D2 Sürgülü cam arası fitil arıyorum.

anemons1

Azimli Üye
Adı
Yasin KILIÇ
Modeli
Renk
Safari Beji
Merhaba arkadaşlar. Arka sürgülü camların arasında olan süpürge şeklindeki fitil mi desem keçe mi desem artık her neyse. servis te dahil hiçbir yerde bulamadım. sağ ve sol ikisi de düştü. aracı yıkarken camların arasından su alıyor. yağmurda vs.. de de su alıyor tabi. çıkma veya satan bir yer bir kişi varsa yardımcı olun lütfen. Gurur meselesi oldu :(

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
oto ünlü ye bakabilirsiniz

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
profilinizi güncellerseniz daha fazla yardımcı olabiliriz

istanbulda ikitelli oto sanayide fiat çıkmacılar mevcut internetten tel no öğrenip iletişime geçerseniz kargoyla yolluyorlar

arda2000

Saygın Üye
Adı
Arda
Modeli
Renk
Saklı Bahçe
@cAn 3436

Usta cikmacidan başka yok ama çıkma fitilde hiç sağlıklı değil
Bunyuzden bir fitil.değiştirmek için. Nerdeyse çam degistirecez

akın33doblo

Aktif Üye
Adı
akın karadiken
Meslek
öğrenci
Modeli
Renk
beyaz
çıkma bnce pek iyi olmaz gibi

anemons1

Azimli Üye
Adı
Yasin KILIÇ
Modeli
Renk
Safari Beji
@cAn 3436
En kısa sürede profil güncellemesi yapacam inşallah. Hatırlattığın için sağol üstat.
Son çare olarak çıkmacılar kalıyor ama enteresan olan kısım ise. Her türlü küçüklü büyüklü parçayı bulabiliyorken (sıfır) neden bu parça satılmıyor veya yok.

anemons1

Azimli Üye
Adı
Yasin KILIÇ
Modeli
Renk
Safari Beji
@arda2000
Kardeşim çok haklısın da 50 Cm lik çıta için 350 tl verip komple cam değiştirilmez ki. Ben bu durumu anlamadım gitti. Neden yok bu parçaaaaaa :((

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
çıkmacılardada bulumassanız eğer fiat çağrı merkezini arayın sorunuzu dile getiren yardımcı olurlar elbet

anemons1

Azimli Üye
Adı
Yasin KILIÇ
Modeli
Renk
Safari Beji
@akın33doblo
Kardeşim eğer Sıfır bulursan neden olmasın. Ama yoookkk :( bütün cam ile satılıyor maalesef

anemons1

Azimli Üye
Adı
Yasin KILIÇ
Modeli
Renk
Safari Beji
Arkadaşlar ben böyle birşey daha görmedim. 2-3 tane yetkili servis ile görüştüm. 450 TL verip komple camı değiştireceksin dediler.
4-5 tane çıkmacıyı aradım yok dediler. olsa bile komple oluyor onu da o şekilde satıyoruz dediler.
internette 2 gündür araştırma yapıyorum, yabancı sitelerden dahi araştırıyorum ama yok yok yoookkk.
Müşteri hizmetlerini aradım bu parçadan hiçbir yerde yok dedim. Genel merkeze bilgi verdiler 2 gündür haber yok.
Artık sadece gülüyorum :)

Not: Bu camın üreticisini bulabilirsem eğer onu da arayacam en son. Gerçi o da ben sadece camı üretiyorum gerisi beni bağlamıyor diyecek ama olsun. Bulup arayacam. :mad:

kesokulu

Yeni Üye
Adı
kenan sokulu
Modeli
Renk
gri
Aynı hadise benim de başımdan geçti. Bu fitili sanayide bulamadım. Camlarla birlikte değişir dediler. Kaç zamandır formül düşünüyordum. Camdan fena rüzgar sesi geliyordu. Sonra bir kaç gün önce evin cam balkonunun camını kapatırken fitilin aynısını orada gördüm. Bu gün gittim cam balkon yaptırdığım firmadan 1 metre kadar rica ettim. Müşterileri olduğum için para bile almadılar. Fitiller plastik aksama sürgülü olarak takıp çıkartılabiliyor. Tıpkı cam balkona takıldığı gibi. plastik contalar da malum, cama takılıyor. Dışarıda kalan fitilleri hiç bir işleme gerek kalmadan direk taktım. İçteki fitiller daha kısa tüylü, dolayısıyla tüylerin boyunu makasla biraz kısalttım plastik aksama takarak cama yerleştirdim. hem dış fitim hem de içi fitil değişmiş oldu. Sonuç muhteşem, rüzgar sesinden eser yok.

