d3 arabama aux cıkışı yapcam

hasan Adıgüzel

Fenomen Üye
Adı
hasan
Modeli
Renk
kahverengi
Elektronikçi doblo sahibi bi abim d 3 araba teyipine aux çıkışı baglamış yakında benim doblomada yapcaz bittigi zaman formda paylaşıcam :)

Omer Akdemir

Onursal Üye
Araştırdığım da konu çok kolay gözüküyor :) Zaten Aux için sadece kablo takılması gerekiyor :)

hasan Adıgüzel

Fenomen Üye
Adı
hasan
Modeli
Renk
kahverengi
Ömer teyp arkasına baglanıyomuş tam olarak bilmiyorum yapılan işlemi aux kablosunu alıp takmak yeterli degil dedi başka baglantılar yapıyormuşsun demesine göre tabi dedigim gibi net bi bilgim yok bagladgı zaman görücem

enesguvendi

Aktif Üye
Doblo
Adı
Enes GÜVENDİ
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Mobil Cihazlar Onarım Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Aux yapımı ile ilgi forumun ses ve görüntü kısmında var oradanda görseller ve yapımı ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Kolay gelsin

34 ysf 57

Fenomen Üye
Adı
Yusuf Gökdepe
Modeli
Renk
Kırmızı
çok zor bi bağlantısı yok ya korkma hocam o işte para tutan şey cihazın kendisi 140 ile 200 arasında değişiyo fiyatı bağlantıyı yepmak için özel bi yeteneğe gerek yok teybi sökebilen herkes yapar :) bende yapacaktım baktım yeni teyp alsam daha ucuza geliyo :) yeni teyp alcam

Omer Akdemir

Onursal Üye
İnternette satılan o aletin yerine kendinizde çok rahat bir şekilde yapabilirisiniz. O aletin el ile yapacağınız bağlantıdan + olarak bir etkisi yok :)

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
ben nasıl yapıldığını paylaşmıştım. maliyeti 5 tl yi geçmiyor. :)

34 ysf 57

Fenomen Üye
Adı
Yusuf Gökdepe
Modeli
Renk
Kırmızı
@2009_premio
hocam cihazın maliyeti mi montajın maliyeti mi 5 tl

Omer Akdemir

Onursal Üye
@34 ysf 57

D3 kasa için olanı paylaşılmıştı galiba hayır o cihazı almıyorsunuz kablo ve jak işinizi görüyor :) Zaten Aux için yerler hazır kabloları oraya yerleştirip devam radyoyu yerine takıyorsunuz :)

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
@34 ysf 57
usta cihaz falan yok. herhangi bir elektrikçiye gidin jack kablosu alın. veya eski kulaklığınız varsa kulaklıklarını koparın onu kullanın. Gerekli olan şey ucu jack olan kablo sadece.
Yapımı ise çok basit. Teybin arkasında Data in, nötr, ve data out, bağlantıları var. (aldığınız kabloyu yada kulaklık kablosunu bağlacaksınız bu 3 noktaya. Genelde kulaklık kablosunun renkleri mavi, kırmızı, bakır rengi 3 renk vardır. Bu renklerin bakır rengi olanı nötr e (nötr data in ile out un ortasında olur) Diğer kırmızı ve maviyi ise data in ile data out a bağlayın bitti.

Bunu yapabilmeniz için teyp de aux menüsü olması lazım, yani ekrana aux yazısı çıkıyor olması lazım yoksa olmaz, D3 lerin hepsinde oluyor bu. Ama D2 ve D1 lerin teyplerinde aux menüsü olmasığı için olmuyor. he bazı modellerde aux yazısı çıkıyormuş o arkadaşlar yapabilir. Ben çok uğraştım olmadı aux çıkmıyor bende.
Sakın gidipte öyle paranızı sokağa atmayın. Bir aux kablosu için 50 tl isteyen var. Tabi onlar hazır mavi soketli direk teybin arkasına takıyorsun bitiyor başka esprisi yok. Benim söylediğim gibi yapacak olanlar ya lehim yapıcak yada şu mini soketler var elektrikçilerde adını bilmiyorum onları kullanabilirler.

arsenlupen

Daimi Üye
Modeli
Renk
beyaz
ben yapmıştım ama ses çok az geliyordu.
defalarca denememe rağmen ses olayını çözemeyince bıraktım bende :D

34 ysf 57

Fenomen Üye
Adı
Yusuf Gökdepe
Modeli
Renk
Kırmızı
@2009_premio
bunu deneyecem yaa hiç bu kadar kolay olacağı aklıma gelmemişti. teşekkür ederim. çok faydalı bi bilgi oldu

34 ysf 57

Fenomen Üye
Adı
Yusuf Gökdepe
Modeli
Renk
Kırmızı
IMAG0990.jpg IMAG0991.jpg benim teybimde dediğin özellik var sanırım hocam ancak bugün söküp bakabildim. müsait bi zamanda söylediğin jaklı kabloyu montajını yapıp durumu paylaşırım. umarım verimli olur.

hasan Adıgüzel

Fenomen Üye
Adı
hasan
Modeli
Renk
kahverengi
Proje tamam yaptik bu gun 20liraya mal oldu mavi soketli hic urasmafan 5dk sürmedi :)

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
teypte aux yazısı varsa hertürlü olur.

34 ysf 57

Fenomen Üye
Adı
Yusuf Gökdepe
Modeli
Renk
Kırmızı
@hasan Adıgüzel
abi bağlantı resmilerini atabilir misin

34 ysf 57

Fenomen Üye
Adı
Yusuf Gökdepe
Modeli
Renk
Kırmızı
@2009_premio
abi aux yazmıyor ama bağlantı şekli var yukarda resmini paylaştım. bu bağlantı üzerinden yapacam

hasan Adıgüzel

Fenomen Üye
Adı
hasan
Modeli
Renk
kahverengi
Bağlantıyı yaptığı zaman isim vardı cekmedim sadece aux kablosu gözüküyor suan :(