Aşırı Derecede Su Eksiltiyor

Mücahit24

Yeni Üye
Adı
Mücahit
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2007
Sevgili büyüklerim genç bir doblocu olarak sizden bilgi almak isterim. Aranıza yeni katıldım toplantı falan oluyorsa gelmek isterim. Şimdi abiler bu akşam yolda arkadaşların yanına giderken hararet göstergesi kırmızı ışık yanıyordu yavaşladım vites küçülttüm kırmızı ışık söndü arkadaşların yanına sanayiye gittim kaputu açtım baktım su yok ama 2 gün önce 2 litre kadar su koymuştum arabaya nasıl olur dedim kendi kendime neyse sonra su ekledik falan arkadaş dedi çalıştır arabayı çalıştırdık su tankının da ağzını kapatmadık araba su kaynattı anında neyse eksildikçe ekledik falan sonra bıraktık kapattık kontağı bi kaç saat sonra yeniden çalıştırmadan önce fulledim suyu. Arkadaş kafamı bulandırdı yok motor inicek falan bilmem ne kapağında sıkıntı var 3 milyar falan dedi bi sizlerden de akıl alayım neden olur diye merak ettim. Bi de ben azcık hızlı kullanıyorum benim araç yaklaşık 300bin de. Dönerken uslu uslu kullandım zorlamadım yavaş yavaş yükseldi orta seviyede durdu hararet göstergesi. Bilgilerinizi paylaştığınız için şimdiden teşekkürler

YASİNAÇIKYER

Saygın Üye
Doblo
Adı
YASİN
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
EMLAK TAHAKKUK
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
BEYAZ
Öncelikle aramıza hoşgeldin üst kapak cantasından bahsetmiştir usta büyük ihtimalle eğer araç borulardan su atmıyorsa büyük ihtimal ustanın dediği doğrudur. bunu şu şekilde kontrol edebilirsin .
1. yağ çubuğunu çektiğinde çubukta su olması.
2.su deposunda yağ olması
3.su deposunda oluşan kabarcık
4.araç çalışırken yağ kapağını açtığında da yoğun bir buhar verir
bunlar varsa conta yakmış demektir. Ama maliyetinin 3 bin lira tutacağını zannetmiyorum 5-6 bin liraya komple motor yapılıyor.
yanlışımız varsa arkadaşlardan düzelten olur benim bildiklerim bunlar. geçmiş olsun.

YASİNAÇIKYER

Saygın Üye
Doblo
Adı
YASİN
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
EMLAK TAHAKKUK
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
BEYAZ
bu arada ben de bir hafta önce komple motor indirttim. triger iticiler siboplar taşlama ayar vs. 2400 parça dahil para verdim. bu işlem sırasında bütün keçe ve contalar değişti bunu da belirtmek isterim.