DOBLO 1.3 MULTİJET HIZ PERFORMANSI

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
ben d3 1.6 litre 105 hp doblonun 1.6 litre 115 beygir 270nm tork tepeeyi geçebileceğini sanmıyorum.

belki kalkışta doblo burnunu biraz öne uzatabilir ama biraz hızlanınca tepee belki plaka okutamaz ama öne geçeceği aşikar :)

doblonun torku 290 hele rampa falan olursa doblo daha rahat geçer bence.

işte torku 290 olduğu için burnunu kalkışta öne uzatabilir dedim. ama partnerin ağırlığını bilmiyorum daha hafifse dobloda, doblonun şansı pek yok uzun yolda :)

ağırlıkları hemen hemen aynıdır herhalde.sitelerinde bulamadım.ama doblo torktan dolayı geçer diye düşünüyorum.peco kullanan varsa fikirlerini belirtir.bizde bilgilenmiş oluruz.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
ayrıca tepenin torku 270 değil 240.“OVERBOOST” YANİ (GEÇİCİ YÜKSEK TORK) FONKSİYONUNA SAHİP burası alıntı.ancak o zaman 270 e çıkabiliyor yani sürekli değil.

hardcrss

Onursal Üye
sollama sırasında yada tam gaz yapıldığında vs. torka ihtiyaç duyulursa sistem torku 30 nm yükseltiyor.

biz böyle üçün beşin lafını yapıyoruz ama aslında en önemli şeyi unutuyoruz. vites oranlarını ve şanzımanın lasstikleri aktardığı gücün kaybını :)

tepee teknik olarak daha iyi gözükse de, belkide doblonun aktarması daha kesintisizdir. belkide lastiklere daha fazla güç aktarabiliyordur. böylece öne geçiyor olabilir.

mesela bmw 320d'nin 2litrelik 184 beygirlik motorunun 8 ileri zf şanzımanla rakiplerine toz yutturması gibi :)

320d den inen kendi arabasına binmiyor :D

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
o yüzden dedimya kullanan arkadaş olsa her iki aracıda farkı fark edebiliirdi.ben eskisinden kullandım ama 115 lik kullanmadım.