Bilgisayardan Anlıyanlar Hadi Bakalım :)

Chirmicty

Onursal Üye
Başka Araç
Adı
Koray HARMAN
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2018
CPU:
AMD FX-8120 3.1 GHz, 16 MB, AM3, 8 Çekirdekli BOX İşlemci
212 $ ( 391,14 TL)

ANAKART:
ASUS M4A87TD/USB3, AMD 870G, DDR3, PCIExp, Socket 938 AM3, SATA III
105 $ ( 193,73 TL)

BELLEK - RAM:
KINGSTON 8 GB (2X 4GB) DDR3 1600 MHZ RAM CL9 HYPERX
59 $ ( 108,86 TL)

HARD DISK:
SAMSUNG 1 TB HDD SATA II 32 MB 7200 rpm (HD103SJ)
115 $ ( 212,18 TL)

EKRAN KARTI:
MSI GTX 560 N560GTX-Ti Twin Frozr II/OC, 1024 MB, PCIExp Ekran Kartı, Direct X11, GDDR5, 256 bit, 880/4200
269 $ ( 496,31 TL)

KASA:
COOLER MASTER HAF 932 Advanced USB 3.0 Kasa RC-932-KKN5-GP (PSU Yok)
169 $ ( 311,81 TL)

DVD / Blue-ray:
ASUS 24X 24B3ST Double Layer DVD-RW Siyah SATA (Kutulu)
26 $ ( 47,97 TL)

KASA - PSU:
COOLER MASTER GX 650W 80Plus Single Rail 12cm Fanlı Power Supply
99 $ ( 182,66 TL)

TOPLAM :
1.944,63 TL
KDV (%18) :
350,03
NAKİT / HAVALE (TL) : 2.294,66 TL

Yorumlarınız ekleyip yada çıkartılabilecek donanım tavsiyelerine dikkate alacağım

Bu sistem oyun ve grafik için en iyi donanıma sahip en yüksek değil tabiki ama 15 sene götürecek bir sistem teknoloji aşırı hızlı gitmezse eğer :D:D:D

Seçtiğim CPU AMD ailesinin yeni fertlerin FX 8120 çok başarı bir işlemci fuarda yapılan oylamalarda dengi olan intel i farkla geçti FX 8150 modeli listede olmadığından bunu seçmek zorunda kaldım

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
bana sorarsan ekran kartı sisteme göre düşük kalmış.2GB bir ekran kartı lazım bu sisteme.

Chirmicty

Onursal Üye
Başka Araç
Adı
Koray HARMAN
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2018
bana sorarsan ekran kartı sisteme göre düşük kalmış.2GB bir ekran kartı lazım bu sisteme.

700 $ naptın abi :D:D:D

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
sadece 2gb ekran kartımı 700dolar:D:D:D:D o haaa

Dark Knight

Fenomen Üye

Hiç gerek yok gayet başarılı bir ekran kartı. Overclock konusunda çuvallıyor o kadar. Birçok alanda diğer kartlara nal toplatıyor. Sistem konfigurasyonu da gayet başarılı.

Chirmicty

Onursal Üye
Başka Araç
Adı
Koray HARMAN
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2018

Hiç gerek yok gayet başarılı bir ekran kartı. Overclock konusunda çuvallıyor o kadar. Birçok alanda diğer kartlara nal toplatıyor. Sistem konfigurasyonu da gayet başarılı.

ekran kartını değiştim abi zaten listede 2gb yok 3gb ta 900 $ ve bu ekran kartıda testlerde acaip şekilde başarılı çıkıyor AMD sisteme nvidia çekirdek ters kaçıyor ama napim AMD nin ekran kartları pek başarılı değil başarılı olanlarda pahalı listeye yeni işlemci girerse onuda değiştircem :D 2500 limit

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
sistem güzel ama o sisteme kabadayı bi ekran kartı lazım...amd/nvidia belli olmuyor...bazen nvidia iyi çıkıyor bazen ati...

zamanında ati 9600 le amd 3.2 sistem kurduk,anamızı ağlattı...çıkardık nvidia gt5500 koyduk,zenith saat!

bellki oyun makinesi arkadaş...bu makine 15 sene oyun oynayacaksa 1 gb kurtarmaz..

