Direksiyon titremesi

ahmetkrtl

Azimli Üye
Adı
Ahmet
Arkaşlar 1.3 multijet aracımda 100 den sonra direksiyonda aşırı titreme oluyor 2 sefer rot balansa soktum ama nafile hala aynı. Sizce ne olabilir başına aynı sorun gelen varmı ?

Nctcngz

Daimi Üye
Adı
Necati
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
Öncelikle geçmiş olsun. Ön lastiklerin ne durumda

ahmetkrtl

Azimli Üye
Adı
Ahmet
Eyvallah sağol hocam. Sıfır aldım daha continental 4 lastik.

Nctcngz

Daimi Üye
Adı
Necati
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
Genelde direksiyonda titreme rot balansta düzelir ama Aynı sorun arkadaşımın Lineasıında vardı garantiden servis direksiyon kutusunu değiştirdi komple sorun düzeldi.

muranbey

Azimli Üye
Adı
murat
hocam geçmiş olsun öncelikle disk değiştirdinmi frene basınca da titreme yapıyormu
benim aracımda da oldu bu sorun ben disk değiştirmiştim orjinal takılmadıgı için 90 km geçince titreme yapıyordu fakat bende frene basınca da tepme yapıyordu orjinalleri ile değiştirdim düzeldi

ahmetkrtl

Azimli Üye
Adı
Ahmet
@Nctcngz
Tamircimi aradım az önce aks veya diskten yapabilir dedi ama bilemiyorum. Ama kafama fena takıldı.

ahmetkrtl

Azimli Üye
Adı
Ahmet
@muranbey Hayır hocam frenle alakalı bi sorun yok sadece 100 km hızda başlıyo titreme gaza dokununca geçiyo gibi oluyor ama sonra yine aynı.

muranbey

Azimli Üye
Adı
murat
aracın kaç model ve kaç km de ustanın söylemiş oldugu dogru olabilir disklerini bi kontrol ettir derim benim sorunumla hemen hemen aynı bende 90 km geçince yapıyordu 110 de falan kesiliyordu daha yukarı çıktıkça bi sorun yoktu diskleri orjinali ile değiştrince düzeldi şimdi hiç bir sorun yok

yusufum24

Aktif Üye
Adı
ahmet
Modeli
Renk
SİYAH
kardeş muhtemelen senin sorunun disklerden kaynaklanıyor.

ahmetkrtl

Azimli Üye
Adı
Ahmet
Araç 2011 model 1.3 multijet yeni kasa 96.000 de. Sana maliyeti ne kadar oldu ?

muranbey

Azimli Üye
Adı
murat
kardeş benim aracımda 2012 uzun şase 80.000 km değiştirdim epey oldu ama değiştireli fakat şöyle bişey var benim aracım uzun şase olmasından dolayı fazla tutmuştu yani kısa şaşelerin ki ucuz diye hatırlıyorum sanırım 130 tl falandı benki de yanlış hatırlamıyorsam 550 tl falan tutmuştu balatalarım dahil sende değiştirmek zorundasın diskler ile balata da değişiyor özellikle orjinal olmasına dikkat et yan sanayi takdırırsan bu sefer de tepme yapmaya başlıyor bende öyle oldu sonra sanayiye gide gele bıkarsın

yunussemre

Aktif Üye
Adı
yunusemre
ahmet bey daha önce benim d3 buna benzer bi olay gerçekleşmişti lastikleri değiştirmiştim titremeden çok bi sürtünme sesi geliyordu bijonlar iyi sıkılmamıştı ondan kaynaklı idi lastikler yeni değiştim dediniz ordan geldi aklıma bi bijonları kontrol edin isterseniz.

efsane05

Onursal Üye
Adı
Ahmet KELEŞ
Modeli
Renk
SİYAH-VİP
slm arkadaşlar bende d2 yi aldığımda direksiyondaki titremeden rahatsızdım.latiklere baktırdım.sağlamdediler balansa soktum normal dediler.hatta yoldan yapar diyen bile oldu.bulamadım ne olur neolmaz dedim.4 adet lastik aldım bi balans titremenin t si kalmadı.bence lastiklere ve ön takıma detaylı baktır derim...

ahmetkrtl

Azimli Üye
Adı
Ahmet
Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar.Haftaya ustasına bi götüreyim. Sorun çözülünce sonucu burda yazacağım inşallah.

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Kardeş jantlarını göster bence egilme olabilir orjinal jantlar degilsede jantın foryaya gecen yerlerinde boşluk olabiliyor oralara hazır olan metal yada plastik bilezikler vardır uygun olanı bulamazsan tornada ona göre yapıyorlar genelde ucuz jantlarda böyle şeyler olabiliyor bundan dolayıda balans yapıyor ne kadar ayar yaptırsanda araç üzerinde olmadıgı için sıkıntı gözükmez ama araca taktıgında balans yapar

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
geçmiş olsun.

karaomeroglu

Onursal Üye
Adı
Hasan
Modeli
Renk
derin bordo
herkese günaydın abiler
aracı abimin vermiştim ve bana hızlı gittiğimde titreme olduğunu söyledi
ben de şaşırdım ben genelde yakın mesafe kullandığım için hiç farkında değilim
beraber bir test sürüşü yaptım hakkaten 110 kilometreyi geçince aşırı bir titreme oluyor
yani geçenlerdesağ ön bir bijon eksikti araçlarını taktırdım farklı bir bijon onunla alakası olur mu?
bide uzun yola gideceğim yine şehir içi kullansam sıkıntı yok ama ne olur ne olmaz can taşicaz
110 kilometreden sonra frene dokunduğumda direksiyon baya bir titreme yapıyor :(
Nedir bu d3 ün sıkıntısı??
şimdiden çok teşekkürler

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
Hızlandıgındaki titreme balans yada tekerlerin yıpranmasıyla alakalı frenlemede olanda disklerden kaynaklı zamanla sıcak soguk etkisinden deforme oluyor ya aracın üzerinde traşlat yada komple degiştir

karaomeroglu

Onursal Üye
Adı
Hasan
Modeli
Renk
derin bordo
abi hızlandım da değildi hızlıyken frene bastığımda titreme oluyor
110 da değil de 160 da falan frene bassam ya direksiyon elimden fırlayacak heralde
@Alirüzgar

cengiz522

Fenomen Üye
Adı
Cengiz ertürk
Kan Grubu
0 +
Meslek
Gsm teknik servis
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
aytozu gri
@karaomeroglu
aynı sıkıntı bendede var ani frende yapmıyor frene yavaş dokununca titretiyor balataların bitmesini bekliyorum disklerde eğrilik var ondan yapıyor balatalar bitince komple disklerle beraber değiştireceğim veya diskleri torna ettireceğim