D2 Kapı Donması

DobloClassic

Daimi Üye
Adı
Barış
Modeli
Açmanın kolay yolu;

kapı kolunu çekip kilidi açtıktan sonra kapının arkasındaki sürgülü rayın boşluğundan (orta ray) tutup kapıyı kendinize doğru çekin açılır.

Pudralamaktan daha iyi bir çözüm. Merkezi kilit çalışmasa bile sürgülü kapıları çözümünü bilmeyenler açamadığından 2. Bir güvenlik sistemi oluyor [emoji1]

bedbaht155

Daimi Üye
Adı
HAKKI
-6 -7 lerde doblom arka sürgüleri açmıyor. kilit mekanizması donuyor.bugün ise açıldı kapatamadım.alt taraftaki mekanızmayı calıstıran tel donuyor diye tahmin ediyorum. su bisiklet freni teli gibi olan tel. sonrasında ise kapı içindeki plastikleri söktüm. tam kilide denk gelen yerdekileri yuvarlak olanları. fön makinesi tuttum aynı zamandada arkadaş balata temizleyici sıktı hem kapı kolunun arkasına hemde alt mekanizmaya hangisi çözüm oldu tam anlayamadım ama düzeldi. daha sonrasında ise sıvı gres aldım hem alta hem üste uyguladım. işallah çzüm olur. sinir bozucu bi durum koca doblo iki kişilik oluyor.sol kapıya bişiy yapmadım henüz. acaba başka benim gibi aracında sıvı gres kullanan varmı kilit vb yerlerinde donmayı önlyici bir çzüm mü?

Son düzenleme:

unal karadas 37

Fenomen Üye
Adı
unal karadas
Kan Grubu
A RH +
Meslek
kaynakcı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
(Turk) kahverengi
Gecen gun ayni d3 aracimla yasadim biraz zorladi ama açtım sonunda surgulu kapiyi
Yagladik ama soguk da olmadi icin simdilik bi durum yok bakalim hayirlisi

dumanmurat

Onursal Yönetici
Adı
murat
Kan Grubu
0 +
Meslek
Özel Güvenlik görevlisi
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
derin bordo
acaba kapı donmaları araç yıkadıktan sonra olmasın?
çünkü ben - 35 derecede kapalı yerde araç yıkasam yada yıkatsam her ne kadar da kapı fitillerini ve aralarını kurulasam ertesi güne kalmadan akşama donuyor arka kapılar,açarkende biraz zorlanıyor.Dikkat etmek lazım

Murat6761

Onursal Zonguldak Yöneticisi
Adı
Murat
Kan Grubu
A RH -
Meslek
İşçi
Araç Yılı
2015
Renk
Çöl Gri
@Gemlikforum
reis genelde vazelini ben işyerinde tabancayla boya atarken suratıma sürerim suratıma boya yapışmasında tinerle suratımı silmeyeyim diye