Chirmicty

Onursal Üye
Başka Araç
Adı
Koray HARMAN
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2018

Chirmicty

Onursal Üye
Başka Araç
Adı
Koray HARMAN
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2018
ASUS ENGTX590/3DIS/3GD5, 3072 MB, PCIExp Ekran Kartı, Direct X11, GDDR5, 768 bit, 607/3414 Mhz

779 $ ( 1.437,26 TL)

bu daha iyi :D

Dark Knight

Fenomen Üye
sistem güzel ama o sisteme kabadayı bi ekran kartı lazım...amd/nvidia belli olmuyor...bazen nvidia iyi çıkıyor bazen ati...

zamanında ati 9600 le amd 3.2 sistem kurduk,anamızı ağlattı...çıkardık nvidia gt5500 koyduk,zenith saat!

bellki oyun makinesi arkadaş...bu makine 15 sene oyun oynayacaksa 1 gb kurtarmaz..

Ekran kartında önemli olan kaç gb olduğu değildir. Grafik işlemcisi, bus yapısı ve bellek tipidir. AGP olup da çok iyi performansı ile PCI-E kartları gömen modeller bile halen mevcut. Bu arada gelişen bu teknoloji ile 1GB ekran kartı değil 15 sene belki 5 sene bile yeterli olmayacak. Bu yüzden 1GB 2GB olmasından öte saydığım özellikler önem arzetmektedir.

Dark Knight

Fenomen Üye
al sana makine fiyatına ekran kartı:

XFX HD6990 4GB DDR5 880MHz PCI-E EKRAN KARTI - 2.110 TL

Chirmicty

Onursal Üye
Başka Araç
Adı
Koray HARMAN
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2018
SLI mı yapsam karar veremedim şimdi benim pc 10 11 senelik kendim topladım herşeyini ve şuan bile crysis gibi baba bir oyunu kaldırıyor ama oyunlar içinde yeni motorlar geliştirmeye başladılar mesela yeni bf3 ve mw3 ü çalıştırmaz herhalde ondan sinir oluyorum güzelim oyunları oynıyamıyorum :D:D:D:D

Dark Knight

Fenomen Üye
SLI mı yapsam karar veremedim şimdi benim pc 10 11 senelik kendim topladım herşeyini ve şuan bile crysis gibi baba bir oyunu kaldırıyor ama oyunlar içinde yeni motorlar geliştirmeye başladılar mesela yeni bf3 ve mw3 ü çalıştırmaz herhalde ondan sinir oluyorum güzelim oyunları oynıyamıyorum :D:D:D:D

Koray bu işin sonu yok benim anlatmaya çalıştığım o. bf3 ve mw3 çalıştıran alıcan birkaç yıl sonra yeni teknoloji çıkacak. Bütçen ölçüsünde alabileceğin en iyi kartı almaya bak. Dikkat ettiysen abartı olsun diye makine fiyatına ekran kartı modeli verdim sana. Bir de AMD işlemci koyacaksan kesinlikle Radeon'dan şaşma.

