D3 için aux giriş yapımı

enesguvendi

Aktif Üye
Doblo
Adı
Enes GÜVENDİ
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Mobil Cihazlar Onarım Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Merhabalar kolay gelsin. Öncelikle bu uygulamanın yararlı olucağını düşünerek sizlerle paylaşmak istedim. Uygulamasını bende bugün yaptım ve gayet iyi bir ses kalitesi aldım. Çok ucuza maal oldu. Elinizde bulunması gereken malzemeler;
- 1 adet stereo jack
- 3 adet teyp'in arkadasına uyucak terminal
- İstediğiniz uzunlukda 3 kol çok damarlı kablo

Teyp'inizi yuvasından çıkarttığınızda bu etiket karşınıza gelicektir. Karşınıda gelen bu etikette teyp'in arkasında bulunan yerlerin bağlantı bilgisini vermektedir.
1mou.jpg

Kablonun uçlarını soyarak aşağıdaki gibi jack'a lehimlenmesi gerekmektedir.
8hdo.jpg

ngp6.jpg

Kablo en son hale geldikden sonra sıra teyp'e montajında. Renkleri numaralandırmış ve kablonun diğer ucunda kılıflı terminal uygun yerlere takılır.
jlnq.jpg

Ve işlem sadece bu kadar. Teyp'de mode tuşu ile tuner - cd - aux geçişlerini sağlayabilirsiniz. Bende kabloyu buradan çıkarttım;
pcmb.jpg

Sorularınız için kısa zamanda yanıt vermeye çalışıcam. Yapmak isteyene kolay gelsin. Maaliyet en fazla 5tl olucaktır diye düşünüyorum. *lol*

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
güle güle kullanın söylediğim gibi çok basit bi uygulama ve sizde başarmışsınız 5 tl ye aux daha ne olsun :)

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
süper bi uygulama ama o kabloyu daha kısa yapma şansı yok mu görsellik için diyorum yani daha orjinalimsi olmuyor mu?

emeğinize sağlık

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
bana kalırsa o kabloyu arkadan dolaştırıp el freninin tam oraya getirmek en mantıklısı. hem estetik hiç bozulmaz hemde ulaşım kolay olur.

enesguvendi

Aktif Üye
Doblo
Adı
Enes GÜVENDİ
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Kabloyu dilersem daha kısaltabilirim tabikide ama düşüncem şu oldu. Telefon kitini kaloriferin altına koyarım diye oradan çıkarttım. Hemde araç kullanırken biraz daha kolay kullanım olur diye. El freninin oradan kabloyu çıkartmak hiç aklıma gelmedi açıkcası.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bana kalırsa o kabloyu arkadan dolaştırıp el freninin tam oraya getirmek en mantıklısı. hem estetik hiç bozulmaz hemde ulaşım kolay olur.

evet bakın işte bu el frenin o bölge süper olur zaten orjinal girişlerde orada

mfaydin

Daimi Üye
ByAJV Paylaşımın için çok teşekkürler. Arkadaşlar El freninin olduğu kısımdan kabloyu çıkarmak çok uğraştırmaz mı? Bunu Nasıl yapabiliriz?

enesguvendi

Aktif Üye
Doblo
Adı
Enes GÜVENDİ
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Rica ederim. El frenin oraya ulaşmak için nasıl bir yol izlemek gerekiyor tam bilmiyorum. Ben kiti aldım ve bu şekilde kullanıyorum.
tub7.jpg

acankaya

Aktif Üye
Doblo
Adı
AHMET ÇANKAYA
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
Çok teşekkürler, faydalı bilgi, emeğinize sağlık.

ncpfzlkz61

Daimi Üye
başarılı bi çalışma olmuş ben teypi sökemiyorum nasıl söküyorsunuz 4 tane deliğe sokuyorum tornavida felanda çıkmıyor

enesguvendi

Aktif Üye
Doblo
Adı
Enes GÜVENDİ
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Teyp'in üzerinde görüldüğü gibi açmak için 4 adet deliği var. O deliğe uygun çapta bakır tel yaptım. U şekline getirdim. 2 adet aparat yaptım. Deliklerden sokunca içerideki tırnakları zaten atıyor. Düzgün şekilde teyp'i dışarı almak kalıyor sadece size.

