doblo premio zıplama sorunu

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
anil-bulut tarafından yazılan metin:
DobloM tarafından yazılan metin:
Benden başka yüklü kullanan yok sanırım. Bir iki kişi yüklü durumlarla da ilgili yorum yazsa iyi olacak.

Şahsen 700-800 kilo yük, 5 kişi yolculukta inanılmaz keyif alıyorum.

1 diş fazla yakıyor, hızlanma değerleri düşüyor ama, yolda resmen süzülüyor. Gaz-Fren son derece azalıyor.

700 800 kilo yük + 5 kişi yüklerseniz doğal olarak fren mesafesi kısalır araç yüklü olduğundan yakıt artar ve yüklü olduğundan dolayı alçalır ve süspansiyonlara yük bindiğinden daha iyi esneme olur arka kısım dolu olduğundan yüksek süratlerde arka rüzgar savurması azalır hızlı girilen virajlarda(yük dengeli eşit biçimde yüklenmemiş ise tehlike yaratır) virajın girildiği yöne doğru yatma yapar ve tehlike yaratabilir.ticari dobloyu konforlu kullanmanın ucuz tek yöntemi hava basınçlarını binek otolara göre ayarlama arka kısıma belli bir miktar ağırlık konulursa arka zıplama bir nevze azalır arka taraf eskisine göre daha konforlu olur

Hususi olarak kullanıyorum. Ama aynı zamanda iş sahibiyim. :)

kokplot

Onursal Üye
aga araçlarınızın zıplamasının tek sorunu vardır . oda makas. makasa çözüm ulan zıplamayı önler.

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Otobüs gibi esniyor süspansiyonları, çok hoşuma gidiyor. :)

Tabi bir de yol tutuşu öyle artıyor ki, tadından yenmiyor. :)

anil-bulut

Aktif Üye
makasa çözüm var aslında ama türkiyeye westcoast customs un gelmesi lazım :D yoksa ne yapılırsa yapılsın adı var işte makas

kokplot

Onursal Üye
makastır makaaaassss. ben gördüm onu makastır makaaasss. çözümü 5 yıl sonra. o zaman yeni aydınlatma seviye sistemleri ve gösterge istenilen şekle dönüştürme istekleri gerçekleşebilir. ayrıca makaslı araçların makas güçlerini aratmayacak amörtisörlerin ve sistemin yayılacağını bir otobiyolojik teknik sistemler ile ilgili derginini birinde okumuştum.

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
mehman aramıza hg din .kendini ilgili yere tanıtırsan ve argo kelimeler kulanmassan sevinirim

rasim

Azimli Üye
ARKADAŞLAR benim hepinizden daha cok hüsranlıdır sanırım!!!bende tokat\niksar ilcesindenim.bizim buraların yolları asfalt digildir heryer tamamen parke yoldur ve parke oldugu halde düzgünde digildir.siz buradaki zıplamaları görseniz illallah edersiniz.asfatı heralde rüyamda görebilirim o_O

Esesliokan

Yeni Üye
Doblo
Adı
Okan
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
merhaba doblocu arkadaşlar bende aranıza bugün katıldım 2010 1.9 premio kullanıcısıyım aracımdam memnunum ama arka kısımdaki makasların beni hayli bir rahatsız eden zıplatma sorununu çözmek istiyorum(üzerindeki lastikler yük lastiği olduğundan dolayı değişeceğim yola daha iyi bassın ve virajlarda daha iyi tutunsun diye 195 continental yumuşak binek tipi ile değişeceğim esnekliğe ve yumuşaklığa biraz daha faydası olur diye düşünüyorum herşeyi alt takımlardan beklememek lazım :D)aracıma yük falan vurmuyorum vurduğum yük bi uzun bir yola giderken valizlerim elbiselerim en fazla o kadar bagajda sadece bir şemsiye ilkyardım çantası yangın tüpü bulunan standart eşya bunlar bunların haricinde bagaj bomboş binek amaçlı kullanıyorum biraz araştırma yaptım ramiştain firmasını aradım aracım için ne yapabiliriz dedim 4 amortisörünü yumuşatırız dediler fiyat 150 tl sibobları değişiyormuş dedimki doblo malibular binek olduğu için onların amortisörleri daha yumuşak diyorlar dedim bana seninki ile aynı hiçbir alarkası yok boşu boşuna para verirsin dediler kendi doblosunun amortisörlerini yumuşattığını ve hiçbir sorun yaşamadığını söylediler kendileri doblo için 1 ay içinde makas sorununu çözecek bir sistem geliştiriyorlarmış birisi havalı süspansiyon aracı yükseltip alçaltabiliyorsunuz hava tankı ve kompresör bağlanıyor araca içeride hava bar saati ve anahtar takılıyor yaklaşık 1500 tl fiyat söylediler diğeri ise yeni doblolardaki gibi yaylı sistem bu da 750 tl fiyat söylediler bunlar yapılırken kesme delme biçme olmayacaklarını ve orjinaline sadık kalınacağını söylediler bu işlemler esnasında makaslar tamamen iptal oluyormuş amortisörleri eğer yumuşatırsam amortisörler daha yumuşak olduğundan virajları eskisine göre daha iyi alamayacağını düşünüyorum sonuçta fabrika ayarları değil o yüzden yumuşatma pek aklıma yatmadı ercan beyin yorumlarından okuduğum kadarı ile yaptırdığı sistemden son derece tamamen memnun kaldığının kanaatindeyim bende ercan bey gibi 4 adet malibu amortisörlerinlen değişsem daha mı iyi olur yoksa arka sistemi dedikleri gibi yaylı bir sisteme mi geçsem daha iyi olur sonuçta malibunun amortisörleri fabrika ayarında olduğu için daha iyi olacağının kanaatindeyim kendimce her zaman orjinallikten yanayım istanbul kartal kırmak malibu ön amortisör için 120 arka 70 takoz 50 tl fiyat verdiler ercan bey bana aldığınız bütün parçaları yazarsanız sevinirim ve bu konu hakkında kafam bi hayli karıştı*hmm*ve ne yapacağımı bilmiyorum sayın doblo team üyeleri bu konu hakkında siz değerli üyelerden yardımlarınızı bekliyorum göstermiş olduğunuz ilgiye şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum herkese iyi forumlar :)
Binek tıp lastik fenni muayne de sıkıntısı lurmu