doblo model sorusu

srkndsu

Yeni Üye
Adı
serkan
Merhaba arkadaşlar.ilk mesajım bu.Geçen arkadaşın biri doblo combi 1.3 multijet aktive aracıı satacağını söyledi.Bende talip oldum.Yakın arkadaşım olduğu için boyada kazada ve değişende olmadığını biliyorum.araç 90 binde ve 2011 model.Sizce bu model aracı aldıktan sonra herhangi bir pişmalık yaşarmıyım, mesela 2-3 lira daha fazla verip daha üst modelinden donanımlısından alayım gibi, yada bu yazdığım model donanımı konusunda beğendiğiniz beğenmediğiniz yönler, yakıt durumu, yol tutuşu vs. ne diyebilirsiniz?

Kaya.

Aktif Üye
Adı
Kemal
Modeli
Renk
Beyaz
Eğer imkanın varsa en yeni kasa d4 doblo almanı tavsiye ederim. Araçta problem yoksa sorun yaşamazsın fakat d4 duruken d3 almazdım ben olsam. Karar yine senin tabiki.

srkndsu

Yeni Üye
Adı
serkan
Almayı düşünüpte bu yazdığım araçta bir problem yok.Motor ve kaporta tek kelimeyle on numara.d4 ve d3 farkı nedir?

kaan_akcay

Daimi Üye
Adı
Kaan AKÇAY
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Bilişim
Modeli
Araç Yılı
2018
Renk
KURŞUN GRİ
Eski bir D3 yeni bir D4 kullanıcısı olarak aklıma hızlıca gelen birkaç örnek paylaşayım büyük abilerimiz daha detaylı daha güzellerini yazaklardır.
Öncelikle ön konsol tamamen farklı. Yeni konsol daha şık bir görünüşü var.
D4 aracım EcoJet uzun yolda yakmıyor denilecek kadar az yakıyor. (En son ölçümüm 5 lt) şehir içi start&stop ile ciddi anlamda yakıta katkısı oluyor
Aracın dış görünüşünde ön farlar ve arka stoplar değişik bagaj kapağında ufak bir makyaj. Bu makyaj ile bana göre biraz binek türüne benzetilmiş çok hoş gözüküyor.

D3 aracımı 145 bin km civarıydı sattığımda ev almak için satmıştım. Bakımları hariç masraf çıkartmadı sağolsun :) temiz bakılmış bir araç ise çok sorun çıkartacağını düşünmüyorum D3 aracında.

bu arada benim araçlarım Premio kasa active ile iç donanımda farklılıklar vardır diye onlara pek girmedim.

srkndsu

Yeni Üye
Adı
serkan
Sahiden d3 ve d4 arasında yakıt konusunda ciddi fark varmı?Ayrıca mesela bir kango yada opel comboya göre yakıt tüketimi nasıl d3 doblonun?Kaan cevabın içinde tşk, yazdıklarında sadece beni ilgilendiren yakıt konusu:)Diğerleri pek fazla önemli değil benim için.

duhan13

Onursal Adana Temsilcisi
Doblo
Adı
osman duhan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Elektrik Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
granit gri
D3 olarak degerlendirilme yapilmasina anlam veremedim ben active d2 lerde var. D3 lerde elagance dynamic ptemio var. Aracin oncelikle d2 mi yoksa d3mu olduguna karar verelim ona gore yakitini performansini yoltutusunu konusalim

kaan_akcay

Daimi Üye
Adı
Kaan AKÇAY
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Bilişim
Modeli
Araç Yılı
2018
Renk
KURŞUN GRİ
@srkndsu

