Bagaj yanları kaplaması - Resimli

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
Arkadaşlar birçok arkadaşımız bu konuda sıkıntısı olabilir. O yüzden yaptığımız bir projeyi burada resimli olarak anlatmaktan gurur duyarım *tup*

Bagajlarımızın yan taraflarında teker üstlerini açıktadır ve çizilmeye, aşınmaya mahkumdur. Bu yüzden Ankara da bir doblocu abimle (internetten anlamaz yüzden burada yok) arabasına bu işlemi yaptı ve çok memnun. Benim de hoşuma gitti ve en yakında zamanda uygulamaya koyacağım. Bu sayade bagaj kutu gibi sevimli bir hal alıyor. İç kaportada çizilme, aşınma derdinden kurtuluyoruz. Ayrıca ses sistemi döşetecekler için mükemmel bir olay. Yuva açıklarak hoparlör konulabilir ve amfi takılabilir. Kontraplak dediğimiz uygun tahtalara taban kaplamamızın aynısından kaplayın, uygun ölçülerde kesip bu uygulamayaı yapıyoruz. Fiyatın neye mal olduğunu bilmiyorum ama sutamız yapari bende isteyen üyelere kargo ile gönderirim. Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Kırmızı nokta olan yerler vida yerleridir.

doblo_bagaj.jpg
doblo_bagaj_2.jpg
doblo_bagaj_3.jpg
doblo_bagaj_4.jpg
doblo_bagaj_5.jpg
doblo_bagaj_6.jpg
doblo_bagaj_8.jpg

Son düzenleme:

geremy

Onursal Kurucu
güzel olmuş fakat bagaj ölçülerinden ferakat etmek gerekiyor.bu çamurlukların üstüne kılıf gibibir şey takıyorlardı oda olabilir.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
Hamdi Abi, Mustafa usta şimdi bagaja kasa koyduk diyelim üzüm kasası. Buradaki boşluğu kullanamayız, işimize yaramaz. Keza başka ne koyarsak orası lazım bir boşluk çoğu zaman.

Ayrıca kontraplakı oraya taktığımızda kutu gibi çok güzel oluyor, Sanki orjinak. Hatta açılır küçük pencere yapılır gerekirse cep gibi o boşluklar kullanılabilir. Ama ben oralara oval bölmeler açıp hoparlör takacağım. Ölçtük boşluğa tam uyuyor.

diamond

Saygın Üye
Sen bi yaptırda senin araca bakarız ona göre bende böyle birşey düşünüyorum çünkü çok güzel olmuş

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
senle buluşalım yakınız zaten, yapılı olanın yanına götüreyim. Ama büyük ihtimalle ben bu pazar yaptıracam.

diamond

Saygın Üye
sen pazar yaptırsan pazartesi buluşalım o zaman bu hafta sonu memleketim olan bolu ya gitmem gerekli benim yaptırmam şart çünkü çizikten geçilmiyor hiç plastikler felan hep çizik :)

geremy

Onursal Kurucu
eğer oralarda kapaklı gözler kullanılırsa çok harikaolur ıvır zıvırları koyarız.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
tamam ben bu pazar inşallah yapacam bakalım

diamond

Saygın Üye
inşallah ben zaten böyle birşey yaptırmayı düşünüyordum benim arka saçlar plastikler çizikten geçilmiyor ne zaman baksam bagaja morelimi bozuyodu bunu yaptırınca bagaja bakınca artık morelim bozulmaz :)

ERCAN

Daimi Üye
geremy tarafından yazılan metin:
eğer oralarda kapaklı gözler kullanılırsa çok harikaolur ıvır zıvırları koyarız.
işte bu düşünce uygulanabilirse.. ses yapmayan mukavemetli bir şey olursa...çok harika olur.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
arkadaşlar usta ile sözleştim çarşamba gününe. Malzeme filan alacaz. Ayrıyetten almak isteyenlar olursa kalıpta çıkarıyoruz.
Ben kontraplak dedim ama medefeden yapmış kendisininkini. Medefe sağlam malzeme olduğundan iyi bir sonuç alacağız.

geremy

Onursal Kurucu
kardelenkurt tarafından yazılan metin:
arkadaşlar usta ile sözleştim çarşamba gününe. Malzeme filan alacaz. Ayrıyetten almak isteyenlar olursa kalıpta çıkarıyoruz.
Ben kontraplak dedim ama medefeden yapmış kendisininkini. Medefe sağlam malzeme olduğundan iyi bir sonuç alacağız.

gizli menteşeli birkaç kapak falan yap göze hoş gözüken.
fotoda ekle bakarsın beğenen çok olur sipariş artar.

ayintap

Aktif Üye
merhaba bendede aynı sorun var bağajda yan bölümler çıplak olduğundan çizilmiş hep çirkin bir görüntü mevcut yanlız ben kutu gibi yani kontplakla değilde döşemelik parça halıfleks veya sunni deri ile kaportaya girdirerek yapıştırma yapmayı düşünüyorum ama bir bakacağım yinede kontplakla malzeme kutusu şeklinde yanlarda yer bırakıla bilinirse iç tarafından vede yakışırsa neden olmasın artık bakacağım hangisi uyarsa uygulamadan sonra paylaşırım.*tup*
saygılar.

selcukan43

Daimi Üye
Wala kendi önerimi söylüyorum kızmayın bana.. oto döşemecisine gidin ve nereyi kapatmak istiyosanız gösterin ve buraların kapanmasını istiyorum diyin.. press makinası var onlarda ince dayanıklı halıflex'i ısıtıp pressliyolar yapacakları yere göre öyle bir güzel oluyor ki mekanı hiç mi hiç daraltmaya gerek yok.. illa ki göz istiyosanız ufak şık çift tarafa uyacak şekilde kontraplak'tan yaptırabilirsiniz. MDF kaliteli bir malzemedir ama hiç gerek yok.. sonuçta bir subwoofer kabini olarak kullanılmayacak bu gözler MDF biraz ağır olur.. her ne kadar küçük boyutlu olsada arabanın az da olsa yükünü artırır :)

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
arkadaşlar usta ile sanayide parça alımı yapıp maliyeti çıkarttık. 110 TL ye herşey içinde (malzeme+işçilik) mal oluyor. Ayrıca malzeme kontraplak değil MDF dir. Yani sağlam olacak. İsteyene karşılık oval hoparlor yerleri açık olara gönderebiliriz. Set döşetecekler için mükemmel bir durum. Ayrıca yine isteğe göre kaplama deri olabilir aynı fiyata. Gizli menteşe sistemi ile o boşluğu kullanmak isteyenler için ise kapak yapılabilir. Bugün malzeme aldık. Yarın benimkini yapıyoruz. Fotolar yarın gelir.

munurkavalci

Daimi Üye
Adı
münür
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Aşçı
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2011
Renk
siyah
murat ne oldu benim sipariş????

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
istediğin renkte aynı fiyata deriler mevcut abi. Sen nasıl istersen ona göre kaplanır...