Doblosunda pedal commander kullanan var mi ?

thefastbiker

Yeni Üye
Arkadaslar uzun zamandir ilgileniyorum pedal commander olayiyla.facebook sayfalarindan takip ediyorum ama ozellikle aranizda deneyen birisi var ise ondan bilgi ve gorus almak istiyorum.pedal commander isteme sebebimde alt devirlerdeki hantallik ve bazen yokusta bayilma yasamam.kullanan bilgisi olan var ise paylasirsa sevinirim

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
@thefastbiker

bu firma ile ailemiz bağlarını tamamen koparmıştır. Firma ve ürünleri konusunda hiçbir tavsiyemiz yoktur. Kusura bakmayın.
Sponsorumuz ecufast ile onlarca üyemiz performansı yakalamış ve şimdiye kadar bir sorun bildirilmemiştir. Ecufast i araştırmanızı öneririm.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
@thefastbiker

Team Doblo Ailesi ile tatsızlıkları olmuştur. Fazla ayrıntı vermeyeceğim. Ofirma ve ürünleri ailemizde yeri olamaz.

ECUFAST baktınız mı acaba?

Bu pedalı kullanan yok sitemizde

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
.
@thefastbiker
bize özel indirim mevcut karar verdiğiniz de geri dönün lütfen
forumda yeterli bilgi mevcut

EyezBerg

Azimli Üye
Adı
Emrah
Modeli
Renk
SİYAH
Merhaba, firma ile ilgili değil de genel olarak bu tarz cihazların çalışma prensibinden bahsetmek istiyorum.

Bu cihazlar, elektronik pedallı, yani pedala bastığınız oranda akım göndererek boğaz kelebeğinin açıklığını ayarlayabilen araçlara uygulanabiliyor. Pedalınızda bir soket var o soket sökülüp cihaz pedalla soket arasına takılıyor.

Asıl amacı ise sizin tercihinize göre örneğin ben %10 basayım cihaz %20 oranında bassın, ya da %25 basayım cihaz %50 bassın gibi akım göndermektir.

Yani aslında sizin yerinize cihaz gaza basar, yani performansla zerre kadar alakası yoktur. Dip gaz yaptığınızda aracınızın performansı nasılsa pedal cihazı takıldığında da aynı olur. Ne eksiği ne de fazlası.

Pedal cihazları bir algı oluşturuyor, şöyle ki siz gaza daha az basarak arabanın arabanın daha performanslı olduğunu sanıyorsunuz. Halbuki gaza siz de abansanız araba aynı tepkiyi verecek.

Pedal cihazlarını kesinlikle tavsiye etmiyorum, profesyonel ellerden çıkan yazılımları da kesinlikle tavsiye ediyorum:harika:

Musa ATASEVEN

Onursal Çankırı Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Musa
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2009
Pedal konusu aynen @EyezBerg arkadaşın dediği gibi. Yokuşlarda sıkıntı yaşatmaz belki doğrudur ama bu sadece daha fazla gaz vererek kalktığından olur [emoji106]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

volkan guney

Fenomen Üye
Adı
volkan güney
Kan Grubu
A RH -
Meslek
metal işleri
Modeli
Araç Yılı
2014