Çalıştığım şirket dolayısıyla farklı modellerini de gözlemleyebildiğim için Yakıt olarak şunu net iletebilirim ki Doblo Ciddi anlamda yakıt cimrisi,
Caddy var 1.9 motor gaza bastığımızda gidiyor aynı hızda da yakıtı içiyor :)
Partner var onun da caddy den çok farkı yok
Connect uzun yolda yakıt tüketimi 5.5 ile 6 litre arasına kadar düşüyor şehir içinde oda yüksek yakıyor

ilk D3 aracımı alırken bu firmada çalışmadığım için 1 er hafta connect, caddy, partner ve doblo kiralayıp yakıt ve iç konfor olarak bana en yatkını doblo olduğu için almıştım pişmanda olmadım.

km bakım ücretlerini de kıyaslarsak parçası rahatça bulunabiliyor, yetkili servis ağı ve sanayi de ustalar rahatlıkla parça temini ve onarımını yapabiliyor. Çok ekstrem durumlar olmadıkça tabi.

ben rot kolundaki boşluktan dolayı muayeneden geçememiştim sanayide ustalar 2 saat içinde hallederiz demişlerdi ama ben güvenemediğim için yetkili serviste yaptırmıştım.

umarım yardımcı olur abicim işine yarayacağını düşündüğüm birşeyler gelirse aklıma yine yazarım.

Gökhan_059

Daimi Üye
Adı
Gökhan Özcan
Konu biraz karışık değil mi?

Önce şu active aracın D2 olup olmadığını netleştirelim.

Fiyat aralığınız ve bahsi geçen aracın fiyatını öğrenelim ona göre yorumda bulunulsun.
Yoksa konu doblo hakkında tüm bildiklerimizi dökmemiz gereken noktaya gidiyor.

sulusaray

Aktif Üye
Adı
Mehmet
Modeli
Renk
Beyaz
@kaan_akcay

CONNET Uzun yolda 5.5 ile 6 Litre demişinde mümkünümü var Connet (Cenaze Aracı) nın bu kadar düşmesi. Onu da kullandım ama ismini duyunca bile Connet ten artık inan nefret ediyorum.
(Connect uzun yolda yakıt tüketimi 5.5 ile 6 litre arasına kadar düşüyor.)

kaan_akcay

Daimi Üye
Adı
Kaan AKÇAY
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Bilişim
Modeli
Araç Yılı
2018
Renk
KURŞUN GRİ
@sulusaray

Antalya ya gitmiştim şirket aracıyla 2 sene önce belki bizim hız düşüktü o yüzden 5.5 lt gibi ölçmüştük (tabi klima falan hak getire gece düz yolda standart 90-100 ile gitmiştik)
Şehir içi ise direk benzinliğe bağlı bir hayat resmen :)

kazulet gibi hiç bir huzur yok arabada az kalsın sıfırını alıyordum da Allah korumuş dedim Doblo ya bindiğimde

Gökhan_059

Daimi Üye
Adı
Gökhan Özcan
Konfor anlamında çok fark var bence D3 ve D4'lerden.Performans ve yakıt konusu benzer 1.3 motorlarda.

Ne fiyat istendi bilmiyorum ama fiyat performans değerlendirmesi yapıp karar verin.2011 bir araç için 30.000'e yakın bir fiyat istendiyse az biraz daha ekleyip D3 bir araç alınabilir.

Gökhan_059

Daimi Üye
Adı
Gökhan Özcan
Makul bir mebla araç temizse tercih edilebilir.

30-32 bin liralara çıkabilirseniz 2011 D3 araçlar da bulunabilir.

17gkhn17

Yeni Üye
Adı
gökhan
Arkadaşlar 1.9 multijet 2008 model doblo kullanan varmı arabam marşı sürekli geç alıyor marşda elimi uzun tutuyorum sürekli yoksa çalışmıyor nedeni ne olabilir yada başına gelen varmı acaba yardım edin lütfen

17gkhn17

Yeni Üye
Adı
gökhan
@sulusaray

Doblo 1.9 multijet yakıt tüketimi 4.5 litre uzun yolda kendimce denendi

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@17gkhn17
arıza lambası yanıyor mu. kızdırmalarda sıkıntı olabilir.