D3 Sol Önden Lak Luk Ses Gelmesi

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@UğurBalci
Çukura girip çıkınca lok lok şeklinde.Sadece soldan gelmesi de düşündürüyor.Viraj demirindense iki tarafta çukura girince ses gelmesi gerekmez mi diye de düşünmeden edemiyorum.Boş yere parça değiştirmemek için bekliyorum.Z rotlarını boşa çıkarıp denedik önceden yine yaptı.Şuna kanaat getirdim fiat ön takımda başarısız.Muratlarda ki kafa kırmadan dobloya kadar çok değişen bir şey olmamış belki ön yargı olacak ama maalesef puntosundan fiorinosuna kadar hepsinde bir sorun var ön takımla ilgili.Bu sorunu nette araştırırken çıkan sonuçlarda büyük kısmı fiat gurubu ile ilgili.

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
@Dobloo46
Benimde basima geldi amortisorlerden tutunca motor kulagi z rot amartisor takozlari sanzuman kulagi filan derken 1000 tl uzerinde masraf yaptim sonuc olarak 30 liralik bi takozdan cikti sorun. Gelelim senin sorununa dediklerimi bi kontrol et once. Tekerlek ve camurluk arasindan bakinca bi yay goreceksin bi yayin icinde amartisor toz korugu var araci kriko ile onden kaldir biraz sonra elini bu yayin arasindan sokup toz korugunun icindeki takoz olacak o takoza bi bak takoz amartisor milinin ustune geciyor elinde yukari kaldirdinmi yukarda sıkı sıkı durmasi lazim bu takozda zamanla ortasinda bosluk olsuyor ve amartisor.milinde durmuyor haliyle cukurlardan gecince lok lok ses yapiyor eger bosluk varsa milde sıkı sıkı ya durmuyorsa degistir duzelir. Bi sorunu cozdukten sonra grubda 4-5 arkadasa soyledik onlarda ayni takozu degistirerek cozdu insallah dediklrimi anlasilmistir

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
@Dobloo46
Benimde basima geldi amortisorlerden tutunca motor kulagi z rot amartisor takozlari sanzuman kulagi filan derken 1000 tl uzerinde masraf yaptim sonuc olarak 30 liralik bi takozdan cikti sorun. Gelelim senin sorununa dediklerimi bi kontrol et once. Tekerlek ve camurluk arasindan bakinca bi yay goreceksin bi yayin icinde amartisor toz korugu var araci kriko ile onden kaldir biraz sonra elini bu yayin arasindan sokup toz korugunun icindeki takoz olacak o takoza bi bak takoz amartisor milinin ustune geciyor elinde yukari kaldirdinmi yukarda sıkı sıkı durmasi lazim bu takozda zamanla ortasinda bosluk olsuyor ve amartisor.milinde durmuyor haliyle cukurlardan gecince lok lok ses yapiyor eger bosluk varsa milde sıkı sıkı ya durmuyorsa degistir duzelir. Bi sorunu cozdukten sonra grubda 4-5 arkadasa soyledik onlarda ayni takozu degistirerek cozdu insallah dediklrimi anlasilmistir

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
20180130_111227.jpg 20180130_131752.jpg
Ilk resimde gorunun sarı takozlar ara yatak takozu olarak gecer armut takozda derler

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@UğurBalci
Sizinde sadece sol ön tekerden mi geliyordu?Çukura girip çıkınca lok lok sesi mi geliyordu?Cevabınız için çok teşekkür ederim.

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
@Dobloo46
Ewet sadece soldan geliyordu dedigim gibi degistirdik ara yatak tokozunu duzeldi

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@UğurBalci
Uğur bey teşekkür ederim cevaplarınız için.Arabaya binmek istemiyorum bu ses yüzünden.

Mercan

Aktif Üye
Adı
Bilal
Bende aynı problemi yakın zamanda yaşadım amortisör takozlarım zaten bozuktu onun sesine alışmıştım, üstüne özellikle sol taraftan gelen bi ses eklendi, çukurdan değil kanalizasyon kapağından bile geçsem lakır lakır ses geliyodu, sanki amortisörün bi ucu boşa çıkmışta sallanıyo gibi hissediyodum:) sonra takozları değişip sürüşe çıktık ses aynen devam ediyor. Usta askı rotlarını değişti şimdi arabada çıt yok kaymak gibi gidiyor maşallah. Araç d3 doblo

Demir hüseyin

Aktif Üye
Adı
Demir
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Benmde sağ önden geliodu gittim sanayiye. Bi kaldırdılar arabayı baktılar salıncaklar gitmiş 2 takoz gitmiş. Değiştirdik onları malzemeler 340 lira tuttu. İşçilik 200, ön düzen rot balans 40. toplamda 600 lira gitti. Ama salıncakları sökmeleri için baya tamponlar falan söküldü. Başka yer işçiliğe daha fazla alablirdi. İyi akşamlar.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@Demir hüseyin
güle güle kullanın.

azpysn

Yeni Üye
Adı
Yasin
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2011
Bende deneyin ses vardı. Farın varmi vidası gevşemiş normal düz yolda ses yoktu bozuk yolda ses geliyor du vidanın pulu sallanıyordu güzelce sıkınca ses gitti bi kontrol edin derin

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@UğurBalci
Merhaba Uğur bey.Parçayı nereden ne kadar fiyata almıştınız?Aldığınız parçanın markası neydi?Vereceğiniz cevap için teşekkür ederim şimdiden.

