Bilgi Doblonun en çok tutulan modeli hangisi?

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
@MEHMET78
Mehmet bey bu araçların beygir gücü aynı olmasına rağmen 90 nm tork farkı var. Peki bu tork çekişte etkili ise 0-100 hızlanma değerleri nasıl çok yakın olabiliyor ? Sizin bir fikriniz var mı acaba ? sayfamızda makina mühendisi yada motor konusunda bilgili arkadaşlarımız varsa aydınlatır ise mutlu olurum

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
@JetTurboDizel

Benimki 2005 model. 04-05 arası son üretilen kasa. Bu kasada güya 105 hp motor kullanılmış. Yada 101 hp lik motor yükseltilme işlemine tabi tutulmuş.

Sizce aralarında pek fark var mıdır ? Zira torq aynı 200 nm.

Birde araçtan beklentide önemli. Bana göre 2. ve 3. vites aralıkları çoğu araçtan iyi. 3 te çok iyi uzuyor . 3 te koparıp 5 attığım oluyor :)

Ama şanzuman konusunda düşük devirlerde daha iyi olabilirdi. Hafif meyilli yerlerde , dar ara sokaklarda Ben 1500 devirin altına istemsizcede olsa bazen iniyorum sesler rahatsız ediyor..1750 devirde maksimum torqunu verdiği düşünülürse.

2000-2500 devirde kullanım ise gayet tatminkar. Ne çok yakıyor ne bağırıyor.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
0405.png

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
@fthpl
Fark olduğunu pek sanmıyorum ama 1.6 yı merak ediyorum 90 nm ne kadar katkı sağlıyor acaba ? 3. Vitese ben kurtarıcı diyorum 20 km den başla 120-130 a kadar yapıştır . Ses gelse de ağlasada sızlasada gazı verince susuyor hemen ?

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@JetTurboDizel
Hocam tork hızlanmaya etki etmez. Tork çekiş gücüne etki eder.1.6 lar 6 ileri olmasına rağmen 6. Vitesle yüklü çıkamayacağı rampa yoktur. Youtubede torku anlatan videolar var daha ayrıntılı bilgi için bakabilirsiniz.

Bigalı1717

Yeni Üye
Doblo
Adı
Umut
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2002
Renk
Beyaz
Merhaba kusura bakmayin forumlara hikim deyilim belkide yanlis yere yaziyorum fakat 2002 jtd min banagore bir sorunu var kalkis yurume deli gibi kafayi koparacak 135 140 km surati cok kisa sure icersinde buluyor fakat orda takili kaliyor cok agir da olsa yukseliyor fakat bu surati 3000 devir altinda yapiyor siyay duman turbo islik sesi gec calisma cok yakma givi proglemleri yok yardimci olursaniz cok sevinirm

NevşehirliDoblocu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Arda Tekinay
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Mistik Gri
Merhaba kusura bakmayin forumlara hikim deyilim belkide yanlis yere yaziyorum fakat 2002 jtd min banagore bir sorunu var kalkis yurume deli gibi kafayi koparacak 135 140 km surati cok kisa sure icersinde buluyor fakat orda takili kaliyor cok agir da olsa yukseliyor fakat bu surati 3000 devir altinda yapiyor siyay duman turbo islik sesi gec calisma cok yakma givi proglemleri yok yardimci olursaniz cok sevinirm
efendim konu açarsanız daha dikkat çeker. Eğer bir çözüm bulursanız Lütfen paylaşın

AHMETMUTAF1057

Balıkesir İl Temsilcisi
Yetkili Kişi
İl Temsilcisi
Doblo
Adı
AHMETMUTAF
Kan Grubu
A RH +
Meslek
ACİL TIP TEKNİSYENİ-PARAMEDİC
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
DERİN BORDO
@Timuçin 10.5
araç seninkinden var mı bilgin ?