Anladığım kadarıyla fitil endüstride kullanılan standart bir fitil. Resimleri ekledim. Birinci resimdeki siyah fitiller orijinalleri, ikinci resimdeki gri fitil cam balkoncudan aldığım fitil. üçüncü resim ise cam balkondaki takılı hali.

Dosyalar

• DSC_0304[1].JPG
    DSC_0304[1].JPG
    53,3 KB · Okunma: 34
  • DSC_0303[1].JPG
    DSC_0303[1].JPG
    42,3 KB · Okunma: 35
  • DSC_0301[1].JPG
    DSC_0301[1].JPG
    22 KB · Okunma: 37

anemons1

Azimli Üye
Adı
Yasin KILIÇ
Modeli
Renk
Safari Beji
@kesokulu
Çok güzel bir fikir kardeşim. Yalnız şöyle bir problemim var. Anladığım kadarı ile senin sadece bu tüylü kısmı değiştirdin. Benim ortasındaki siyah plastik çıta da düştü. Rica etsem araçta nasıl uyguladığının bir fotoğrafını gönderirsen çok memnun olurum. Sadece o psskülleri camın iç tarafına yapıştırmak ta baya bi zor olur. boşluk çok dar çünkü.

kesokulu

Yeni Üye
Adı
kenan sokulu
Modeli
Renk
gri
@anemons1

Resimleri içten ve dıştan çekip ekledim. Umarım yardımcı olur.

Sizin yerinizde olsam şöyle yaparım; aynı fitilden temin ederim. Camları camcıya söktürüp kaliteli bir çift taraflı bant (3M gibi) ile fitilleri cama yapıştırırım. Camları taktırdıktan sonra siyah folyo kaplama ile eksik olan siyah çitanın geldiği yerlere 2, 3 cm şerit çektiririm. Alttan yapıştırdığınız fitil sırıtmaz. Tahminimce dört dörtlük olur. Folyo çektirilmiş hali 4. resimdeki gibi görünür, (paint ile yapılan tahmini ön izleme).

Dosyalar

• DSC_0308[1].JPG
    DSC_0308[1].JPG
    48,7 KB · Okunma: 41
  • DSC_0307[1].JPG
    DSC_0307[1].JPG
    41,7 KB · Okunma: 38
  • DSC_0305[1].JPG
    DSC_0305[1].JPG
    47,4 KB · Okunma: 37
  • dfdf.JPG
    dfdf.JPG
    49 KB · Okunma: 36

arda2000

Saygın Üye
Adı
Arda
Modeli
Renk
Saklı Bahçe
Başına bu olay gelenler burda şuan :D
1 komple çam değişir. Fiatin isguzaligi bu
2 cikmacida bulursunuz.
3 kendi başınızın çaresine bakar. Farklı yol ile cozulur.

anemons1

Azimli Üye
Adı
Yasin KILIÇ
Modeli
Renk
Safari Beji
Güzel fikir kardeşim. teşekkür ederim. epey bi yardımcı oldun.

anemons1

Azimli Üye
Adı
Yasin KILIÇ
Modeli
Renk
Safari Beji
@arda2000
1. Fiat müşteri hizmetlerini aradım. 2 haftada 10 defa anlattım adamlara. hala parçayı arıyorlar. büyük ihtimalle de bulamayacaklar :)
2. 4-5 tane çıkmacı aradım. komple var abi onu bulamazsın diyorlar.
3. son çare kendi başımızın çaresine bakıyoruz :)

arda2000

Saygın Üye
Adı
Arda
Modeli
Renk
Saklı Bahçe
@anemons1

Ben çıkmadan buldum ama hep deforme olmuş. Yani ömrünün %70 ini tamamlamış. Ondan pek yanaşmadim.
Kendi basımın çaresine bakmak en iyisi.
Yasa sağ arka kelebek camı kırıp kaskodan degistirecem. Kasko bozulmuyor. :D