ncpfzlkz61

Daimi Üye
Teyp'in üzerinde görüldüğü gibi açmak için 4 adet deliği var. O deliğe uygun çapta bakır tel yaptım. U şekline getirdim. 2 adet aparat yaptım. Deliklerden sokunca içerideki tırnakları zaten atıyor. Düzgün şekilde teyp'i dışarı almak kalıyor sadece size.

deniyecem bakayım yapabilecemmi

ncpfzlkz61

Daimi Üye
arkadaşlar bende yaptım bu uygulamayı tam anlatıldığı gibi ancak olmuyor zaten teypimi aux moduna geçiremedimki aux ile alakalı bişey yok arkasında yazı var aynı resimdeki gibi ancak çalıştıramadım ney eksik sizce aux moduna nasıl geçirecem teypi

enesguvendi

Aktif Üye
Doblo
Adı
Enes GÜVENDİ
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Eğer bağlantı hatası yoksa normal çalışması gerekiyor. Teyp'i aux moduna ' media ' tuşuna basarak geçiş yapabilirsiniz. cd - fm - aux arası değiştirmeye yarıyor o tuş. Tekrar deneyin, kolay gelsin.

ncpfzlkz61

Daimi Üye
Eğer bağlantı hatası yoksa normal çalışması gerekiyor. Teyp'i aux moduna ' media ' tuşuna basarak geçiş yapabilirsiniz. cd - fm - aux arası değiştirmeye yarıyor o tuş. Tekrar deneyin, kolay gelsin.

bağğlantı hatası olsa aux moduna geçmezmi teyp ve dediğiniz gibi media tuşuna defalarca bastım ancak bişi olmuyo cd varsa cd ye geçiyo yok ise cd yok felan diyo ingilizce olarak

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
Recep fiat 2 farklı markadan teyp kullanıyor biri blaupunkt diğeri bosch. muhtemelen seninkinin markası bosch olduğu için o işe yaramadı. Sana söylediklerimi aynen yap aux modu devreye girecektir.
wjMXkj.jpg

bu resimde gördüğün yerdeki en soldaki yere kulaklıktan gelen 3 kabloyu bağla (1-2-3) ve data in ile data out u köprile (4-5) (birleştir) bu kadar basit teyp aux modu bu şekilde aktif olacaktır.

ncpfzlkz61

Daimi Üye
Recep fiat 2 farklı markadan teyp kullanıyor biri blaupunkt diğeri bosch. muhtemelen seninkinin markası bosch olduğu için o işe yaramadı. Sana söylediklerimi aynen yap aux modu devreye girecektir.

bu resimde gördüğün yerdeki en soldaki yere kulaklıktan gelen 3 kabloyu bağla (1-2-3) ve data in ile data out u köprile (4-5) (birleştir) bu kadar basit teyp aux modu bu şekilde aktif olacaktır.

evet dediğiniz gibi olabilir ve verdiğin bilgiler için teşekkürler

ancak benm aklımda sorular var

teype hiç bir müdahale yapmadan aux moduna geçirmek mümkün değilmi çünkü geçmiyor

konuyu açan arkadaşın yüklediği resimlerdeki gibi benm teypimdede bağlantı şeması var bağlantı şeması aynı benimkiyle

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ

evet dediğiniz gibi olabilir ve verdiğin bilgiler için teşekkürler

ancak benm aklımda sorular var

teype hiç bir müdahale yapmadan aux moduna geçirmek mümkün değilmi çünkü geçmiyor

konuyu açan arkadaşın yüklediği resimlerdeki gibi benm teypimdede bağlantı şeması var bağlantı şeması aynı benimkiyle
4 ile 5 i yani data in ve data out u birleştirince media tuşuna basınca aux yazısı çıkıyor arkadaşım. Aux modunu aktif etmen için bu ikisini birleştirmen gerek. teyp soketleri birebir aynı teypler bile birebir aynı ama dediğim gibi blaupunkt ve bosch markasının üretim farklılığı bu. dediğimi yap olucaktır. amadikkat et başka yerleri sokette birbirine değdirme yoksa sigorta atar.

FireFrost

Aktif Üye
benim d2 safeline de denedim kendi mp3 markalı teybi var CD tuşuna basılı tutunca AUX yazısı çıkıyor. oto elektrikçide yaptıracam olursa :)