Doblo cruise control..

mrtaysi

Azimli Üye
Adı
mehmet polat
arkadaşlar geçen hafta bingöl ısparta güzergahını gezdim..hız sabitleme taktığım 2015 model fiomla toplamda 3010 km yaptım yakıt 435 tl gitti yani km de 14 kuruş..hakkaten bu cruise control yakıt tasarrufu sağlıyor yani..ve ben sonradan bu hız sabitlemeyi taktım..bugüne kadar hiç bir sıkıntı yaşamadım..taktırmak isteyenleri beklerim..heleki aracınız otomatik ise ve uzun yol yapıyorsanız...mutlaka taktırın..tecrübe ile sabittir keyfi ve rahatlığı...

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Maşallah süper iyiymiş başkanım

halinzli

Azimli Üye
Doblo
Adı
musa
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.4
Araç Yılı
2006
Renk
kirmizi
cruise hakkında biraz detay paylaşırmısın. montaj parça detayı

Smpo

Saygın Üye
Adı
Hakan
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2010
Renk
Türk Kahvesi
Otomatik araba icin her yolda rapma vs yakit tasarrufu sizin deneyimlerinize dayanarak ve mantikli dusunursek mantikli .

Fakat Benim aracimdada var bende cok kullandim ama rampali yolda ise yaramiyor vites dusurmek gerekiyor onn icinde debriaja bastikmi tekrar devre disi kaliyor sonra tekrar aktiflestir .

mrtaysi

Azimli Üye
Adı
mehmet polat
@halinzli
orjinal veya çıkma hız sabitlemeli kolu alıyorsunuz bir oto elektrikçide takıyorsunuz..ondan sonra ise kolun takıldığını bilgisayardaki bir programla aracın beynine iletiyorsunuz hepsi bu..yani anlayacağınız tesisat hazır sadece takıp aktif edeceksiniz ..ama bu olay sadece euro 5 motora sahip araçlar için geçerli..

mrtaysi

Azimli Üye
Adı
mehmet polat
@Smpo
sayın abim benim araç da otomatik..ama manuel seçeneği de var biliyorsunuzdur bu fiatın dualogic viteslerini..ben manuelde de denedim otomotikte de araç manueldeyken rampada cruise devreden çıkıyor vitesten düştüğü için..ama otomatikteyken rampada vitesi düşürdüğü halde cruise devreden çıkmıyor..sadece frende ve resum düğmesinden devreden çıkıyor...ilginç ama çok denedim çıkmıyor abi..sadece manuelde çıkıyor...yani otomatikte tadından yenmiyor bu cruise..

Smpo

Saygın Üye
Adı
Hakan
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2010
Renk
Türk Kahvesi
@mrtaysi