D3 Kasa Doblo 1.3 Uzunyol Yakıt Tüketimi

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@Teamdoblotürkiye
205 lastiklerin etiket değerleri daha iyi genelde. hemen hemen aynı olur.

kaan_akcay

Daimi Üye
Adı
Kaan AKÇAY
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Bilişim
Modeli
Araç Yılı
2018
Renk
KURŞUN GRİ
@Teamdoblotürkiye

Selamlar benim aracıma 1 ay önce 205.55.16 Dunlop FM800 kullanıyorum. Konfora katkısı çok fazla. Yakıt olarak ise az da olsa fazla yakıyor gibi geliyor.

Teamdoblotürkiye

Aktif Üye
Adı
Veysel
Meslek
Bahçivan
Modeli
Renk
Beyaz
@kaan_akcay
Sağolasın dostum. Az ise sorun değil. Konfora katkısını bilemem ben sürekli 205 lastik kullandım. Aracım sıfır değildi. 2014 d3. Geçen sene 12 binde aldım. Hızlı girilen virajlarda her ne kadar güven vermesede hiç savrulma yapmıyor ve yapışıyor yola. Bendede good year performance var. Gayet memnunum ama yakıtıda olumsuz etkilemesinden korktum. İyi günler tekrar sağolasın dostum

antilop_skull

Azimli Üye
Adı
Mehmet
Modeli
Renk
titanium gri
ben ne kadar sakin kullanırsan kullanırım ortalama tüketim 8.5 - 9 lt arası gizukuyovnerde hata yapıyorum ( bakımları debriyaj triger yeni ). maxi d3 camlı 2012 130.000

Teamdoblotürkiye

Aktif Üye
Adı
Veysel
Meslek
Bahçivan
Modeli
Renk
Beyaz
@antilop_skullşehir içi ise gayet normal dostum maxi birde kasa ağır. Benim aracım kısa şase olmasına rağmen sakin kullanımda 8-8.5 değerlerini görüyorum. Ama genelde sakin kullanmam araba istiyorsa vereceksin bir kaç kuruş fazla yaksın

kaan_akcay

Daimi Üye
Adı
Kaan AKÇAY
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Bilişim
Modeli
Araç Yılı
2018
Renk
KURŞUN GRİ
@antilop_skull

İstanbul da yoğun trafikte bende bu oranları görüyorum ne kadar çok istop et çalıştır yaparsak o kadar çok yakıyor... biz işimiz gereği neredeyse 2 km gidip istop ediyoruz. arabaya binip bir 2 km daha gidiyoruz bu yakıtın artmasına sebep oluyor.

servis ile görüştüğümde ilettikleri bir konu vardı. "Araç sık olarak 5 km yol yapmadan istop et çalıştır yapılırsa hem yakıtı artar hemde ağır çalışma şartları dediğimiz şartlarda çalışıyor oluyor" demişlerdi

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@Teamdoblotürkiye
0.5 lt ye kadar olumsuz etkisi olabilir.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@Teamdoblotürkiye
Arkaların tam bağımsız süspansiyon olması yol tutuşuna önemli katkısı var güven vermeme hissinizin nedeni yerden yüksekliğin fazla olması ve ticari araç karakteristiğidir.

Teamdoblotürkiye

Aktif Üye
Adı
Veysel
Meslek
Bahçivan
Modeli
Renk
Beyaz
@Dobloo46
Güven vermeme dediğim 100 km/h hızın üstünde orta seviye virajlara girildiğinde devrilecekmiş hissi veriyor bende kasanın büyüklüğüne vermiştim onu yol tutuşu bu segmentteki diğer araçlara göre oldukça iyi

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
premiolarda esp var hiç korkmadan virajlara giriyorum

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@Teamdoblotürkiye
Ruhsata bakmadım fakat ortlama 700 kg yük taşıyacak kapasitede üretilen aracın boş bir şekilde bu kadar hissettirmesi normaldir bagajına 200 kg yük koyduğunuzda bu devrilme hissinin de kalmadığını görebilirsiniz.Bende normalde virajlarda arabayı zorlarım ama maşALLAH çizgisini bozmuyor arkadan kayma vs.yok.Bir de orijinal ebat lastiği var benim aracın üzerinde bu lastikler bitince 205/55/16 takacağım nasip olursa.Üzerinde ki lastikler C sınıfı ticari lastik konfor 0 yük taşıma amaçlı lastik zaten.205 lastikler binek lastik hem yol tutuşuna hem konfora olumlu katkısı olacaktır az bir miktar tüketimi artıracaktır fakat çok büyük bir etkisi olacağını sanmıyorum en fazla +0.5 litre olur.

Teamdoblotürkiye

Aktif Üye
Adı
Veysel
Meslek
Bahçivan
Modeli
Renk
Beyaz
@Dobloo46
Bende 205 lastik var ama ben hiç orjinalini kullanmadım aradaki farkı bilemem. Araç yola yapışıyor yol tutuşu çok güzel. Virajlardada dediğiniz gibi kayma savrulma yapmasada kasa iri ve yerden yüksekliği fazla. Sonuçta bir ticari. Bundan dolayıdır diye düşünüyorum devrilecekmiş hissi veriyor

PapuaYeniGine

Aktif Üye
Adı
Dündar
Kan Grubu
0 +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2014
2014 model 1,3 90ps kullanıyorum. İstanbul Alibeyköyde depoyu ağzına kadar doldurdum Orduya yola koyuldum. İstanbul kurtköye kadar yoğun trafik dur kalk araçta 3yetişkin 2çocuk. İzmit Bolu arası klima açık hız bandı otoyolda 100-120 bölünmüş yollarda 80-100. Ordu merkezde depoyu yine fulledim 44lt mazot aldı. Kamyoncu ölçümüme göre sonuç bu :) Tam olarakta 900km yol yapmışım. Bu verileri elde ettiğimde araç 24.000km deydi.

Bazı arkadaşların yakıp verilerini okuyunca insan korkuyor gerçekten. Ordu şehiriçi, ilçeler merkez arası ve köy yollarında da kullanmama rağmen 60lt ye 900km yapıyorum. 100km de 6,66lt şu anki yakıt fiyatı 4,10tl den km de 27kuruş yakıyorum. Bazı arkadaşların değerleri uçuk uçuk.