Çok Yakıyor 1.9 Multijet

Ay2791

Azimli Üye
Modeli
Renk
Beyaz
100 liralık mazot ile 250 km gidiyorum şehiriçi.şehirdışı pek çıkmadığımdan deneyemiyorum fakat önceden hem gidişinden hemde yakıtından memnundum fakat şu 2 3 aydır sürekli mazot almak zorunda kalıyorum bu değerler normalmi diycem önceden böyle değildi yakıt ortalamamdada bi değişiklik yok 6.9 6.8 civarlarinda yakıtımıda sürekli shellden alıyorum başka yerden mecbur kalmadıkca tabi ve bakımlarını yağ değişimini zamanında yaptırıyorum yağ değişmesine 1000 kmden az kaldı aceba etkisi varmıdır yardımcı olurmusunuz ?

Poyraz hakan

Azimli Üye
Adı
Hakan coskunsu
Dizel in fiyatları yeni zamlardan sonra çok yuklseldi ondan ola bilir. Birde shell in dizel gerçekden çok kaliteli fakat çok ince bir dizel . Doblo için bp lukail petrol ofisinden dizelini dene bir de öyle bakmanı dilerim

doblo3535

Fenomen Üye
Adı
m.i
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Gıda toptancısı
Modeli
Araç Yılı
2017
Aynen şu an 1.6 mjet 2016 model 100 lira alıyorum 240-250 km yapıyor maximum yani 40 kuruş buda 9.5 lt yapıyor

YASİNAÇIKYER

Saygın Üye
Doblo
Adı
YASİN
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
EMLAK TAHAKKUK
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
BEYAZ
Hocam bu durum kullanım koşullarıyla çok alakalı Ankara da yaşıyorum 7 km gidiş 7 km geliş toplam yolum 6.6 lt ( 0,28 kr ) TRAFİK YOK fakat toplam da 10 adet trafik lambası geçiyorum. Kullanım olarak ne çok sert nede çok sakin orta halli kullanırım. Sizin koşullarınız nelerdir belirtirseniz ona göre bir sonuca varabiliriz.

YASİNAÇIKYER

Saygın Üye
Doblo
Adı
YASİN
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
EMLAK TAHAKKUK
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
BEYAZ
@doblo3535
Yeni araçlarda yaklaşık 8-10 bin km lik bir alışma dönemi var galiba rodaj deniliyordu. Bu aşamada çok yaktığı söylenir.

Kgunes

Saygın Üye
Adı
K@dir
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şeytanın Muhasebecisi
Modeli
Araç Yılı
2003
Renk
Gri
@Ay2791
Hergün köprü geçen ve İstanbul trafiği çeken birisi olarak hava şartlarının bu durumu çok etkilediğini bilmen gerektiğini düşünüyorum.
80 tl ile 245 km yol alıyorum. 1,9 jtd.
Aracın bakım zamanının yaklaşması da bir etken tabiki.

doblo3535

Fenomen Üye
Adı
m.i
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Gıda toptancısı
Modeli
Araç Yılı
2017
@YASİNAÇIKYER
Yeni araçlarda fazla farketmiyor o dediğiniz eskidendi

Poyraz hakan

Azimli Üye
Adı
Hakan coskunsu
Bi istanbul ankara İzmir gibi trafik yok tabi bizim buralarda. Fakat dediğim in de yararı var arkadaşlar yakıt ostasyonunüzü da bi değiştirmede yarar var .. lukail ı tavsiye ediyorum .. bide bu istasyonu deneyin..

YASİNAÇIKYER

Saygın Üye
Doblo
Adı
YASİN
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
EMLAK TAHAKKUK
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
BEYAZ
@doblo3535
Yenisiyle eskisi arasında bir fark yok sonuç olarak motor kısmı metalden olduğu için. Alışma konusu pistonlarla vs. ile alakalı yeni motor yaptırdığınızda da bu durum ortaya çıkar. Tabi hepsinde yakıtı arttırır diyemeyiz arada normal yakanlar da çıkabilir.