Doblo ustası

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Arkadaşlar ankarada dobloyu yalamış yutmuş bir usta tavsiyeniz olurmu bıktım valla ustayım diye geçinenlerden

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Raptor bende herzaman servisten yanayım adamlar o kadar yatırım yapmış boşa degildir muhakkak ama fiyatlar cok yüksek bu sadece fiat için degil diger servisler maliyet yüksekliginden dolayı biraz tuzlu

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
@Alirüzgar

aga fiyatlar yüksek,kabulümdür.ama çok açık net söyleyeyim servis kalitesinde parça ve işçilik sanayide sayılı ustanın elinden çıkar.bulabilirsen ne mutlu,bulamazsan araban deneme tahtasına döner.

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Sanayide başında dururum sürekli pek öyle kurcalatmamda ama laf anlatmak cok zor insanlara derdimi bir türlü anlamıyorlar

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Kardeş doblon kaç model bilmiyorum benim 2005 d1 kasa hızlandıgımda direksiyon sertleşmiyor yol tutuş yok gibi tekerler yeni 2012 d3 kasa doblo var şirketimde onda böyle bişey yok birde debriyajla ilgili sorunum var bir kere baskıyı ters taktılar o günden beri düzen tutmadı sanırım volan hasarlı servise bunun için gitsen cıkan rakamı düşünemiyorum bile onun için iyi bir usta arıyorum doblonun herşeyinden anlayan birisi

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
@Alirüzgar

ön takımdan rot ve kamber ayarları,direksiyon kutusu kontrol edilecek.(yol tutuş yok demenden anladığım kadarıyla kamber ayarı bozuk.şimdi direksiyon kendi kendine toplamıyor ya da tam toplamıyor dersen tam kendisi olur.lastik kenarlarını içerden/dışardan da kontrol et.

debriyajla ilgili sıkıntıyı biraz daha açarsan sevinirim.sıkıntı tam olarak nedir?

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Raptor direksiyon kutusunda hafiften yag sızıntısı var bu bugünlük bir sorun degil belkide direksiyon kutusu önceden beri yag sızıntısı yapıyordu onuda bilmiyorum yol tutuşu yok derken direksiyon düşük hızlarda ne kadar yumuşaksa hızlandıgımdada aynı sanki sürekli yolda tutmaya çalışıyorum aldıgımdan beri böyle bütün d1 kasalarda böylemidir çünkü 2012 dobloda böyle bir sorun yok

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
@Alirüzgar

yok aga bütün araçlarda öyle değil senin aracında bir sıkıntı var.büyük ihtimalle de o yağ kaçağından kaynaklı bir sıkıntıdır.direksiyon kutusunun tamiri var,keçelerini değiştiriyorlar ama uzun ömürlü olmuyor.bir yıl içinde yeniden arıza vermeye başlıyor.bir ustaya baktır.olur derse yaptırırsın ama bence mantıklısı kutuyu değiştirmek.çünkü bir sene sonra yeniden arıza yapacak kutuya 300 lira tamir mastafı gömmenin anlamı yok.

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Depriyajdada dedigim gibi baskıyı ters taktıklarından beri kalkışlarda aşırı titreme var ve adam gibi laftan anlaya usta bulamayınca sıkıntı başka yerlere yansıyor örnegin debryaj üst hidrolik bozuluyor ikisini birden degiştirmek gerekirken yok bu saglam gerek yok denip baştan savuluyor sonra git bu seferde alt merkezleri degiştir bu sefer digeri çabuk arızalınıyor bu böyle sürüp gidiyor

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Yenisi sanırım 500 600 civarı bişey eger 300 tutuyorsa tamiri sıfır daha mantıklı

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Ankarada öyle ustalarla karşılaştımki ısıtma bujilerini sökmekten acizler düşünkü gecen ay bir tane bujiyi zor degiştirdiler takım degiştirilmesi gerek biliyorum ama kıracaklar korkusuyla sesimi cıkaramadım

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
@Alirüzgar

aga o ustalıktan kaynaklanmıyor.kırılacağı varsa serviste de söktürsen kırılıyor.ben söküp değiştirdim ama ne çile çektim bana sor!sıvı gresle yavaş yavaş küçük küçük söktüm.4 ısıtma kalemini değiştirmek 6 saat sürdü.

bide kırılan kızdırma kalemine uzun akıllı vida atıp çıkarma yöntemi var ama en küçük yanlış pahalıya patlar.gerçi kendin sökemezsen hertürlü pahalıya patlar.en azından şansını denemiş olursun.

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Peki serviste kırılırsa ne yapıyorlar ? Sanırım dobloda böyle diger dizellerde böyle bişey yaşamadım