DOBLO 1.3 MULTİJET HIZ PERFORMANSI

AHMETOGUZEFE

Daimi Üye
merhaba arkadaşlar bu başlığı açma ihtiyacı duydum araçlarınızın hız performansı max nedir ayrıca 1.6 tapee'si olan arkadaşla düello yaptık çok mahcup oldum o rampalarda çok rahat çıkıyordu ayrıca düzde bile benden çok daha hızlıydı benim araç 2011 safeline 1.3 rampada birazda olsa tıkanıyordu tamam ben 1.3 o 1.6 ama bu kadar çok fark olması biraz anormal değil mi ?

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
fark olur ve normaldirde.sıkıntı yapmayın.1.6 doblo ile kapışması lazım dengeli olması için.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
aynen 1.3 ile 1.6 arasında baya fark var normaldir chip yaptırırsanız bi nebze iyileşir

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
merhaba arkadaşlar bu başlığı açma ihtiyacı duydum araçlarınızın hız performansı max nedir ayrıca 1.6 tapee'si olan arkadaşla düello yaptık çok mahcup oldum o rampalarda çok rahat çıkıyordu ayrıca düzde bile benden çok daha hızlıydı benim araç 2011 safeline 1.3 rampada birazda olsa tıkanıyordu tamam ben 1.3 o 1.6 ama bu kadar çok fark olması biraz anormal değil mi ?
chip tuning yaptırırsan iş çözülür :) 75 hp 190 nm >>> 99 hp 235 nm kadar değerlerin yükselir

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
ahmet karşılaştığın araba çok yanlış tepee her şekilde geçer tepee 1.6 110hp senin araba 1.3 75hp

AHMETOGUZEFE

Daimi Üye
ahmet karşılaştığın araba çok yanlış tepee her şekilde geçer tepee 1.6 110hp senin araba 1.3 75hp

haklısınız da genede yani bu kadar fark olacağını sanmıyordum boş araba sonuçta az fark bekliyordum ben

hardcrss

Onursal Üye

haklısınız da genede yani bu kadar fark olacağını sanmıyordum boş araba sonuçta az fark bekliyordum ben

arada 40 beygir var. bir o kadarda tork değeri. hdi motor performanslıdır ve az yakar. bu işe hiç kalkışmamanız lazımdı :)

motor 115 beygir, 240 nm tork değerine sahip. maksimum torkunu 1500 devirde vermeye başlıyor. maksimum güç ise 3600 devir.

kısacası hiç sansın yok :)

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE

bence normldir ama 1.6 105 hep lik yeni doblo ile kapışsa sonuçlar değişebilir

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ

bence normldir ama 1.6 105 hep lik yeni doblo ile kapışsa sonuçlar değişebilir

zaten rakibi ve emsali o.sonuçta değişir zaten teknik verilere göre.doblolar tork canavarı.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
şöyle düşünmek lazım berlingo piyasada 3 tane kasası var doblonunda 3 tane kasası var, herbirinin rakibi karşılığı olduğu kasadır, siz 2. kasa doblo ile 3. kasa berlingoyu bir tutmuşsunuz hata burada ancak 2. kasa doblo 1.9 motor seçeneği ile 3. kasa berlingoyu hertürlü alır buda doblonun ne kadar esnek kalite ve her amaca uygun olduğunu gösterir ki zaten piyasanın 1. si olduğundan belli :)

üzülmeye gerek yok chip yaparsanız verimliliği artırırsınız :)

ANLOVE

Onursal Üye
Aracım Yok
Adı
QQQQ QQQQ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Q
Aracınız
Aracım Yok
Renk
Metalik Siyah
Doblo nun 1.3 modelleri gerçekten sınıfındaki arabaşara kıyasla hatta birçok binek araçtan bile daha seri ancaaak

Dikkat edilmesi gereken bir nokta var, 1.3 seri ancak fazla hızlı değil

Yani nasıl oyuncularda Hızlanma birde Hız özelliği olur o şekilde

1.3 Hızlanması 19 ise Hız özelliği 15 civarındadır

Sonuç olarak ilk kalkışta tozunuzu yutturun sonra bırakın geçsîn o hava size yeter. Devam ederseniz sizi üzer. Tabi bu 1.3 ve 1.6 kıyaslaması.

