Buda Benim Ufak Çaptı ses sistemim

taner

Azimli Üye
02112009387.jpg

02112009391l.jpg

02112009388.jpg

02112009393.jpg

02112009395.jpg

Anfi JBL 75,4

Bas: JBL 1000

Mid tiz : JBL

Setina bana maliyeti anfi, bas, mid tiz 450 TL e aldım 2 . el 1 ay kullanılmış garantisi henüz başlamamış. sahibinden .com dan. Bulunduğum ilde biri satıyodu.

Midtiz kabinleri 35 TL

Kablolar işçilik anfi çıkışı 70 TL

Toplam 555 TL.

Çok güzel bass war ses mükemmel oldu

taner

Azimli Üye
Saol iyi dileklerin için.

Başka yere koymak için delmek gerek hemde fişli benimki istediğim zaman amfiyle bas aynı sökülmüş oluyo.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
kibar hoş bir tesisat olmuş tebrikler

undabah

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
HKN
Kan Grubu
0 +
Meslek
Şoför
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2001
Renk
Mor
tek çamurluğun üstünü kavracak şekilde oraya özel kabin yapıyorlar bu şekilde hem çamurluğun görüntüsünden kurtulur hem de estetik ve profesyonel bir görüntüyü yakalayabilirsiniz

CLAPES

Azimli Üye
taner tarafından yazılan metin:
02112009387.jpg

02112009391l.jpg

02112009388.jpg

02112009393.jpg

02112009395.jpg

Anfi JBL 75,4

Setina bana maliyeti anfi, bas, mid tiz 450 TL e aldım 2 . el 1 ay kullanılmış garantisi henüz başlamamış. sahibinden .com dan. Bulunduğum ilde biri satıyodu.

Midtiz kabinleri 35 TL

Toplam 555 TL.

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
taner cok güzel olmuş gülü gülü kulan bende aynısını yaptım ama yanısı markasıda yanı cok güzel ses veriyo dobloya yetiyorda artoyor fazlası abartı

CLAPES

Azimli Üye
CLAPES tarafından yazılan metin:
taner tarafından yazılan metin:
02112009387.jpg

02112009391l.jpg

02112009388.jpg

02112009393.jpg

02112009395.jpg

Anfi JBL 75,4

Midtiz kabinleri 35 TL

Toplam 555 TL.

slm arkadaşlar arkadaşın yaptırmış oldugu sistem çok guzel olmuş arkadaşa ulaşamadıgım için ona soramıyorum sorunum şu arka pandizotun uzerınde bulunan mid kabinlerinden bulabılecegım veya yaptırabılecegim bi yer varmı

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Tüm marangozlar yapar, oto döşemecilerde kaplar :)

kokplot

Onursal Üye
aynı döşemeyi tutturmuş. fakat bu pandizot faciası na yol açmayacakmı, yada ses yapmazmı? tıkırtı veya boşluk yumuşamalarından gıcırtı filan?

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
kokplot tarafından yazılan metin:
aynı döşemeyi tutturmuş. fakat bu pandizot faciası na yol açmayacakmı, yada ses yapmazmı? tıkırtı veya boşluk yumuşamalarından gıcırtı filan?

Sayın Abim, arka koltuk arkasına konacak oval yada kompenant kabinleri; ağır ve seyyar olduğu için genelde pandizot ve kenar kısmına konuluyor. Amaç pandizota vermemek tüm ağırlığı.

Ses yapmaz, çünkü ağır malzeme kullanılıyor ve hoparlörde öyle hoplayacak tarzı bas hoparlörleri olmayacak. Power serisi midler bile öyle kabından çıkmaya pek meraklı değiller. :)

Gıcırtı ise aracın gittiği yola ve manevralara bağlı, sürtünmeden kaynaklı olarak zamanla aşınan kaplama hem araca zarar verebilir hem de gıcırtı oluşturabilir. Ama bunlar öyle hemen olacak şeyler değiller.

Normalde şöyle birşey vardır. MDF üstüne direk döşeme kaplanmaz. Eğer profosyonellik varsa içinde, döşemeden önce kabin elyafla da iyice sarılır ve güzelce yapıştırılır. Bu hem kabinin sağlamlığını hem de ses yalıtımını sağlar.

Kabinlerin amacı; Sesin kabin içinde sıkışarak, gerekli olan basınçla yaymasını sağlamaktır. Kısacası Seste Kalite sağlar.

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
şimdi dikkatimi çekti. Sende de aynı sıkıntı var sanırım :) kocaman doblo yapmışlar İlk yardım çantasını ve Kriko takımını koyacak yer bulamamışlar. bende Bazen sinirlenip indiriyorum araçtan :))

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Bende, arkadaşın amfi koyduğu bas kabinin arkasında duruyor.
Anca öyle saklayabiliyorum. :)

kokplot

Onursal Üye
DobloM tarafından yazılan metin:
kokplot tarafından yazılan metin:

Sayın Abim, arka koltuk arkasına konacak oval yada kompenant kabinleri; ağır ve seyyar olduğu için genelde pandizot ve kenar kısmına konuluyor. Amaç pandizota vermemek tüm ağırlığı.

Ses yapmaz, çünkü ağır malzeme kullanılıyor ve hoparlörde öyle hoplayacak tarzı bas hoparlörleri olmayacak. Power serisi midler bile öyle kabından çıkmaya pek meraklı değiller. :)

Gıcırtı ise aracın gittiği yola ve manevralara bağlı, sürtünmeden kaynaklı olarak zamanla aşınan kaplama hem araca zarar verebilir hem de gıcırtı oluşturabilir. Ama bunlar öyle hemen olacak şeyler değiller.

Normalde şöyle birşey vardır. MDF üstüne direk döşeme kaplanmaz. Eğer profosyonellik varsa içinde, döşemeden önce kabin elyafla da iyice sarılır ve güzelce yapıştırılır. Bu hem kabinin sağlamlığını hem de ses yalıtımını sağlar.

Kabinlerin amacı; Sesin kabin içinde sıkışarak, gerekli olan basınçla yaymasını sağlamaktır. Kısacası Seste Kalite sağlar.

eywallah kardeşim teşekkürler bilgi için. umarım yapmaz. fıat ın eskiden beri ses sistemleri hem cinslerine göre iyiydi aslında. şimdi ihtiyaç duyanlara yetmiyor :D daha fazla daha fazla teknolojik sistemle harikalar yaratılıyor.