D3 KASA SUSTALI YEDEK ANAHTAR YAPTIRMA

İlhan68aksaray

Saygın Üye
Adı
ilhan
Modeli
Renk
Bordo
arkadaşlar merhaba D3 2011 model DOBLO'm var bu aracımın yedek anahtarı kumandasız ve esti tür sustalı olmayanlardan bu aracıma diğeri gibi sustalı ve 3 butonlu kumandalı anahtar yaptırmak istiyorum. Yaptıran varmı? varsa ne kadar tuttu ücreti ve araçdan herhangi bir yeri söktülermi inşallah 2015 model dobloya böyle birşey yapmamışlardır iki anahtarda aynı dır.

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
Yedek anahtari yaptirman biraz.zor.servis yapar ama tuzlu olur.d3 bizim orj kayboldu yedeyi kulaniyoruz...

İlhan68aksaray

Saygın Üye
Adı
ilhan
Modeli
Renk
Bordo
2 anahtarda aktif olarak kullanılıyor aslı bende yedeği babamda o yüzden devamlı anahtarları kullanıyoruz ve geceleri babam anahtar deliği aramaktan bıkmış durumda burada sordum sağlıklı cevap alamadım eski kasa olsa hallederiz diyorlar ama yeni kasa farklı bir sistem kullanıyormuş o yüzden yapan ben yaparım demiyor yaparım ama şöyle olur böyle olur yok sigorta panelini sökerim diyorlar bende sevmiyorum çok fazla oynatmaktan aracımla hele elektronik malzemelerle uğraşılmasını sevmiyorum serviste maşallah bir fiyat çekiyor örnek le 100 tl malzeme 100 tl işçilik inşallah uygun bir yer buluruz...

jerikho

Aktif Üye
Adı
CİHAN
Meslek
öğrenci
Modeli
Renk
BAROK KIRMIZI
ben d1 e yaptırmıştım. orjinal yedek anahtarının içindeki çipi çıkarıyor ve sustalıya takıyor. orjinali iptal oluyor. kumanda kısmınıda sustalıya bi makinayla kopyalıyor. arbayla falan oynamıyor.

İlhan68aksaray

Saygın Üye
Adı
ilhan
Modeli
Renk
Bordo
@jerikho
D1 e bende yaptırmıştım onlar oluyor chip sökülebiliyor onlarda D3 de sökülmüyormui entegreye birleşikmiş ve farklı bir yazılım kullanıyormuş araştırdım en azından eski kumandalılardan taktırayım dedim olmuyormuş

volkan guney

Fenomen Üye
Adı
volkan güney
Kan Grubu
A RH -
Meslek
metal işleri
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
gri
@İlhan68aksaray
Yani olmuyor mu bu şekilde

İlhan68aksaray

Saygın Üye
Adı
ilhan
Modeli
Renk
Bordo
chip sökülmediği için komple anahtar ve chip yapılıyormuş ve sigorta paneli sökülüyormuş ve oradan giriş yapıp programlama yapılıyormuş bende o sigorta panelini söktürmek istemiyorum. Yani anlayacağımız D1 deki uygulanan anahtar yapma işi bunda olmuyormuş D3 zahmetli ve riskli imiş...

volkan guney

Fenomen Üye
Adı
volkan güney
Kan Grubu
A RH -
Meslek
metal işleri
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
gri
@İlhan68aksaray
Bilgi için teşekkürler benim aklımda vardı yaptırmak neyse artık

minibuscu59

Onursal Üye
Adı
Barış KUŞKU
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Şoför
Modeli
Araç Yılı
2009
Renk
Metalik Giri (Linea)
ben d2 sustasız yaptırmıştım sustasız er yer yapıyor kumandalı veya kumandasız ama sustalı biraz tuzlu oluyor

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Bence servise bi sorun ama anahtarcilar yapar bence cunku her markaya yapiyorlar bi problem olmaz

melrock

Saygın Üye
Doblo
Adı
Enis
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Conformatic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Grisi
özellikle D3 kasalarda benim piyasada gördüğüm çözümler hep eski anahtarın mekanizmasının sökülüp yeni kasaya takılması şeklinde. o da sanırım yine eskimiş orijinal sustalı anahtarın içindeki devre komple çıkarılıp yenisine takılıyor. yani sustalı ve kumanda devreli olmayan yedek anahtarınki de çıkarılmıyor. Dediğiniz gibi kopyalama yapamıyorlar.
Aslın bu D3 kasa sahiplerinin çoğunun istediği fakat servis fiyatlarından dolayı yaptıramadığı bir şey.