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
Sponsorumuz ömrü ünlü oto dan aldim. O zamanlar tanesi 30 tl ye almistim

NUHOĞLU

Azimli Üye
Doblo
Adı
NUHOĞLU
Kan Grubu
A RH +
Meslek
MEMUR
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
ÇÖL GRİ 261
BENDEDE VAR KEDİDİR KEDİ TAKILMAYIN

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
30 liralık parça için bütün ön takımı yenilemeyin.

APAK1907

Azimli Üye
Adı
Ahmet
Meslek
Fırın opr.
Modeli
Renk
Beyaz
Eki Görüntüle 16647 Eki Görüntüle 16648
Ilk resimde gorunun sarı takozlar ara yatak takozu olarak gecer armut takozda derler
Uğur bey merhaba
Öncelikle paylaştığınız bilgiler için teşekkür ederim.Benim aracında sol ön tabla, z rotlar ve amartsor rulman ve takozu değişti. Sesi önceden daha sık duyuyordum fakat şimdi daha az duyuyorum.Bu ses konusuna karşı hassas biriyim.Sesi tamamen kesmek istiyorum.sorum şu olacak; sizin degistirdiginiz bu parçalar, lastiği söktüğümde rahatlıkla gorebilecegim bu durumda mı ve oluşan boşluğu kontrol ettiğimde ben de anlayabilir miyim. Mekanik olarak anlayabilecek bilgim var.Cevap yazarsanız sevinirim.

kadire

Daimi Üye
Doblo
Adı
kadir
Kan Grubu
0 +
Meslek
teknisyen
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
beyaz
Aynisi başımda kardeş bulursan yaz lütfen komple on duzen değişti. Sorun bulunamadı. ..
ön fren papuçlarına baktırın papuçları yuvasında tutan tırnaklar zamanla gevşiyor siz yolda giderken ve çukurlara girip çıkınca balatalardan lakırtı sesi yapıyor problemi ön takımda sanıyorsunuz bu sesten dolayı kontrol etmekte fayda var daha önce benimde başıma geldi balataları tutan tırnakları elimle sıkılaştırdım ses gitti eğerki aks kafalarında veya ön takımınızda problem yoksa balatalara ve kaliper miline bakın derim

kadire

Daimi Üye
Doblo
Adı
kadir
Kan Grubu
0 +
Meslek
teknisyen
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
beyaz
Ayni ses benimde sol tarafda mevcut z rot lar ve tokazlar degisti duzelmedi ama takozlardan sonra ses azaldi eskiden ger kasisde yaparken simdi arada yapiyor usta amartisor dedi ama bilemiyorum bulan olursa sorunu bekliyorum bende
ön fren papuçlarına baktırın papuçları yuvasında tutan tırnaklar zamanla gevşiyor siz yolda giderken ve çukurlara girip çıkınca balatalardan lakırtı sesi yapıyor problemi ön takımda sanıyorsunuz bu sesten dolayı kontrol etmekte fayda var daha önce benimde başıma geldi balataları tutan tırnakları elimle sıkılaştırdım ses gitti eğerki aks kafalarında veya ön takımınızda problem yoksa balatalara ve kaliper miline bakın derim

kadire

Daimi Üye
Doblo
Adı
kadir
Kan Grubu
0 +
Meslek
teknisyen
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
beyaz
Yöneticimiz lastik demiş ama tekerlerle ne gibi bir bağlantı var anlayamadım. Yani gelen ses böyle sanki tam bir metal sesi gibi değilde sanki daha yumaşak bir şey vuruyormuş gibi geliyor.içerde sadece ses var herhangi bir darbe yok hissedilmiyor.

kadire

Daimi Üye
Doblo
Adı
kadir
Kan Grubu
0 +
Meslek
teknisyen
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
beyaz
arkadaşlar geçen hafta Yol karlı olduğu için 2-3 sefer çukurlara sert girdim . Daha sonra sol ön teker çukura girip çıkınca lak diye bir ses gelmeye başladı. Yanlız denme amaçlı bir kaç kez kasislerden geçtim yapmadı fakat çukurara girip çıkınca , yani teker aşağı düşüp yukarı çıkınca ses geliyor. Düz yolda herhangi bir sıkıntı yok . Ben takoz veya salıncakdan şüpheleniyorum.Bir kaç içinde bir rotbalanscıya gidip ön takımı kontrol ettirecem. Böyle bir tecrübesi olan varmı .Araç daha 40 binde.
ön fren papuçlarına baktırın papuçları yuvasında tutan tırnaklar zamanla gevşiyor siz yolda giderken ve çukurlara girip çıkınca balatalardan lakırtı sesi yapıyor problemi ön takımda sanıyorsunuz bu sesten dolayı kontrol etmekte fayda var daha önce benimde başıma geldi balataları tutan tırnakları elimle sıkılaştırdım ses gitti eğerki aks kafalarında veya ön takımınızda problem yoksa balatalara ve kaliper miline bakın derim . probleminiz çözülürse bana dua edersiniz :))