chip

yusuf aydın

Azimli Üye
Adı
yusuf
selamün aleyküm abilerim ve kardeşlerim arabama ecufast da chip tuning yapmak istiyorum arabaya yararları ve zararları neler olur
araba 1.3 multijet 75hp
motor aksamında sıkıntı yaratır mı ilginiz için teşekkürler !

muranbey

Azimli Üye
Adı
murat
@yusuf aydın
yusuf kardeş ben aracıma yaptırdım ecu fast benim aracım 90 bg cıktı bunu üzerin 25 bg daha eklendi ve 115 bg oldu kullanırken farkı rahat hissediyorsun yokuşlarda falan vites yükseltiyorsun ben yaptıralı henüz 3 ay oldu bende yiğenimin tavsiyesi ile yaptırdım motorda herhangi bi sıkıntı yaratmadı yiğenim 1 yıldır kullanıyor onda da bi sıkıntı olmadı yakıt tasarrufu diyorlar fakat ben henüz hissedemedim bilakis benim bulundugum bölge biraz fazla yokuşlu onun da etkisi vardır diye düşünüyorum yakıt normalden daha fazla yakıyor benim aracım

tabi benim aracım uzun şase bununda etkisi vardır yakıt konusunda

yusuf aydın

Azimli Üye
Adı
yusuf
90 ın üstüne yazılım mı attırdın ?
eğer attırdıysan duman atıyor mu ?

asaglam

Onursal Üye
Adı
Ahmet
Meslek
Makine Mühendisi
Modeli
Renk
Siyah
@muranbey

burada bi bilgi hatası var sanırım. 75 bg aracı sadece yazılımla 115 bg cıkarmak motoru öldürmek demek

muranbey

Azimli Üye
Adı
murat
@asaglam
Yok kardes benim aracım 90 bg di 25 bg daha attırdı 115 oldu ben yaptıralı 4 ay falan oldu fakat benim Yigeni 1 yılı geçti onunki 75 bg di onunki 95 bg yükseltildi ve motorla alakali hiç bir sorun yaşamadık hem o hemde ben

muranbey

Azimli Üye
Adı
murat
@asaglam
@yusuf aydın
Evet orjinali 90 bg di şimdi 115 bg oldu sadece yokuş çıkarken devirsiz kullandiginda bayildiginda falan atıyor haa birde kapıstığında hani Kalkarken yüksek devirde kullanıyorsun ya birde o zaman atıyor zaten normalde de atıyor ben sürekli gördüğüm araçlara dikkat ediyorum hemen hemen hepsinde duman atma olayı var sadece yeni araçlarda yani az km yapmış araclarda görmesin duman atmayi bu arada duman atma olayı söyle rahatsız edici simsiyah ve cok fazla değil çok hafif sen dikkat edersen görürsün