Chirmicty

Onursal Üye
Başka Araç
Adı
Koray HARMAN
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2018

cins cins ekran kartları var 8 milyarlık ekran kartı PNY Quadro FX5800 4GB 512bit DDR3 PCI-E ama bunlada oynadığın oyun herhalde sinema filmi gibi birşey olur :D:D:D:D:D GAMER diye bir film çıkmıştı geçen sene onun gibi olur :D:D:D

Chirmicty

Onursal Üye
Başka Araç
Adı
Koray HARMAN
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2018

Koray bu işin sonu yok benim anlatmaya çalıştığım o. bf3 ve mw3 çalıştıran alıcan birkaç yıl sonra yeni teknoloji çıkacak. Bütçen ölçüsünde alabileceğin en iyi kartı almaya bak. Dikkat ettiysen abartı olsun diye makine fiyatına ekran kartı modeli verdim sana. Bir de AMD işlemci koyacaksan kesinlikle Radeon'dan şaşma.

yok abi ya ati kart almam bidaha bütün herşeyi sıkıntı ya fanı vızır vızır ötüyor işlemcinin fanında ses yok ekran kartının minicik fanı ortalığı ayağa kaldırıyor çoook aşırı ısınıyor bide sürücü sıkıntısı güncelleyemiyorum ekran kartıma uygun güncellemeyi yüklüyorum kabul etmiyor envaye çeşit hata çıkartıyor renk biti düşüyor çok sıkıntı yaşadım bunda ilk ati ekran kartım ve memnun değilim açıkcası bu güne kadar hep nvidia çekirdek kullandım memnun kaldım valla hep AMD de ATİ ile uyumla entegreli çalışıyor diyolar oda işte kafamı karıştırıyor olmazsa ekran kartını en sona bırakcam

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz

bödöööffff! :D :D :D bu ne la.... :D :D :D 2 ekran kartı bi 90 model şahin alıyor!

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz

bu konuda yerden göğe haklı!ben 1999 senesinde 32 MB tnt 2 m64 ekran kartlı bi makine yaptım...hala kullanıyorum...bi kaç yıl evvel bi yerden kelepir bi 64 ekran kartı geldi onu taktım...kütür kütür çalışıyor...

1999 da topladığım sistem

P3 733 mhz intel pentium CPU
128 MB SD RAM
32 MB TNT2 M64 PRO graphic kart
ASUS TULS 2 C main board
seagate 10 GB harddisc
15 inch PHILIPS 105 E digital monitör
vibra 128 sound card
ATX kasa + 350 Watt power

o zaman çok baba sistemdi! NFS porche su gibi akıyordu...(hala öyle)

:D:D:D çok emektar makinedir çok...hala faal!

Chirmicty

Onursal Üye
Başka Araç
Adı
Koray HARMAN
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2018

bödöööffff! :D :D :D bu ne la.... :D :D :D 2 ekran kartı bi 90 model şahin alıyor!

PNY Quadro FX5800 4GB 512bit DDR3 PCI-E bu ekran kartıyla takasa giriyorsun abi şahin için hatta üstüne 2 bin daha koyarsan 106 gti alıyorsun :D:D:D 8bin tl fiyatı

Dark Knight

Fenomen Üye
yok abi ya ati kart almam bidaha bütün herşeyi sıkıntı ya fanı vızır vızır ötüyor işlemcinin fanında ses yok ekran kartının minicik fanı ortalığı ayağa kaldırıyor çoook aşırı ısınıyor bide sürücü sıkıntısı güncelleyemiyorum ekran kartıma uygun güncellemeyi yüklüyorum kabul etmiyor envaye çeşit hata çıkartıyor renk biti düşüyor çok sıkıntı yaşadım bunda ilk ati ekran kartım ve memnun değilim açıkcası bu güne kadar hep nvidia çekirdek kullandım memnun kaldım valla hep AMD de ATİ ile uyumla entegreli çalışıyor diyolar oda işte kafamı karıştırıyor olmazsa ekran kartını en sona bırakcam

Ben nvidia da radeon da kullandım, kullanıyorum da. Evimde kullandığım 512MB Sapphire HD4850 DDR3 256bit canavar gibi ekran kartı ben çok memnunum. işyerinde kullandığım ise nvidia quadro FX380.

ATI'yi dolayısıyla Radeon'u satın alan AMD olduğundan AMD işlemciler ile daha uyumlu çalıştığı da doğru. Bu yüzden AMD işlemci koyacaksan Radeon al dedim ben de.