DOBLO SOĞUTMA SUYU

serkan91

Yeni Üye
Adı
serkan
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. bir sorum olacak 2011 doblo aracım var. sogutma suyunu kendim degiştirmek istiyorum. içinde bulunan suyu tamamen boşaltmak istiyorum ne yapmalıyım ??

satelcom

Aktif Üye
Adı
Mehmet
Meslek
Em.Asb./Elektronik teknisyeni/Siyasetci
Modeli
Renk
Beyaz
Öncelikle arabanın kitapçıklarını iyice tekrar tekrar okuyup doblonu iyice tanı.Kitapçığını iyice okursan soğutma sisteminde ''Theraflu'' denilen bir çeşit antifiriz+saf su kullanıldığını göreceksin.Soğutma sisteminde su değil özel theraflu antifiriz kullanılır.

serkan91

Yeni Üye
Adı
serkan
kitapçığı incelemedim. kullanacağım antifrizi biliyorum. sorum içindeki suyu nasıl boşaltırım.

Abdullahklc

Aktif Üye
Adı
Abdullah
Modeli
@serkan91 bi ince hortum yardımı ile çekerek boşaltabilirsin eskiden depodan benzin çekerdik ya yanı sistem

volkan guney

Fenomen Üye
Adı
volkan güney
Kan Grubu
A RH -
Meslek
metal işleri
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
gri
@serkan91 aileye hoşgeldin keyifli ve aktif paylaşımlar

vetmuhammet

Azimli Üye
Adı
muhammet
Modeli
Diğer Model
Renk
çöl grisi
Resimde gördüğünüz subabı tornavida yardımıyla gevsetince su akıyor özellikle motor sicaksa boşalıyor ben antifirizi bu şekilde eski suyun bi kısmını boşaltıp ilave ettim

Dosyalar

• IMG_20151206_143337.jpg
    IMG_20151206_143337.jpg
    65,8 KB · Okunma: 110

metinbicenay

Azimli Üye
Adı
Metin
Meslek
GAYRİMENKUL EKSPERİ
Modeli
Renk
ÇELİK GRİ
Su radyator alt hortumu sokulerek bosalir ayrica fiatin antfrizide paraflu adinda antfrizdir yuzde elli karistirip koyun lakin elinizden bu isler gelmiyorsa sanayi 20 TL iscilik verin yaptirin aksi durumda hava yaptirirsaniz conta yana kalorifer isitmaz gibi sikayetler kacinilmaz olur.

metinbicenay

Azimli Üye
Adı
Metin
Meslek
GAYRİMENKUL EKSPERİ
Modeli
Renk
ÇELİK GRİ
Bu arada aracinizda illa paraflu olcak diye bir zorunluluk yok aracinizda ne renk antfriz konulduysa aynisi koyulur devam edilir paraflu sadece bir markadir.

ysrclk

Azimli Üye
Adı
Yasir
PO,Shell falan ücretsiz antrifriz değiştiriyor eğer antifrizi oradan alırsanız. Çok iyi bilmiyorsanız uğraşmayın ve benzinlikte halledin derim çünkü havası falan eninde sonunda sanayi yolu gözükebilir size. Benzincide izlersiniz sonrakilerde de kendiniz halledersiniz.