D3 Fren Balata Arızası

SOrMa_45

Azimli Üye
Adı
özcan
Kan Grubu
A RH +
Meslek
madenci (Mekanik)
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
türk kahvesi
Slm arkadaslar 2011 model Doblo aracım fren balatalarını kontrol ettirin yazdı balatalar bitmiş degiştirdim bi süre kullndım tekrar yazdı tamircime goturdum bi üst kalitesini taktı onuda bi süre kullandım rampa asagı mecburen frende indim tekrar yazı cıktı ama frenlerde ısınma flan olmuyo bi yardımcı olurmusunz frenlerde sıkıntı yok ama o yazıya çok kuruluyorum

tolgakmg

Daimi Üye
Adı
Tolga
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğretmen.
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2009
Renk
Kahverengi
İyi akşamlar. İkinci değiştirmenizde fren balatanızın aşınma durumu hangi seviyede idi? Eğer balata demirine sürtecek kadar aşınmadı ise zaten balata ikazı vermez kolay kolay. Değişim sonrasında tekrar kısa bir sürede yandı ise, ya hidrolik yap seviyenizi kontrol ettirin, yada balatanın bittiğini gösteren ve balata üzerinde bulunan fişler vardır. O fişlerin doğru takılıp takılmadığından, kablolarda bir temasssızlık olup olmadığnı kontrol ettirin.

SOrMa_45

Azimli Üye
Adı
özcan
Kan Grubu
A RH +
Meslek
madenci (Mekanik)
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
türk kahvesi
İkici degiştirmem kısa zamandı balatayı. Kabul etmemiştir dedi üçüncüyü taktıgımızdayine yandı sonrahidrolik yagına baktık dediğiniz gb fişleri kontrol ettik bi dsüre yanmadı rampa asağı kullanmak zorunda kalınca tekrar yandı acaba diyorum bunlarda müşür filan varsa o mu arızalı

SOrMa_45

Azimli Üye
Adı
özcan
Kan Grubu
A RH +
Meslek
madenci (Mekanik)
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
türk kahvesi
@tolgakmg
@SOrMa_45
@SOrMa_45
@SOrMa_45

Zorbey777

Daimi Üye
Adı
Seyfettin Zorbey
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğrenci
Modeli
Araç Yılı
2004
Renk
Gri
E34 520i kullanıyorum, frenlerim uyarı verene kadar bitince balata fişlerimi de değişmek zorunda kalıyoruz.

Balata fişleri fren balatasının belli bir yerinde bulunuyor, aşınma orayı geçince diske sürten fiş sayesinde araç uyarı veriyor, fakat eriyen fiş uyarı vermeye devam ettiği için fiş de değişiyor.Fişleriniz muhtemelen değişmedi, tepeleri erimişse değişin çözülür.

SOrMa_45

Azimli Üye
Adı
özcan
Kan Grubu
A RH +
Meslek
madenci (Mekanik)
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
türk kahvesi
@Zorbey777
Anladım kardesim onu değiştirmedik ama bakınca erime flan görmedik uusta diyorki orjinal takılalım sence bu cozum olurmu

Zorbey777

Daimi Üye
Adı
Seyfettin Zorbey
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğrenci
Modeli
Araç Yılı
2004
Renk
Gri
@SOrMa_45
Yan sanayi balata ses yapar, titreme yapar, çabuk eriyebilir ama pistte binseniz 10 bin kilometre gibi anca eritirsiniz açıkçası, bence fişleri başka bir yerde kontrol ettirin...

Kampanalı araçlarda arka kampanaların ayarı bozuk olduğu ve tutmadığı için, durmak için çok frene basınca önler çabuk bitebiliyor ama aracınız disk frenli diye biliyorum, belki arka fren balatalarınız da bitmiş olabilir, hidrolik yağına zaten baktırmışsınız.Düzgün bir frenci bulursanız hepsini inceler, bence ustanızı bir değiştirin...

SOrMa_45

Azimli Üye
Adı
özcan
Kan Grubu
A RH +
Meslek
madenci (Mekanik)
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
türk kahvesi
[: 254329, member: 6706"]Yan sanayi balata ses yapar, titreme yapar, çabuk eriyebilir ama pistte binseniz 10 bin kilometre gibi anca eritirsiniz açıkçası, bence fişleri başka bir yerde kontrol ettirin...

Kampanalı araçlarda arka kampanaların ayarı bozuk olduğu ve tutmadığı için, durmak için çok frene basınca önler çabuk bitebiliyor ama aracınız disk frenli diye biliyorum, belki arka fren balatalarınız da bitmiş olabilir, hidrolik yağına zaten baktırmışsınız.Düzgün bir frenci bulursanız hepsini inceler, bence ustanızı bir değiştirin...[/QUOTE]
Bi başkasına baktırayım dediğiniz gb arkalar disk degil kampanalı vakit ayırdığın için çok tesekkürler

Zorbey777

Daimi Üye
Adı
Seyfettin Zorbey
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğrenci
Modeli
Araç Yılı
2004
Renk
Gri
@SOrMa_45
Bi başkasına baktırayım dediğiniz gb arkalar disk degil kampanalı vakit ayırdığın için çok tesekkürler[/QUOTE]
O zaman kampana ayarlarınıza da baktırın, zamanla ayarları bozulabiliyor, balata fişlerinize de baktırın daha sonra duruma göre tekrar tartışırız...

SOrMa_45

Azimli Üye
Adı
özcan
Kan Grubu
A RH +
Meslek
madenci (Mekanik)
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
türk kahvesi
@Zorbey777
Vakit ayırdıg
@Zorbey777
O zaman kampana ayarlarınıza da baktırın, zamanla ayarları bozulabiliyor, balata fişlerinize de baktırın daha sonra duruma göre tekrar tartışırız...[/QUOTE]
@Zorbey777
O zaman kampana ayarlarınıza da baktırın, zamanla ayarları bozulabiliyor, balata fişlerinize de baktırın daha sonra duruma göre tekrar tartışırız...[/QUOTE]

SOrMa_45

Azimli Üye
Adı
özcan
Kan Grubu
A RH +
Meslek
madenci (Mekanik)
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
türk kahvesi
@SOrMa_45eywallah

O zaman kampana ayarlarınıza da baktırın, zamanla ayarları bozulabiliyor, balata fişlerinize de baktırın daha sonra duruma göre tekrar tartışırız...[/QUOTE][/QUOTE]eywallah
@