D3 Bagaj Aydınlatma

ozocan

Aktif Üye
Adı
Özgün
Modeli
Renk
ÇÖL GRİSİ
Merhaba arkadaşlar geçenlerde sorun yaşayıp konu açtığım projemi paylaşmak istiyorum.Malumunuz D3 bagaj aydınlatması gayet yetersiz akşam bagajda aradığınızı bulmak ölüm yapım aşamasında fotoğraf çekemedim ama 15 dklik bir işlem elimden geldiğince yaptıklarımı anlatayım.
1-Bagaj lambasını yuvasından çıkarın.
2-Ona gelen elektrik kablosunu çakmak ile dışını yakıp iletkene ulaşın
3-iletkenden ledleri paralel çektiğiniz kabloyu artısı artıya eksisi eksiye gelecek şekilde bağlayın.
NOT:Genelde kırmızı kablo +'dır)
4-İletkene bağlarken şase yaptırmamaya dikkat edin olurda şase yaptırır sigortayı attırırsanız sigorta kutusunda sağda çift sıra aşağıya doğru bir sigorta dizisi var o grubun soldan aşağı doğru 2. olan F32 imiş kodu 7.5 Amper onu değiştiriniz.
5-50-55 cm uzunluğundaki ledleri orjinal gözüksün diye ve göz almasın diye bagaj rafını tutan kalınlıklara yapıştırdım.
6-Sol tarafta elektrik hattı olmadığından bagaj eşiğinin içinden geçirerek kriko bölmesinden kabloyu çıkardım
Şimdiden kolay gelsin benim için fazlasıyla yeterli bir ışığa sahip oldum kullandığım led 3çipli günışığı rengindedir.
vm75ZR.jpg

Saygılarımla...

duhan13

Onursal Adana Temsilcisi
Doblo
Adı
osman duhan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Elektrik Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
granit gri
yeterince aydınlatmış bagajı hayırlı olsun. bilgi için teşekkürler

mesut170

Onursal Yönetici
Adı
Mesut UÇMAZ
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
crono gri
Benzerini bende D2 bagajın çift tarafina led çekerek yaptım çok güzel oldu.

mustafa200295

Misafir
Adı
Mustafa
Modeli
Renk
bordo
Teşekkürler, bende yapmaya çalışacam bri ara vakit bulursam güzel olmuş. Bu arada arkadaki tavan lambasından bir tane daha alıp bagaj bölgesinde tavana bağlayabilir miyiz. Tavana lamba sabitlenebilir mi?

Yay_60

Daimi Üye
Adı
ali yilmaz
Modeli
Renk
beyaz
Cok guzel olmus eline saglik ;)

volkan guney

Fenomen Üye
Adı
volkan güney
Kan Grubu
A RH -
Meslek
metal işleri
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
gri
Güzel olmuş bilgilendirme için teşekkürler

ozocan

Aktif Üye
Adı
Özgün
Modeli
Renk
ÇÖL GRİSİ
@mustafa2002954
Döşemeye sabitlenir bence denemedim fakat Üniversal ürünler var tavan aydınlatması için deneyebilir. Görüşleriniz için teşekkürler...

yigitef

Misafir
Adı
Veyisümit 5006
Modeli
Renk
metalik siyah
Bugun bende bagaja aydinlatma yaptim iyice oldu ışıl ışıl

mustafa200295

Misafir
Adı
Mustafa
Modeli
Renk
bordo
Ledi plastiğe tutturmak için Şerit led in arkasındaki yapışkan yetiyor mu? Yoksa ek bir yapıştırıcı mı kullandınız?

Hafta sonu baktım çok güzel bir yer bulmuşsunuz ledler için yük koyarken zedelenmeyecek bir yerde.

ozocan

Aktif Üye
Adı
Özgün
Modeli
Renk
ÇÖL GRİSİ
ledin kendi yapışkanı yetiyor ama kablo bazı yerlerde kasıntı yapıyor buda zayıf olan yapışkanı söküyor o yüzden ara ara hızlı yapıştırıcı ile destekledim. yük koyarken kabloların bir kısmı dışarda kaldı oralarıda kesme biçme yapmamak için hızlı ile yan panele sabitledim.Görüşleriniz için hepinize teşekkür ederim saygılar.

Ultralion

Saygın Üye
Adı
KAYHAN GÜMÜŞ
Modeli
Renk
BEYAZ
Elinize saglik gayet guzel olmus.Peki bu uygulama on kapilarin alt kismina da yapilabilir mi hani bazi pahali araclara koyuyorlar ya?

efsane05

Onursal Üye
Adı
Ahmet KELEŞ
Modeli
Renk
SİYAH-VİP
bende yapmıştım d2 me yapmayanlar yazık etmiş diyebilirim....
benimkisi bir pazarımı komple almıştı.kabloların gözükmemesi için döşemeyi sökmüştüm.ne olur ne olmaz diye belki ihtiyaç olur diye ayırıcı bağlamıştım istediğim zaman istediğim gibi açıp kapatabilyorum veya bagaj aydınlatmasına paralel yapıp otomatiğe bağlayabiliyorumçok kullanışlı oldu.Fiatın bunu düşünmesi gerek bence.

ozocan

Aktif Üye
Adı
Özgün
Modeli
Renk
ÇÖL GRİSİ
@Ultralion
tabiki yapılabilir ama tavan lambasından yada sigorta kutusundan oraya hat çekmeniz gerekir bildiğim kadarıyla orda hat yok. şimdi tavan rafına ters ışık vermeyi düşünüyorum ama nası durur bilemedim hat çekerseniz şayet ayak aydınlatması olması için oralarada çekin bence sıradaki projem o ama zaman alacak bi iş olduğu için sonraya ayırdım onu.