Doblo Far Ve Tampon Temizliği

Nctcngz

Daimi Üye
Adı
Necati
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
Merhaba Doblo Ailesi

Malum önümüz bayram araba temizliği olucak şimdiden herkezin bayramını kutlarım

Farların üst kısmında hafif tortu gibi sararmalar başladı daha önce acılan konulara göz attım pek acıklayıcı cevaplar bulamadım öncelikle sadece farın üst tarafından güneşten dolayı sararma mevcut bu durumu bireysel olarak düzeltmek temizlemek için hangi yöntem izlenmeli

Birde ön ve arka tampon plastik hafif matlaşmaya başladı gövde rengi ile ayrışma söz konusu korumak ve parlatmak için nasıl bir yöntem izlemeliyim şimdiden teşekkür ederim.

mesut170

Onursal Yönetici
Adı
Mesut UÇMAZ
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
crono gri
@Nctcngz
Aynı konu benimde başıma geldi iki gün önce şu zımparası ile temizledim meguiars plastix parlatıcı ile parlattım eskisinden iyi oldu. Benim farların içindende sararma var bakalım onada bir çözüm bulacağım artık. Su zımparası 1200 1500 2000 ve 3000 numara kullandım.

DobloClassic

Daimi Üye
Adı
Barış
Modeli
@Nctcngz

Tamponlar siyah boyasız ise parlatmanın 2 yolu var;

1- yapı marketlerde satılan ısı tabancaları var, fön makinesinin çok daha güçlüleri, dikkatlice tamponları ısıtırsanız tekrardan siyahlaşıyor. Derecesini fazla kaçırırsanız tamponlarda kılcal çatlaklar oluşturabilirsiniz dikkat edin.

2- tampon parlatıcı ve sünger. Geçen bimin getirdiği Plenty lastik parlatıcıdan aldım, tampona sıkıp süngerle yediriyorsunuz. Neredeyse yeni gibi oluyor ancak güneş ve su gördüğünde eski haline hızla dönmeye başlıyor.

2 yöntemde işe yarıyor deneyebilirsiniz.

Nctcngz

Daimi Üye
Adı
Necati
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
Farların tamamında yok üst kısmında var diş macunu ile yapan duydum bugün denicem bakalım eğer olmazsa zımpara ile yapıcam

Nctcngz

Daimi Üye
Adı
Necati
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
@DobloClassic

Daha çok solma yapar mı acaba korkum ondan malum kimyasal lastik parlatıcı

ozcnahmet

Aktif Üye
Adı
Ahmet
Meslek
Öğrenci
Modeli
Renk
Beyaz
Ben pasta cila ile parlatıyorum farları, sanki rüzgar çizmiş gibi izler var geçiriyor 2 hafta idare ediyor anca,en çok üst taraf sinyalin orası sararıyordu şimdi film yaptırdım sinyallere kafam rahatIMG_20160703_070417.jpg

Nctcngz

Daimi Üye
Adı
Necati
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
Öncelikle pasta ile rengi eskiye nazaran çevirmek daha sonrada film yaptırıcam sanırım komple başkta türlü olmıcak :)

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Bana kalırsa bu tür parlatma malzemeleri yapmak yerine farları degiştirmek daha iyi meguiers in plastik parlatıcısı yaklaşık 100 tl zımparası çok önemli degil en fazla parlaklıgı 2 ay kadar sürüyor sonra daha çabuk bir şekilde matlaşma ortaya cıkıyor d2 nin sanırım yan sanayi farlarının ciftini iyi bir pazarlıkla 300 tl ye alabilirsiniz en az 3 sene parlaklıgı gitmez üstten temizlik bir yere kadar oluyor asıl önemli olan iç nikelajlı yerler oralarada yapılacak çok birşey yok benimki sadece bir fikir d2 nin farları uygun fiyatlı oldugu için böyle düşündüm boş yere emek harcamayın

Nctcngz

Daimi Üye
Adı
Necati
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
Benim D3 sıfır far şuan çok maliyet o yüzden parlatmaktan başka seçenek yok :)

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
@Nctcngz
Evet d3 biraz daha maliyetli d1 ve d2 için emege ve masrafa gerek yok yeni almak daha mantıklı

hkn_syr

Aktif Üye
Adı
Hakan
@ozcnahmet
Soldaki sari folyo distanmi yaptiniz içtenmi

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hkn_syr

Aktif Üye
Adı
Hakan
@ozcnahmet
Normal far filmimi yoksa folyomu diyoruz bide nereye yaptirdiniz

ozcnahmet

Aktif Üye
Adı
Ahmet
Meslek
Öğrenci
Modeli
Renk
Beyaz
Antalya da utku reklam var eski sanayide orada yaptırdım ısıtarak yapıldı far filmi mi folyo mu sormadım:kötü:

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
@mesut170
Abi sök farı ayır aynayı krom yeri güzelce cilala temizle. Aynanın iç kısmasına meguars uygula on numara oluyor. Krom yeri elle bi kontrol et sıcaktan kalkmalar olabiliyor krom atmasın.
Açmışken bide karartma yap [emoji12]

gumussafa55

Daimi Üye
Adı
safa gümüş
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2009
Renk
Siyah (Metalik)