Adilarslan D3

Başakşehir Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Doblo
Adı
Adil
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Selamun aleykum iyi aksamlar
Ilk aracim d1 1.9jtd idi 2 sene kullandim cekis bakimindan cok iyiydi
Simdi d3 1.3 var konfor bakimindan rahatlik bakiminda gayet iyi tavsiye ederim

Onursafak10

Yeni Üye
Doblo
Adı
Onur
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Merhaba dostlar,

Birçok kişi bu konuda soru soruyor bilgi istiyor?
Siz hangi modeli kullanıyorsunuz? Hangi motor 1,6 ,1,9 1,3 hangi motor?
En çok tutulan model sizce hangisi neden en çok bu model tutuluyor?
Hadi bakalım team doblo bilgi birikimlerimizi paylaşalım.
1.6 yağ bakımına kadar pahalı ama birde şöyle düşünün arkadaşlar 1.3 ün motor küçük oldu gibi bakımıda küçük 1.6 daha ağır bakımı be yakıt açısından 1.6kullanmadım ama ben d4aldım sıfır sırf masraf 1.3de az diye aldım motorlar multijet nasıl kaçtını biliyorsunuz zaten ?

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
1.6 yağ bakımına kadar pahalı ama birde şöyle düşünün arkadaşlar 1.3 ün motor küçük oldu gibi bakımıda küçük 1.6 daha ağır bakımı be yakıt açısından 1.6kullanmadım ama ben d4aldım sıfır sırf masraf 1.3de az diye aldım motorlar multijet nasıl kaçtını biliyorsunuz zaten ?
Bakım 1.3 10000 1.6 20000 km. Aynı yere gelir hatta 1.6 avantajlıdır. 1.3 trigerde avantajlıdır.tabi km yapıyorsanız.yılda km niz 10000 civarı 20000 olmuyor ise yıllık bakım yapacağınızdan dezavantaj olabilir.

furna53

Azimli Üye
Doblo
Adı
Zekeriya
Kan Grubu
0 +
Meslek
Inşaat
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
1.6 multijet doblo için ideal bir motor tipi bakımları gayet uygun bence ticari kullanan biri olarak şükür bi arizasiylada karşı karşıya kalmadım sadece 8.000km de yağ bakımı yapıyorum aksatmadan mazotuda opet veya totalden alıyorum

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
1.6 multijet doblo için ideal bir motor tipi bakımları gayet uygun bence ticari kullanan biri olarak şükür bi arizasiylada karşı karşıya kalmadım sadece 8.000km de yağ bakımı yapıyorum aksatmadan mazotuda opet veya totalden alıyorum
8000 çok erken yıl geçiyorsa ayrı tabi.

furna53

Azimli Üye
Doblo
Adı
Zekeriya
Kan Grubu
0 +
Meslek
Inşaat
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Araç dizel olduğu için hava filtresi ve yağ deformasyonu çok hızlı oluyor arabanin yağını sürekli diri tutarsak motorda rahat nefes alır diye düşünüyorum

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Araç dizel olduğu için hava filtresi ve yağ deformasyonu çok hızlı oluyor arabanin yağını sürekli diri tutarsak motorda rahat nefes alır diye düşünüyorum
1.6 larda 20.000 normalde.o kadar erkene gerek yok.

furna53

Azimli Üye
Doblo
Adı
Zekeriya
Kan Grubu
0 +
Meslek
Inşaat
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Türkiye şartlarında ve yollarında o kmler çok uzun bu benim düşüncem tabi d3 2011 1.6 multijet aracımı 390binde sattım yag değişimi ve filtreler 20binde olsaydı o kmlerde motor revizyon geçirirdi enjektörler turbo ve pompa ya dokunulmadı hiç

fakiroğlu

Yeni Üye
Doblo
Adı
Kemal
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Toptancı
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
BeyaZ
1.6 maxi d3 kullanıyorum aracı aldığım da 285 binde anahtar vurulmamıştı motora 4 ay oldu alalı 323 bine çıktım çok şükür tık yok memnunum

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Şirket kangoo muzda 20binde bakıma gidiyor. Bana kalırsa da 20bin çok. Dizel araçlar için erken bakım emniyet subabı gibidir. Yollar hep bozuk toz duman. Ben 1.9 jtd de 8 9 binden sonra kıllanırım. 10bin demeden yaparım bakımı. 250lira sethalinde filtreler ve yag. 50 lira işçilik. Kafam rahat olur. Bu devirde motor yapmak pahalı dikkat şart. Enjektör tanesi 1000tl olmuş. Yakıta yağa suya dikkat kesilmeli.

Km oldu 348 bin. 360 bine Allah izin verirse ağır bakım yapicam. Triger devirdaim kayışlar rulmanlar baskı balata turbo bakımı. Seneye toplu girecem inşaallah.