Bursa Tofaş Fabrika Gezisi(10 Numara Fiat)

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
İyi akşamlar ailem. 10 numara fiatın daveti ile Bursa Tofaş a fabrika gezisi yapmış bulunmaktayız. Team doblodan Levent canan ve Yusuf abi vardı güzel vakit geçirdik. Fotoğraf çekmek yasaktı zaten hızlı bir biçimde tur attık bekleme yapmadan ama elimden geldiğince fotoğraf almaya çalıştım.

Gerçekten çok iyi bir otomasyon sistem ile üretim yapılıyor. Yola adım atınca yoldaki araçlar duruyor çok sıkı bir güvenlik mevcut. Yürüyeceğiniz ve aracı park edeceğiniz yerlere kadar izinli olarak hareket ediliyor. Fabrikada halen daha d2 nin üretimi devam etmekte. Fabrikada 9.000 ben fazla kişi çalışıyor.

İlk olarak fabrika önünde tanıştık ve bina içine giriş yaptık. Girişte vitrinde d1 malibunun model aracı vardı. Ufak ikramlar ve ilk üretilen lineayı gördük. Altın sarısı ve o zamanın emekçilerinin imzaları araç üzerinde idi. Sonrasında tofaş fabrika ürün geliştirme vs sunumu yapıldı. Fabrika gezisi başlamadan önce güvenlik için yelek kulaklık gözlük ayak koruyucu gibi ekipmanları kullandık ve gezi bu şekilde başladı. Gezi bitiminde egea doblo ve yeni fiorino ile tanıştık ama test ettirmediler üzüldüğüm nokta bu oldu.
Sürç-ü lisan ettiysek affola. Okuduğunuz için teşekkürler.

Son düzenleme:

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Başkanım bu fotoları galeride yükleme yaparsan iyi olur

ceyhungulen

Fenomen Üye
Adı
Ceyhun GÜLEN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Sigortacı
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
BEYAZ
Sezgin cim güzel paylaşım olmuş.
ellerine sağlık kardeşim.

Mehmet Akif

Saygın Üye
Adı
Mehmet Akif Gülbaş
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
Siyah
Güzel bir gezi olmuş inşallah birgün bende gezerim TOFAŞ ı

mesut170

Onursal Yönetici
Adı
Mesut UÇMAZ
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
crono gri
Toprağım fabrikayı boş ver iskender ikram ettilermi iskender? Ondan haber ver.

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
@mesut170
Abi başlangıç olarak zeytinyağlı enginar ikram ettiler [emoji23] [emoji23] bende turkish iskender this is şalgam falan dedim [emoji23] [emoji23] sonra geldi tabi bursadan iskender yemeden gidilir mi abi [emoji23] [emoji23] sonra tatlı olarak sfule getirdiler adam diyor yanardag tatlısı [emoji23] [emoji23] yeme içmede sıkıntı yoktu da abi keşke aç bıraksalardı da o piste soksalardı beni [emoji20] [emoji20]

mesut170

Onursal Yönetici
Adı
Mesut UÇMAZ
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
crono gri
Geçen sene bize bir iskender ikram ettilerki hayatımda öyle lezettlisini görmedim. Ayrıca pistinde tadına baktım tabi.

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
Abi iskender güzeldi şimdi hakkını yemeyelim. Ama aç bıraksalardı da test ettireydiler pistte. Şoför diye 2 ameleyi koymuşlar vites değiştirmeyi bilmiyorlar cart cart dedim ben binmiyorum bunların kullandığı arabaya. Koymuşlar egeayı koy dondurmayı bak ama yalama hesabı. Ararsalar nasıl geçti diye fırçalarım valla.