D3 1.6 la kapıştırın bakalım Tepee ne yapacak görelim :)

Sınıfınıza göre arabalarla kıyaslayın :)

AHMETOGUZEFE

Daimi Üye
Doblo nun 1.3 modelleri gerçekten sınıfındaki arabaşara kıyasla hatta birçok binek araçtan bile daha seri ancaaak

Dikkat edilmesi gereken bir nokta var, 1.3 seri ancak fazla hızlı değil

Yani nasıl oyuncularda Hızlanma birde Hız özelliği olur o şekilde

1.3 Hızlanması 19 ise Hız özelliği 15 civarındadır

Sonuç olarak ilk kalkışta tozunuzu yutturun sonra bırakın geçsîn o hava size yeter. Devam ederseniz sizi üzer. Tabi bu 1.3 ve 1.6 kıyaslaması.

D3 1.6 la kapıştırın bakalım Tepee ne yapacak görelim :)

Sınıfınıza göre arabalarla kıyaslayın :)

çok güzel özetlemişsiniz teşekkürler

hardcrss

Onursal Üye
ben d3 1.6 litre 105 hp doblonun 1.6 litre 115 beygir 270nm tork tepeeyi geçebileceğini sanmıyorum.

belki kalkışta doblo burnunu biraz öne uzatabilir ama biraz hızlanınca tepee belki plaka okutamaz ama öne geçeceği aşikar :)

AHMETOGUZEFE

Daimi Üye
işin garibi 2 hafta bile olmadı altımızda accent era 2008 model vardı 1,6 tüm gücümüzle bastık önümüzdeki tapeeyi yakalayamadık yok böyle bişey arkadaş o rampaları nasıl çıkıyor anlatamam bizim araçta 1.6 ve hemde otomobil yakalayamadık ve farkıda açtı biz rahat 200 le giderken bile o fark açıodu nasıl iş anlamadım gitti

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
ben d3 1.6 litre 105 hp doblonun 1.6 litre 115 beygir 270nm tork tepeeyi geçebileceğini sanmıyorum.

belki kalkışta doblo burnunu biraz öne uzatabilir ama biraz hızlanınca tepee belki plaka okutamaz ama öne geçeceği aşikar :)

doblonun torku 290 hele rampa falan olursa doblo daha rahat geçer bence.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
işin garibi 2 hafta bile olmadı altımızda accent era 2008 model vardı 1,6 tüm gücümüzle bastık önümüzdeki tapeeyi yakalayamadık yok böyle bişey arkadaş o rampaları nasıl çıkıyor anlatamam bizim araçta 1.6 ve hemde otomobil yakalayamadık ve farkıda açtı biz rahat 200 le giderken bile o fark açıodu nasıl iş anlamadım gitti

1,6 benzinlidir.o yüzden rampada torkunuz düşük olduğu için yakalayamamışsınızdır.ama 200 zor biri durum.süreklilik olamaz.yolun çok uygun olası lazımki yinede zor.

AHMETOGUZEFE

Daimi Üye
kullandığımı araç 1.6 era sıralı lpg 100 beygir gücündeydi yani biz hız olarak 205 210 a ulaşıyorduk ki o tapee'yi yakalayamadık ki onların ibresinde 190 en fazla ilginç gerçekten

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ

1,6 benzinlidir.o yüzden rampada torkunuz düşük olduğu için yakalayamamışsınızdır.ama 200 zor biri durum.süreklilik olamaz.yolun çok uygun olası lazımki yinede zor.
katılıyorum 200 zor

hardcrss

Onursal Üye

doblonun torku 290 hele rampa falan olursa doblo daha rahat geçer bence.

işte torku 290 olduğu için burnunu kalkışta öne uzatabilir dedim. ama partnerin ağırlığını bilmiyorum daha hafifse dobloda, doblonun şansı pek yok uzun yolda :)

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
konu başlığı açan yanlış yere açmış, ilk cevap veren maç bileti satmış bu konuda sert yaptırımlar olacak arkadaşlar mesaj taşıma düzeltmekten siteye zaman ayıramıyoruz. Dikkat edelim.