Cruise Control Çalışmıyor

halilaydn

Aktif Üye
Adı
Halil ibrahim Aydin
Merhabalar,

2015 model 15.000 km'de doblo d4 aracim var. 1 yilini doldurmadan ariza lambasi yakti arac. Servise goturdum, gaz aktivitoru hatasi varmis. Onemli bisey degil deyip sildiler. Aradan 2 gun sora tekrardan ariza isigi yakti. Gece saat 4 tabi yapcagim bisey olmayinca eve kadar o sekilde surdum ve yine kendi kendine isik sondu. Daha sorasinda ise cruise kontrol calismamaya basladi. Kolu cevirince ekranda devreye girdigi yaziyodu ancak yukari tik attigimda hizi sabitlemedi. Servise goturdum test surusu yaptilar evet arizali dendi ve pazartesiye randevu verildi. Arac serviste kalicak dediler. Ve bugunde farkina vardim. Vites degisimi icin eskiden uyari cikardi, simdi o da cikmiyor. Daha 1 senelik aracta boyle problemler ister istemez canimi sıktı. Serviste disardan herhangi bi islem yapildi mi diye sordular hayir dedim. Dusununce bi tek gunduz farlarindan patlayan ampulu her ikisini birden degistirip sinyal lambalarindan taktim. Degerleri ayni olan ampuller sonucta. Cok mantiksiz bi dusunce ama acaba olur mu diyede aklimdan geçmedi degil. Bir de sormak istedigim diger bi sorum var. Arac serviste ne kadar yatar belli degil. Pazartesi sali benim aracla isim var. Servisten yedek arac talep etsem yardimci olurlar mi? Yoksa sigortayi mi devreye sokmaliyim?

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
geçmiş olsun aracınız garanti kapsamında yapılır ondan yana bı sıkıntı yok yedek araç olayına gelınce verirlermı bılmıyorum belkı bıraz zorlarsanız tepki koyar yada fiat müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlatırsanız yardımcı olurlar eğer kaskonuzda yedek araç imknaınız varsa kullanın sonuçda kaskoyu bozmuyor ama ben aksine bir madde yoksa poliçede sadece kaza anında veriyor dıye bılıyorum

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

doblo3535

Fenomen Üye
Adı
m.i
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Gıda toptancısı
Modeli
Araç Yılı
2017
Yol yardım ile gitseydin yedek araç verirlerdi

bedbaht155

Daimi Üye
Adı
HAKKI
servizten servise fark edermi bilmiyorum ama Antalya Pınarbaşı en son gittiğimde garantiden parça değiştirdiler 30 dk surmedi ama bu işten önce eğer işimin 1 günden fazla sürmesi durumunda yedek araçlarının olduğunu (500 ve egea) ve bundan faydalanabileceğime dair tebliğ imzalattılar.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
geçmiş olsun.inşaallah en kısa sürede çözülür probleminiz.

UĞURLU42

Onursal Üye
Adı
uğurlu
Kan Grubu
0 +
Meslek
yük asansörü imlat montaj ariza revizyon sevris
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
çölg giri
@halilaydn
Abi sen hic bisi yapma sana yedek arac vermek zorundalar. 1 is gunu gecen her ise arac verecekler .ucretsiz aracinda garantiden yapilir.

ATY09

Yeni Üye
Adı
durukan
Modeli
Renk
siyah
selamün aleyküm arkadaşlar .hayırlı pazarlar
2012 1.6 105 elegance aracımda hız sabitleme yoktu .sonradan orijinal kol aldım . servislerde pc bagantısında bu seçeneği bulamadılar ve aktif hale gelmedi . bu konu hakkında bilgisi olan varmıdır yrdımcı olabilecek

Dosyalar

• DSC_0396.JPG
    DSC_0396.JPG
    104,2 KB · Okunma: 13

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek