Yardım Aracın Içinde Şarıl Şarıl Su Sesi Geliyor Acil Yardım Lütfen

alb3rto

Yeni Üye
Adı
halil
s.a cumleten, bundan 2 ay önce aracımi bir kaportaciya tampon boyanması icin 2 günlüğüne bıraktım 2 gun sonra gittiğimde aracin önünü açmış akü takviyesiyle onaylarken gördüm ne oldu hayırdır vs kıssadan keselim araca bindi mm marsa bastigimda araçta kompresör hiç yoktu .. vs tamirciye bıraktık.. blok motorun üstündeydi altını üstünü sokmuslerdi ust kapak tornacida negatife gereken işlem yapıldıktan sonra birde sakman attık motoru topladılar .. yanlız içerden harıl harıl su sesi geliyordu ... ve birde hortumlarda aşırı derece basınç vardı neredeyse hortumlar patlama derecesine kadar sisiyordu .. şimdi hatayı bulmaya çalıştım , önce termosta ti komple demiştim sonra radyatör sonra devirdayim durdum devirdayimi degitikten sonra usta , hatırlamıyorum ya stop halindeydi ya da çalışır vaziyetteyiz su kaybından açıp havasini aldı yüksek sesli fasirt diye ses geldi .. hortumu 4 veya 5 gun öyle araci kullandım hortumu hiç Ma hiç düşmemişti takı suyu MIN altında diye su tankın arac alırken açtım su ve artırır çok taştı sonra kapattım ama şimdi yine ses ve hortumlar yüksek basınçlı neden acaba havamız aldı yoksa silindir vy ust kapak. Conta ne olabilir

cergul

Azimli Üye
Adı
Tuna
Modeli
Renk
Metalik Gri
Bu şarıltı sesinin sadece bana olduğunu düşünüyordum. Görünce yazayım istedim. Google da değişik marka araçların başına bu tarz durumlar gelmiş. Genel yorum; şarıltı sesi su azaldığı zaman artması, ilave edilince ortadan kalkması yönünde. Bizim problemimiz malesef ustasına denk gelemememizden yedek su deposu, radyatör(2 kere değişti, 1 tanesi garantiden), devirdaim, radyatör boruları değiştikten sonra devam ediyordu. En son motor bloğuna giden tapaların çürüdüğü teşhis edildi. İçimden tam contan yanmış diyecek diyordum. Bu tarz durumlardan ustalar ağız birliği etmişcesine conta ifadesini kolayca kullanıyor. Neyse tapalar tamir edildi. 1 hafta sonra problem tekrar oluştu. Ustaya tekrar gittim. Durumu ifade ettim. Bu sefer usta ağzından kaçırdı. 1 tapaya ulaşamamıştım dedi. Sonra onu da halletti. Şimdi problem çözüldü. Bu tarz durumlarda problem çözülünceye kadar araç kullanmadan önce su kontrolü önemli. Umarım sizin probleminizde hızlı bir şekilde çözülür.

E.cebi

Azimli Üye
Doblo
Adı
Erdinç
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Oksijen Üretim
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.2
Araç Yılı
2006
Renk
Gri
benım eskı skoda marka aracta vardı oyle bı problem ama su sesı yoktu sadece hortumlar şişiyo taş gibi oluyodu, ustaya gösterdim conta yanmıs dedı, sonra değiştik, ust kapagı temızlettık, pistonlardaki basınc conta uzerınden suya karısıyormus, contaya baktım pistondan su kanallarına yol yapmıstı, yaptırdıktan sonra problem cıkarmadı.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
Sistemde hava olunca yapar. Benim kalorifer peteğim değiştiği zaman içerisinde hava kaldı doğal olarak. Gaza basıp bırakınca torpido arkasından su sesi geliyordu. Sistem havayı atınca sıkıntı kalmamıştı.

hakanckmkc

Aktif Üye
Doblo
Adı
hakan çakmakçıoğlu
Kan Grubu
0 +
Meslek
özel sektör çikolata
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
KIRMIZI
bende de aynı sorun vardı. radyatör yedek su deposuna suyun geri dönüşünü sağlayan boru motor bloğunun üzerindeki demir kısım tıkanmış içine tek sokup tıkanıklığı açtı düzeldi eğer boru tıkalıysa araba çalışırken su geri dönüşten geri gelmiyor.

hakanckmkc

Aktif Üye
Doblo
Adı
hakan çakmakçıoğlu
Kan Grubu
0 +
Meslek
özel sektör çikolata
Aracınız
Doblo
Modeli