D3.. 2012.. 90 Hp 2011 Km Yakıt Denemesi

Nadirbayrakci

Aktif Üye
Adı
Nadir
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Tamamen uzun yolda toplamda 27 saat içinde 2012 km yol yaptım. Genel suratım 120 130 arası kullandım. Mazotu ucuz petrollerden 4.05 TL den aldim. 518 liralık mazot harcadım. İlk kez uzun yolda deneme şansım oldu.uzun yolda oldukça seri ancak devir çok yükseldiği için motor sesi rahatsızlık vermeye başlıyor ..bor süre sonra..bu yazımı özellikle 1.6 sahiplerinin okumasını istiyorum..1.6 ile o yolu yapmış olsaydım ne kadar mazot harcadım.

omertuncer

Azimli Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
B RH +
Meslek
emekli teknik öğretmen
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
lal kırmızı
geçen hafta ankara dikili arası 750 km 97 km ortalama hız ortalama tüketim 5,9 lt ile geldim ayağımada yakıtada acımadım ama bazen ipin ucu kaçtı 140 a dayandım bence mükemel yaktı yüküde yaklaşık 200 kg 2 kişiydim arabam tutmayım beni diyordu üstelik arabam 110 000 de.

Nadirbayrakci

Aktif Üye
Adı
Nadir
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
@yunus0635

gereği yapıldı

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Nadirbayrakci

Aktif Üye
Adı
Nadir
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
****yazılım yaptidim.daha iyisi yok.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Abdullah313

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
Ibrahim
Kan Grubu
B RH -
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Elegance
Motor
1.9 Td
Araç Yılı
2002
@Nadirbayrakci
100 km de 5.7 lt yakmışsınız. Ben 1.5 ay evvel stock 1.6 ile yaklaşık 400 km yol yaptım 110 km ile kullanmaya çalıştım genwlde ve 4.7 lt yaktı. Eğer 120-130 ile seyretseydim 1 lt ekleyelim aynı sizinki kadar yakardı herhalde. Avantajı şu ki 6.vites olduğundan bağırmadan 2200 devir civarı olurdu kanaatindeyim... Şu an yazılımlı, bu halini uzun yol deneme fırsatım olmadı.

doblo3535

Fenomen Üye
Adı
m.i
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Gıda toptancısı
Modeli
Araç Yılı
2017
@Nadirbayrakci Yakıt olarak 5.7 normal dobloların daha az yakmasını bekleyemeyiz zaten reklam konusunda haklısın her konuda aynı reklam bıktırıyor

Ormancı

Daimi Üye
Adı
Müslüm
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2012
815 kilometre yolda 46 litre yakti 2012 1.3 ) aracda iki kisi ve bebek vardi. Bizden haric arac doluydu. Yaklasik yolcu ve yuk toplam 500 kilo ilave vardi. Otobanda 110 km hizla yaklasik 400 km ve kara yolunda 85 km hizla 415 km yol yaptim. 212 lira aldi depo opet ecoforce 4.63 liradan

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@Nadirbayrakci
değerli nadir ağabeyim ecufastın reklamı ile ilgisi yokidir 1.6 sahibi olarak yazını iyi okudum lakin orda belirtilen ecufasttan önce ve sonraki yakıt durumlarına bakman için sana örnek vermiş oldum ister bakarsın ister bakmazsın sana kalmış bi durumdur.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
@Nadirbayrakci

gereğini yaparız sorun yok
üyeliğiniz boyunca hep yakıt performans tüketim yazılım konularına yazmışsınız.
sizin bu en iyisi dediğiniz yazılım firmasının bir temscisi misiniz? Bu işten bir çıkarınız mı var?
Evet biz ecufast öneriyoruz. Bunu sosyal sorumluluk projelerimize maddi destek verdiği için değil, bunu buluşmalarımıza destek verdiği için değil, bunu yüzlerce yaptığmız kargoyu ücretsiz olmasın da parmağı olduğu için değil, bunu yapılan yazılımın arkasında durup en ufak sorunda motor yaptırmaya kadar gidebildiği için değil, bunu yüzlerce doblo yaptırdığı için değil, bunu ADAM gibi adam olduğu için öneriyıoruz e reklam ediyoruz. İşinize gelmiyorsa başka forumlara ailelere gidebilrisinz. Reklam edip beni atın demenize gerek yok.

BU AİLENİN YAZILIM SPONSORU ECUFAST TIR.
SORUN YAŞAYAN VARSA KEFİLİ TEAM DOBLO DUR. SORUN VARSA İPTAL EDERİZ.
BUNDAN RAHATSIZ OLAN VARSA DA İLETİŞİME GEÇSİN SİLELİM ÜYELİĞİNİ.

Ekran Alıntısı.PNG