işleri
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
gri
@34GR4051 yeni aracınız şimdiden hayırlı olsun güle güle kullan

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
5664 kısa yol.en garantisi ekspertiz yaptırmak.

kaan_akcay

Daimi Üye
Adı
Kaan AKÇAY
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Bilişim
Modeli
Araç Yılı
2018
Renk
KURŞUN GRİ
@volkan guney
Teşekkür ederim kısmetse bugün Sarıyer de Akpınar oto da ekspertiz yapacağız sonrasında ruhsat işlemleri.

volkan guney

Fenomen Üye
Adı
volkan güney
Kan Grubu
A RH -
Meslek
metal işleri
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
gri
@34GR4051
Hayırlısı olsun fotoğraf bekliyoruz :)

hamzakarakaya

Onursal Yönetici
Doblo
Adı
hamza
Kan Grubu
0 +
Meslek
oto lastık sökme takma rot balans
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2013
Renk
metalik siyah
@34GR4051
biz şikete pazarlamaya çıkan arkadaşlara 4 adet araç aldık ve araçlara bizim personel harici kimse binmedi tesadüf müşterinin biri araca takas öneriyor bizim işverende olur diyor aracı teste soktuk aracın hasarlı iki parça değişeni olduğu raporu cıktı nasıl olur araç 13500 kmde kazada yapmadık dedik araştır sor soruştur araç tırdan inerken rampa kaymış ön iki çamurluk motor kaputu sıfır takilmiş bayiyi mahkemeye verdik sonuç ticari ahlagımız zedelenmesin size bir sıfır araba verelim davanızı çekin oldu :) yani sıfır arabayı bile alırken teste sokmak lazım bence

hsnertugrul

Azimli Üye
Adı
hasan ertuğrul
Modeli
Renk
füme
@34GR4051
güle güle kullanın aman dikkat