Camber

resul70

Aktif Üye
Adı
Resul Yücetaş
Modeli
Renk
mavi
Dobloya kamber uygulanabiliyor mu ? (fiyat)

ToeXicT

Onursal Üye
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
Öncelikle hoş geldin.

Kamber in amacı virajlarda aracın kontrolü daha iyi sağlamaktır ve çoğunlukla arka dan çekişli araclara uygulanır ve bu araçlar drift gösterileri içindir.
Ancak ülkemizde yine farklı amaçla kullanılmaktadır, ben hiç br dobloda görmedim ancak sormak lazım yapcam dersen yapılmayacak diye bir şey yok.

Ancak kamberin maliyetinden çok lastik maliyetini düşünmelisin ki aracın lastikleri dengesiz bi şekilde ve çabuk aşınır.

Ayrıca şöyle bir şey de var kamber virajlarda ki kontrolü arttırırken düz yolda ki kontrolde de biraz düşme sağlar diye biliyorum ben.

resul70

Aktif Üye
Adı
Resul Yücetaş
Modeli
Renk
mavi
teşekkürler lastik aşınması problem olmaz o kadar ya zaten sadece arkalara düşünüyorum

mst_krmn

Daimi Üye
Adı
Mesut KARAMAN
Modeli
Renk
Kar Beyaz
lastikler önemsiz deme bence iyi düşün derim kardeş bi rot ayarsızlığını önemsemediğimden 3 ayda lastik bitirdiğimi hatırlıyom bide sen camber verecen lastiğe öylede düşün tabi çok geziyosan

resul70

Aktif Üye
Adı
Resul Yücetaş
Modeli
Renk
mavi
doğrudur da kafaya taktım görüntüsü çok iyi bence :)

mst_krmn

Daimi Üye
Adı
Mesut KARAMAN
Modeli
Renk
Kar Beyaz
bak görüntüye güven viraja girmesine savurmasına da dikkat et sonra trafik kazasından kaç kişi geliyo hastaneye bi bilsen

resul70

Aktif Üye
Adı
Resul Yücetaş
Modeli
Renk
mavi
tabi baya bi araştırıp uygulayacam, viraja daha da iyi girmeyi sağlıyomuş camber

mst_krmn

Daimi Üye
Adı
Mesut KARAMAN
Modeli
Renk
Kar Beyaz
o konulara dikkat et bn bi kaza tehlikesi atlattım ondan sonra daha o tip arabalar kullanmıyom 1 sene önce basık ve kamberli bi palıo vardı bi abimde ama araba hep bendeydi araba ile viraja bi girdim savurdu takla atıyodu az kalsın ama kanala usulca girdim :D

resul70

Aktif Üye
Adı
Resul Yücetaş
Modeli
Renk
mavi
geçmiş olsun önce can güvenliği tabi ;)

ARLANIR

Azimli Üye
Adı
Hayri ARLANIR
Meslek
FİAT SERVİSİNDE / ELEKTRİK TEKNİSYENİ
Modeli
Renk
LAL KIRMIZI
D4 praktiko tonajı yiyince arkalar bağımsız olduğundan kamerleşiyor nerdeyse 5 cm lastik kamberleniyor çok dikkatimi çekmisti serviste

#Raşitemmi

Fenomen Üye
Adı
Raşit DEVE
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Demirci
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
gri granit
Orjinal camber yani

Onuryilmaz

Fenomen Üye
Adı
Onur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Elektrik&elektronik
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Kamber bu tarz araclarda dusuk olan guvenligi sifira indirir bilgin olsun somunu warsa arkada ki bende d2 war bende yok yapilir ama oteki turlu zor doblolarin hepsinin onunde kamber wardir ztn yaklasik 2 mm kadar arkalarda yuke vurunca acilir d3 d4 lerde aracin hangi kasa bilmedigimden yazdim benden bi ufak tavsiye ne kadar degistirirsen o kadar elinde kalir bilgine:)

cihatbayir

Onursal Üye
Adı
cihat
Modeli
Renk
beyaz
@Omer Akdemir
o arabayı bende biliyorum iki tane var aynı kasadan camber yoktu onlarda ama biraz basmışlar ama uzun zamandır gitmediğimden son durumunu bilmiyorum :)

cihatbayir

Onursal Üye
Adı
cihat
Modeli
Renk
beyaz
yol tutuşunun ne virajda nede düz yolda düzgün olacağını zannetmiyorum