Diyorum ki, hazır ta fabrikasına kadar bile gitmişken, ilişkiler de bu kadar sıcakken forum yönetimimiz bu konuda da bir güzellik yapsa. Fiyat merkezle görüşseler ve forumumuz üyelerinden isteyenlere tek seferlik bir kampanya olarak çok makul fiyatlara (mesela 50-75tl gibi) yedek anahtarlarını da yetkili servislerde (yada fabrikaya gönderebiliriz) sustalıya çevirme imkanı tanısalar nasıl olur?

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Enis Abi öyle bi kampanya yapmazlar bence çünkü yedek anahtarın sustalı olmasına gerek yok ama tabi yapsalar iyi olur:)

melrock

Saygın Üye
Doblo
Adı
Enis
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Conformatic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Grisi
Oğuzum, dediğin gibi sustalı olup olmaması estetik ve keyfi birşeydir. Ancak ben işin sadece sustalı tarafında değilim. burada fonksiyonalite kaybı da söz konusu. sustalı anahtar üzerinde kumanda mevcut. bu kumanda ile hem aracı açıp kilitleyebiliyorsun hem de camları. halbuki yedek anahtarın üzerinde bu kumanda özellikleri mevcut değil. yani Fiat aracı satarken anahtarın olduğu kumandadan kitlenip-açılabilir, camları kontrol edilebilir diye bir özellikle satıyor. ayrıca 1. anahtarın yanında 2. bir yedek anahtar daha veriyorum diyor. fakat verdiği 2. anahtarda bu kumanda özelliği yok. yani sen ilk anahtarı kaybedip 2. yi kullanmaya başlarsan yada 2. anahtarı eşine verirsen aslında o 2. anahtarla aracın vadedilen özelliklerini tam olarak kullanamıyorsun. olay tek başına sustalı olup olmaması değil yani.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@melrock

fiyatını sormak lazım servise önce.yoksa yenisini gönderirler mutlaka.

İlhan68aksaray

Saygın Üye
Adı
ilhan
Modeli
Renk
Bordo
Arkadaşlar 3 buton 48 chip diye geçiyor yeni dobloların anahtarları bazı sitelerde gördüm hala araştırıyorum istanbul anahtar diye bir firma yapıyor yarın o firmayı arıycam ama benim çok fazla işime yarayamayacak çünkü arabada olması gerekiyor anladığım kadar sustalı anahtarı yaparken programanın bir kısmı araç üzerinde kontak aç kapa yaparak devam ediyor video dan öyle anlaşılıyor yarın görüşeceğim ama istanbul -aksaray arası 800 km olursada bana faydası olmayacak

İlhan68aksaray

Saygın Üye
Adı
ilhan
Modeli
Renk
Bordo
@melrock
Keşke öyle bir güzellik yapsalar çok güzel olur valla.

volkan guney

Fenomen Üye
Adı
volkan güney
Kan Grubu
A RH -
Meslek
metal işleri
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
gri
@İlhan68aksaray
Bizim için öğrenirsen sevinirim

İlhan68aksaray

Saygın Üye
Adı
ilhan
Modeli
Renk
Bordo
@doblo vip premio
Burada araştırdım olumlu cevap alamadım o yüzden dışardan araştırmaya başladım.

İlhan68aksaray

Saygın Üye
Adı
ilhan
Modeli
Renk
Bordo
@volkan guney
Tabiki arkadaşlar ben yaptıramasamda sizler için bu konuyu çözmeye kararlıyım.

volkan guney

Fenomen Üye
Adı
volkan güney
Kan Grubu
A RH -
Meslek
metal işleri
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk