Doblo Doblo 2 Aracım Sık Sık Isıtma Bujisi Patlatmaya Başladı.

edipk

Aktif Üye
Adı
Edip KURTULUŞ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Okul Müdür Yardımcısı
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Gümüş Gri
Aracım 2008 Doblo. Alalı 4.5 yıl oldu. Her yıl 1 ısıtma bujisi patlatıyordu. Bu yıl son bir ay içinde 2 tane ve ayrı zamanda 1 tane olmak üzere 3 buji patlattı. Artık kabak tadı vermeye başladı. Her çalıştırmada ekrana bakar oldum. Acaba bu lambası yanacak mı diye... Aracımı kuralına göre marş yapıyorum. Işıkları söndükten sonra çalıştırıyorum. Akü zayıflamıştı, onda 2 tanesi birden patladı. Aküyü yeniledim bir hafta içinde tekrar buji patladı ve bende tümünü bosch markayla değiştirdim ama yinede korkuyorum, gözlerim ekranda. Neden olabilir , yardım eder misiniz?

Berk334

Aktif Üye
Adı
Berk
Kan Grubu
A RH -
Modeli
Araç Yılı
2010
Renk
Gri mistik
Geçmiş olsun abi. benimde başıma geldi bende bilmiyorum sebebini. Bilenler yazacaktır.

tanernettr

Onursal Düzce Yöneticisi
Adı
tner
Abi degistirmisken bozuk olanı değil takım degistirseydin sorun olmazdı bence çünkü biri ömrü bitiyse diğerlerininde yakindir birde u uzlari war onlardan takiyosan 1 sene dediğin gibi anca gidiyor.

doblo3535

Fenomen Üye
Adı
m.i
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Gıda toptancısı
Modeli
Araç Yılı
2017
Benim eski doblonun patlaktı lambası 2 dk yanıp sönüyordu hiç baktırmadım bir süre sonra 1 ay sonra lambasıyla işaret vermeyi kesti kendiliğinden normale döndü biraz kafaya takma takıntı haline gelmesin...

dumanmurat

Onursal Yönetici
Adı
murat
Kan Grubu
0 +
Meslek
Özel Güvenlik görevlisi
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
derin bordo
bence serviste tam takım olarak değiştirin.ayrıca buji kablolarını da beraberinde değiştirmeyi unutmayın.O zaman sorun vermesi çok nadir olur

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
serviste değiştirirseniz 1 sene garantili olur en azından.geçmiş olsun.elektriksel bir sıkıntıda olabilir.daha olmadı iyi bir elektrikçiyede gösterirseniz iyi olur tekrarlarsa.

gumussafa55

Daimi Üye
Adı
safa gümüş
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2009
Renk
Siyah (Metalik)
ayni sikinti bizim aractada var gecmis olsub